Pianoklej TYTAN Professional 60 Sekund

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Pianoklej TYTAN Professional 60 Sekund

60 sekund - zaledwie tyle czasu potrzeba, by uzyskać chwyt początkowy po aplikacji pianokleju uniwersalnego Tytan Professional. Dzięki nowoczesnej technologii TYTACK, klej montażowy działa błyskawicznie i zapewnia niski przyrost. Sprawdza się przy murowaniu bloczków, klejeniu elementów dekoracyjnych, parapetów, płyt styropianowych i gipsowo-kartonowych. Za każdym razem gwarantuje pełną stabilność klejonych elementów i chroni przed ich odkształcaniem, dlatego jest dobrym klejem budowlanym do profesjonalnego użytku.

aktualizacja: 2020-07-21 09:01:26

Trwałość w 60 Sekund, pełne utwardzenie w 24 h

Pianoklej TYTAN Professional 60 Sekund jest jednokomponentowym klejem poliuretanowym. Połączenie w produkcie cech piany oraz kleju to odpowiedź na wysokie wymagania branży budowlanej. Tytan Professional to klej budowlany o bardzo dobrych parametrach technicznych, który osiąga chwyt początkowy już po 60 sekundach, a pełne utwardzenie po 24 godzinach. Poniżej najważniejsze parametry techniczne tego kleju montażowego.

Najważniejsze zalety pianokleju 60 Sekund to:

 • szybki chwyt początkowy - po zaledwie 60 sekundach,
 • niski przyrost - pełna stabilność klejonych elementów,
 • duża siła klejenia do betonu - 500 kg/dm²,
 • kotwienie mechaniczne po zaledwie 2 h,
 • wysoka wydajność - 40 m.b.,
 • łatwa i wygodna aplikacja,
 • możliwość zastosowania w szerokim zakresie temperatury,
 • łatwa i dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych.

Zastosowanie pianokleju uniwersalnego

Klej budowlany Tytan Professional 60 Sekund jest przeznaczony do wielu zastosowań. Jego wykorzystanie usprawnia wykonywanie wielu prac remontowo-budowlanych. Produkt ma doskonałą przyczepność do różnych materiałów budowlanych, dlatego sprawdza się jako klej do bloczków silikatowych, murów z pustaków ceramicznych i betonu komórkowego bez zastosowania tradycyjnej zaprawy murarskiej, betonu, drewna, metalu, twardego PVC, sztywnej piany PUR, płyt styropianowych, OSB, gipsowo-kartonowych. Montaż z jego wykorzystaniem jest prosty i szybki.

Klej można wykorzystać do:

 • drobnych prac murarskich - montażu ścianek działowych, ścian innych niż nośne, wykonanych z materiałów kalibrowanych, jako klej do bloczków z betonu komórkowego, ceramicznych oraz silikatowych. Ścianę można pokryć tynkiem albo innym materiałem już po 1-2 godzinach.
 • parapetów okiennych - przed wykorzystaniem kleju do parapetów okiennych trzeba sprawdzić, czy podłoże jest równe i odpowiednio je przygotować. Klej jest przeznaczony do aplikowania na podstawie albo na pokryciu parapetu.
 • lekkich i ciężkich elementów dekoracyjnych wykonanych z polistyrenu, gipsu, styropianu, PVC i innych popularnych materiałów
 • listew przypodłogowych - do montażu na ścianach jako klej do listew. W pierwszej kolejności jednak trzeba sprawdzić, czy podłoże jest równe i odpowiednio przygotowane. Należy zmienić długość ściany i dostosować listwę do konkretnych potrzeb.
 • mocowania profili metalowych w narożnikach ścian, podczas budowania ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych.
 • montażu płyt gipsowo-kartonowych i OSB na ścianach - sprawdza się do mocowania płyt izolacyjnych i wykończeniowych, jako klej do OSB, do płyt gipsowo-kartonowych, płyt styropianowych,polistyrenowych, a także płyt warstwowych (złożonych).

Uniwersalny pianoklej - jak korzystać?

By osiągnąć najlepsze efekty korzystania z kleju budowlanego, podłoże zawsze powinno być stabilne, nośne, równe i suche. Bez względu na to, czy przystąpimy do klejenia płyt styropianowych, klejenia listew czy parapetów zawsze trzeba pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń, kruchych warstw, luźnych elementów i środków antyadhezyjnych. Podłoże nigdy nie może też być oszronione czy posiadać wyraźne zacieki wodne.

Puszka z pianoklejem uniwersalnym powinna mieć do aplikacji temperaturę pokojową. Należy ją energicznie wstrząsnąć przez 30 sekund. Następnie wystarczy przykręcić pistolet do puszki i aplikować, trzymając puszkę do góry dnem. Przed użyciem kleju montażowego zaleca się wykonanie próby klejenia. Pianoklej to produkt gotowy do użycia, który podczas pracy nie generuje pyłu i zanieczyszczeń.

W zależności od podłoża różne są możliwości aplikacji. Zalecanym rozwiązaniem jest nakładanie kleju budowlanego na powierzchnię klejoną w postaci warkocza o średnicy 2-3 cm. Potem wystarczy już tylko odczekać 1 minutę, a następnie połączyć klejone elementy, jednak nie później niż do 2 minut od aplikacji. W przypadku klejenia dużych powierzchni takich jak płyty gipsowo-kartonowe lub OSB klej montażowy powinien pokrywać minimum 5% powierzchni materiału. Zalecana grubość spoiny wynosi 5 mm.

Pianoklej cennym wsparciem podczas prac budowlanych

Klej montażowy TYTAN Professional 60 Sekund to produkt dopasowany do potrzeb nowoczesnego rynku budowlanego. Gwarantuje niezwykle szybki czas wiązania i wysoką stabilność łączonych elementów. Wystarczy zaaplikować, odczekać 60 sekund i przyłożyć - chwyta od razu. Co więcej, jest też niezwykle wydajny - zawartość jednej puszki pozwala na pokrycie 40 m.b. łączonych elementów.

Firma powiązana:
GRUPA PSB S.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje