Markiza bezkasetowa - problemy z pilotem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Markiza bezkasetowa - problemy z pilotem

W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy.... - mówią Basia i Rysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy rolety użytkują od 6 lat.

aktualizacja: 2017-07-28 03:52:41
Markizę, bez kasety, wsunięto głęboko pod ukośny okap dachu

Parametry domu: parterowy z tarasem o powierzchni 24 m2.

 

Rodzaj przesłony: markiza bezkasetowa. Poszycie z impregnowanej samoczyszczącej się tkaniny akrylowej, odpornej na wodę i promienie UV. Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy.

 

Liczba i wymiary: markiza o szer. 570 cm i wysięgu 350 cm.

 

Sterowanie: markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać ręczną korbą. Zamówiliśmy elektryczny napęd z pilotem oraz czujnik wiatru.

 

Montaż: wykonali go fachowcy z firmy, w której zamówiliśmy markizę. Konstrukcję z rurą nawojową przymocowali do betonowego wieńca i słupów na tarasie, używając specjalnych długich dybli. Do podłączenia napędu wykorzystali przewody elektryczne, przygotowane przez nas podczas budowy domu.

 

Decyzja: dopóki nie zamontowaliśmy markizy cieniującej, termometr na południowo-zachodnim tarasie pokazywał niekiedy nawet 47°C. Nie mogliśmy nawet na chwilę wyjść na taras, choć w połowie jest zadaszony. Firmę zakładającą markizy znaleźliśmy przez znajomych. Ponieważ staramy się kupować tylko dobrej jakości urządzenia, wybraliśmy model z trwałych materiałów. Królują u nas beże i brązy, więc ma właśnie takie kolory.

 

Podczas formułowania zamówienia, uważnie słuchaliśmy rad fachowców. Polecili nam markizę bezkasetową, argumentując, że bez kasety materiałowe poszycie lepiej odparowuje wilgoć i stale się wietrzy. To nas przekonało, tym bardziej, że "gołą" rurę nawojową schowaliśmy głęboko pod ukośnym okapem dachu. No i oczywiście doradzili czujnik wiatrowy. Koniecznie trzeba go mieć!

Dopiero wysuwając markizę 3,5 metra nad trawnik, udaje się zacienić całą płytę tarasu

Markiza bezkasetowa - rady i przestrogi:

  • Warto zapłacić za dobre i trwałe materiały. Tkanina, mimo upływu 6 lat, nie wypłowiała i nie podarła się. Nadal wygląda jak nowa i nie wymaga czyszczenia. Oprócz umycia ramion konstrukcji, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Tak zalecili monterzy.

     

    Tylko jeden raz musieliśmy skorzystać z serwisu. Prawdopodobnie burza albo przepięcie w sieci zniszczyły elektryczny napęd. Naprawa odbyła się bezzwłocznie i bezpłatnie, w ramach gwarancji. Dopiero niedawno wymieniliśmy baterie w pilocie. W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy. Warto mieć zapasowe, żeby w każdym momencie móc uniknąć ręcznej obsługi ciężkiej konstrukcji.

     

  • Zawsze dokładnie suszymy tkaninę przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała. Nie rozwijamy markizy bez potrzeby. Liczymy, że prawidłowo użytkowana, posłuży nam długo i bezawaryjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo dzięki niej już nie uciekamy z tarasu podczas upałów i dłużej cieszymy się latem.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

  • markiza 6300 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Nowoczesne nawierzchnie wokół domu
Nowoczesne nawierzchnie wokół domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny