Kiedy konieczny jest demontaż starych ogrodzeń i jak go dokonać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2011-06-21 13:32:59
Kiedy konieczny jest demontaż starych ogrodzeń i jak go dokonać?

Odpowiedź eksperta: Przed demontażem należy sprawdzić stan starego ogrodzenia, może się okazać, że słupki ogrodzeniowe są jeszcze w dobrym stanie i wystarczy je odpowiednio oczyścić i pomalować, co pozwoli zaoszczędzić na kosztach wykonania nowego ogrodzenia. Jeżeli korozja wyrządziła duże szkody i słupki, głównie przy gruncie, są w opłakanym stanie, należy je usunąć. 

Siatka ogrodzeniowa, która jest już mocno skorodowana, powinna również zostać zdjęta. Ogrodzenia frontowe, takie jak przęsła stalowe lub drewniane, bramy i furtki, często po długoletnim użytkowaniu również wymagają wymiany. Wówczas demontaż należy zacząć od zdjęcia skrzydeł bramy i furtki, następnie trzeba odciąć bądź odkręcić przęsła od słupków, a na końcu usunąć słupki ogrodzeniowe. Jeżeli słupki zalane są w podmurówce, a jest ona w dobrym stanie i można ją jeszcze wykorzystać do nowego ogrodzenia, warto, nie niszcząc betonu, wyciąć słupy przy samej podmurówce i zastosować nowe z podstawami stalowymi, które mocuje się za pomocą kołków do istniejącej podmurówki.

 

Jeżeli podmurówka jest zniszczona i nie nadaje się do naprawy, musimy ją usunąć, co często wymaga zastosowania elektronarzędzi, to samo tyczy się słupków przy bramie i furtce, które zalane są w ławie fundamentowej. Po usunięciu betonu i słupków oraz po wyrównaniu terenu możemy przystąpić do prac nad nowym ogrodzeniem.

 

Jeżeli chodzi o demontaż ogrodzeń siatkowych, które nie są zalane w podmurówce, zaczynamy go od ściągnięcia siatki, następnie trzeba podkopać cokoły betonowe słupków ogrodzeniowych – to spowoduje łatwiejsze wyciągnięcie ich z gruntu. Trzeba również pamiętać o usunięciu wszystkich przeszkód, które stoją w linii nowego ogrodzenia, np. drzew i krzewów.

Redakcja BD
fot. Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość tony

23 Paź 2009, 09:16

ja również zaopatrzyłem się w siatkę. Jak narazie jestem bardzo zadowolony. Myślę, że warto polecić tę firmę.

time image

Gość Janusz M.

05 Sie 2009, 08:14

Wymieniłem sobie niedawno siatkę. Stara już się do niczego nie nadawała. Mam teraz Betafence, zobaczymy jak długo ta wytrzyma.

time image

Gość Mikolaj

30 Lip 2009, 07:52

Ja mam z Betafensu siatkę i bardzo jestem zadowolony, czy zima czy lato, wszystko jest w porządku. Uważam, że zawsze lepiej zainwestować niż marnować pieniądze na jakiś słaby sprzęt.

time image

Gość Klaus

13 Lip 2009, 08:24

U mnie siatka sluzyla az ostatniej zimy zaczela pekac i sie kruszyc. Demontaz byl banalny w takich warunkach - to plus - ale siatka miala ledwie trzy lata - a mialo wyjsc tanio i troche posluzyc. I wyszlo z tej kalkulacji, ze trzeba bylo poprawiac na poczatku tego lata. Zamienilem sobie teraz ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny