Dwie markizy tarasowe za 1200 zł. Montaż własny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dwie markizy tarasowe za 1200 zł. Montaż własny

Dopóki nie mieliśmy markizy cieniującej, w niektóre dni lata naprawdę męczyliśmy się na tarasie od słońca i gorąca. Kiedy więc w hipermarkecie zobaczyłam markizy w wiosennej promocji, w bardzo przystępnej cenie, natychmiast kupiłam dwie sztuki. Wybrałam modele największe, bo zależało mi na osłonięciu możliwie dużej części tarasu - mówi Aneta, Czytelniczka Budujemy Dom, która markizy użytkuje 6 lat.

Parametry domu: parterowy z użytkowym poddaszem (pow. 220 m2) i z tarasem o pow. 32 m2.

Dwie markizy bez kaset umieszczono w prostej linii, tuż obok siebie
Dwie markizy bez kaset umieszczono w prostej linii, tuż obok siebie

Markizy:

 • Bezkasetowe. 
 • Dwie markizy o szer. 400 cm i wysięgu 300 cm. 
 • Poszycie z impregnowanej tkaniny akrylowej, odpornej na wodę. 
 • Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor biały. 
 • Gwarancja 3 lata.

Sterowanie: ręczne, przy pomocy korbki.

 

Lokalizacja: na ścianie domu, nad tarasem zwróconym na wschód.

 

Montaż: wykonał mąż, z wykształcenia inżynier, wspólnie z moim bratem. Dom ma dwuwarstwowe ściany z poryzowanej ceramiki i styropianu o gr. 12 cm, dlatego w miejscach, w których trzeba było przytwierdzić do ściany uchwyty, trzymające rurę nawojową, wyciął miejscowo ocieplenie ze styropianu. Zrobił to w obawie, że ciężar markizy ściśnie warstwę styropianu.

 

Żeby nie tworzył się tu mostek cieplny, jako podporę zastosował grube klocki z drewna. Użył kotew chemicznych i innych materiałów montażowych, przeznaczonych do tego rodzaju ściany i markizy. Montaż zajął po kilka godzin 2 dni.

 

Decyzja: uwielbiamy wypoczywać i jadać na tarasie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nawet śniadania przed pracą i szkołą cała rodzina je na dworze, niekiedy opatulona polarami. Zimno nam nie przeszkadza, bardziej natomiast jaskrawe światło i narastający z minuty na minutę upał.

 

Dopóki nie mieliśmy markizy cieniującej, w niektóre dni lata naprawdę męczyliśmy się na tarasie od słońca i gorąca. Kiedy więc w hipermarkecie zobaczyłam markizy w wiosennej promocji, w bardzo przystępnej cenie, natychmiast kupiłam dwie sztuki. Wybrałam modele największe, bo zależało mi na osłonięciu możliwie dużej części tarasu. Wodoodporne poszycie dopasowałam kolorystycznie do tynku i ceramicznego dachu – ma kremowe i ceglaste pasy.

Ruchome elementy składanych ramion są konserwowane płynnym smarem Ruchome elementy składanych ramion są konserwowane płynnym smarem
Markizy obsługiwane są jedną korbką (właściciele ją przekładają z jednej markizy do drugiej)
Markizy obsługiwane są jedną korbką (właściciele ją przekładają z jednej markizy do drugiej)

Dwie markizy tarasowe - porady i przestrogi:

 • Do godziny 13.00, kiedy na taras wchodzi naturalny cień, markizy to zbawienie! W lecie rozwijamy je codziennie. Choć są proste i tanie, sprawdzają się nad wyraz dobrze. Ręczna obsługa korbką nie wymaga wysiłku.

   

  Poszycia nie podrywają słabe i średnie wiatry, dlatego nawet wtedy chętnie je rozwijamy, bo dają tarasowi przytulność i rozproszone światło. Zwijamy je, oczywiście, kiedy wiatr staje się silniejszy.

   

  Materiał trochę wypłowiał od słońca, najbardziej falbana, która pozostaje zawsze na zewnątrz. Ale odbarwienia i przybrudzenia są prawie niewidoczne. Dopiero rok temu mąż pierwszy raz umył poszycie myjką ciśnieniową.

   

  W pierwszym roku użytkowania, konstrukcja z aluminium trochę skrzypiała, więc kilkakrotnie spryskał jej ruchome elementy smarem w sprayu. Pomogło. Ponawia tę konserwację, kiedy konstrukcja zaczyna ciężej chodzić.

   

  Markiza służy nam znakomicie jako daszek podczas niedużego deszczu i przecieka tylko w miejscu styku obu markiz. Dlatego obecnie zamontowalibyśmy je inaczej – nie idealnie obok siebie, lecz na zakładkę, czyli jedną wyżej, drugą nieco niżej.

   

  W okresie upałów, kiedy na dworze jest naprawdę gorąco, od wczesnego ranka rozwijamy roletę nad drzwiami tarasowymi. To sprawia, że podłoga i szerokie okno tarasowe w salonie się nie nagrzewają, więc strefa dzienna jest chłodna. Na markizy warto było wydać pieniądze i poświęcić czas na montaż!

Dwie markizy tarasowe - koszty zakupu i montażu:

 • markizy 2 x 600 zł. 
 • Montaż własny, akcesoria 300 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA