Jakie są zalety tynków hybrydowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są zalety tynków hybrydowych?

Tynk hybrydowy Dolina Nidy to prawdziwa rewolucja na rynku wśród dostępnych tynków. To innowacyjne połączenie dwóch, wydawać by się mogło, zupełnie przeciwległych wręcz dwubiegunowych spoiw - czyli gipsu i cementu.

W podświadomości budowlanej stosowanie obydwu, powinno być rozdzielone przynajmniej cienką powłoką preparatu gruntującego. Jednak przy zastosowaniu wyselekcjonowanych wypełniaczy mineralnych oraz dodatków uzyskaliśmy wzajemną synergię, wydobywając to, co najlepsze z tynków gipsowych oraz cementowo-wapiennych. Tynk ten skupia w sobie zalety tynku gipsowego i cementowego, tworząc gładką i wyjątkowo mocną powierzchnię, odporną na mikropęknięcia.

Dużym plusem, jest jego uniwersalność - można go stosować we wszystkich pomieszczeniach jako bazy pod różnego rodzaju farby, gładzie, tapety, okładziny ścienne i tynki dekoracyjne. Jest to tynk, który przynosi same korzyści zarówno inwestorowi jak i wykonawcy. Fachowcy zgodnie twierdzą, że dużą zaletą jest lekkość i czas obróbki, który od narzutu, aż do finalnego wygładzenia zamykamy w około 4-godzinnym cyklu roboczym. Znacznie skraca to czas pracy i obniża koszty wykonania.

Niewątpliwą zaletą tynku gipsowo-cementowego jest również to, że jest jednowarstwowy i nie wymaga warstwy sczepnej. Podłoże wystarczy zagruntować odpowiednim preparatem Dolina Nidy. Inwestor otrzymuje bezpieczną, gładką i odporną na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię, która zapewnia korzystny mikroklimat i pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Zbigniew Cieśniarski
Kierownik ds. Marketingu i Kreacji DOLINA NIDY
fot. otwierająca: Dolina Nidy

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!