Kleje do tapet Pronicel

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kleje do tapet Pronicel

Grupa Pronicel S.A. jest firmą działającą na rynku od ponad 40 lat, specjalizującą się w produkcji klejów do tapet. W naszej ofercie posiadamy kleje do różnych rodzajów tapet, także tych klasy premium, oraz dedykowane grunty do ścian, by lepiej przygotować powierzchnię przed tapetowaniem. Produkty są przygotowywane na bazie karboksymetylocelulozy oraz wzbogaconej modyfikowanej skrobi.

aktualizacja: 2021-10-13 03:52:23

Kleje do tapet Pronicel EKO i Pronicel W Extra

Produktem najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest klej Pronicel EKO. Służy on do klejenia największej gamy rodzajów tapet, począwszy grubych papierowych, winylowych, tekstylnych i tłoczonych, po wszystkie tapety ciężkie, w szczególności flizelinowe i wykonane z raufazy.

Klej do tapet Pronicel EKO
Pronicel EKO - charakterystyka produktu

Najdłużej produkowanym wyrobem firmy Grupa Pronicel S.A. jest klej Pronicel W Extra. Z powodzeniem może być stosowany na podłoża cementowe, cementowo-wapienne, a także suche powierzchnie kartonowo-gipsowe do klejenia tapet akrylowych, winylowych, zwykłych tapet papierowych oraz głębokotłocznych. Dostępny jest w formie granulatu bądź proszku. Jest ceniony przez kupujących za łatwość rozpuszczania w wodzie co znacznie usprawnia proces tapetowania.

Klej do tapet Pronicel W Extra 300g i 600g
Pronicel W Extra 300g i 600g - charakterystyka produktu

Kiedy wybrać klej do tapet Pronicel Vlies?

W ofercie klejów Grupa Pronicel S.A. posiada także specjalnego przeznaczenia, dedykowane do ściśle określonych rodzajów tapet, spełniający szczególne wymagania odnośnie procesu ich nakładania na tapetowane powierzchnie. Wśród klejów do specjalnych zastosowań oferujemy między innymi kleje do tapet flizelinowych. Tapety te są wzmacniane włókninowym materiałem syntetycznym zwiększającym ich trwałość i elastyczność, z tego też wynika specyficzny sposób ich klejenia. Wymagają także klejów o szczególnych własnościach.

Kleje do tapet flizelinowych charakteryzują się tym, że posiadają dużą gęstość, co jest wymagane przy tego rodzaju tapetowaniu. Klej nanosi się jedynie na ścianę, tapetę natomiast nakłada się suchą, stąd klej musi dobrze rozprowadzać się po powierzchni, zarazem z niej nie spływając, oraz wyróżniać się wysoką siłą klejenia. Dedykowanym produktem do takich zastosowań jest klej Pronicel Vlies.

Klej do tapet Pronicel Vlies
Pronicel Vlies - charakterystyka produktu

Tapety z najwyższej półki cenowej? Wybierz klej z linii Pronicel Premium!

Wraz z rosnącym zainteresowaniem i rozwojem tapet, w naszej ofercie znalazły się także również kleje wysokiej klasy do tapet z najwyższej półki cenowej. W przypadku wyboru tapet ekskluzywnych, gdzie duży nacisk kładzie się na idealną przyczepność do podłoża oraz niebrudzący charakter kleju, wśród naszych produktów szczególne miejsce zajmuje klej linii Pronicel Premium. Jest on wykonany z myślą o najbardziej wymagających klientach, zapewnia najwyższą jakość klejenia, a także wysoki komfort tapetowania.

Klej do tapet ekskluzywnych Pronicel Premium
Pronicel Premium - charakterystyka produktu

Klej do tapet z włókna szklanego - granulowany Pronicel Glass

Innym klejem do zastosowań specjalnych jest produkt do tapet z włókna szklanego - granulowany Pronicel Glass. Jest idealny do klejenia tapet ciężkich, jakimi są m.in. te wykonane ze wzmocnieniem z włókna szklanego. W swojej ofercie posiadamy także porcjowane kleje do zastosowania na jedną rolkę tapety, gdy potrzebna jest korekta tapetowania, bądź uzupełnienie niedoszacowanej ilości kleju na końcu wykańczania tapetowanej ściany.

Klej do tapet z włókna szklanego - granulowany Pronicel Glass
Pronicel Glass - charakterystyka produktu

Jak przygotować powierzchnię do nałożenia tapety?

W celu dobrego przygotowania powierzchni pod nałożenie tapety, należy ją przede wszystkim wygładzić i oczyścić z pozostałości farb czy innych, starych kawałków tapety. Powierzchnię, na która będzie przyklejana tapeta należy najpierw zagruntować. Ten zabieg zapobiega kapilarnemu odprowadzaniu wody z kleju przez ścianę, stąd zapobiega późniejszemu odklejaniu się tapety i zapewnia równomierne warunki do schnięcia kleju.

W tym celu polecamy zastosować Grunt Uniwersalny firmy Grupa Pronicel S.A. bądź zastosowanie większych rozcieńczeń wybranych klejów do tapet naszej firmy (np. w stosunku klej-woda równym 1:40). Po zagruntowaniu zalecane jest odczekanie doby przed przystąpieniem do nakładania tapety, ponieważ tapetowana powierzchnia musi być sucha i czysta.

Grunt Uniwersalny
Grunt Uniwersalny - charakterystyka produktu

Nasze produkty są bezpieczne dla alergików

Produkowane przez nas wyroby, ze względu na stosowane w nich modyfikowaną skrobię bądź celulozę, mają charakter przeciwdrobnoustrojowy, a także działają przeciwgrzybiczo, stąd są bezpieczne dla alergików, osób o obniżonej odporności oraz są idealne do stosowania w miejscach o potencjalnie dużej wilgotności jak łazienki czy kuchnie.


Poznaj pełną ofertę produktów na: www.grupapronicel.pl

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje