Ocieplenie poddasza - co wpływa na skuteczną izolację?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ocieplenie poddasza - co wpływa na skuteczną izolację?

Ocieplenie poddasza należy do tych etapów budowy domu, które wymagają szczególnej staranności. Zapewnia oszczędności i komfort użytkowania. Co zatem decyduje o dobrej izolacji poddasza? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta: dobry materiał i profesjonalne wykonanie.

aktualizacja: 2021-05-10 07:23:17

To teoretycznie proste pytanie nie ma jednak prostej odpowiedzi. Aby wybrać dobry materiał powinniśmy kierować się zarówno jego parametrami technicznymi, jak i sposobem montażu. Wśród parametrów kluczowym będzie niski współczynnik przewodzenia ciepła, natomiast technologia aplikacji powinna zapewniać możliwość montażu szczelnej warstwy izolacyjnej. Do takich materiałów zaliczyć możemy aplikowane natryskowo piany poliuretanowe.

Materiał - parametry i sposób aplikacji

Obecne przepisy dla dachów i stropodachów narzucają wartość współczynnika przenikania ciepła U = 0,15 W/(m2K). Oczekując takiego parametru przy niskiej grubości, warto zwrócić uwagę na aplikowaną natryskowo pianę poliuretanową Crossin Attic Soft. Niski współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,037 W/mK pozwala uzyskać wartość parametru U = 0,148 W/(m2K) już przy grubości 25 centymetrów.

Kolejną z ważnych zalet natryskowej piany PUR jest sposób jej montażu, który zapewnia szczelną, jednolitą warstwę w 100% eliminującą mostki termiczne. Niezależnie od tego, z jak skomplikowanym dachem mamy do czynienia, technologia natryskowa zapewnia ocieplenie bez szczelin pozwalających na wymianę ciepła z otoczeniem.

Aplikowana natryskowo piana poliuretanowa Crossin Attic Soft
Aplikowana natryskowo piana poliuretanowa Crossin Attic Soft

Parametry a czas użytkowania domu

Istotnym elementem przy wyborze materiału i technologii jest to, aby ich właściwości zostały utrzymane przez cały okres użytkowania domu. Ewentualne naprawy czy wymiana są niemożliwe, lub wiążą się z ogromnym kosztem.

Powyższe zalety posiadają piany natryskowe PUR. Podczas aplikacji materiał trwale łączy się z podłożem, a warstwa izolacji jest odporna na osuwanie i przemieszczanie wraz z upływem lat. Materiał utrzymuje również swoje właściwości izolacyjne w kolejnych latach użytkowania obiektu.

Koszty wykonania izolacji

Decydując się na wybór materiału i technologii, każdy inwestor zwraca uwagę na koszty. Zawsze warto dokładnie przeanalizować temat, aby sugerując się obiegowymi opiniami lub niewielkimi oszczędnościami nie pominąć rozwiązania przynoszącego wiele korzyści w przyszłości.

Na całkowity koszt izolacji składają się cena materiału, robocizny i czasu realizacji. W przypadku natrysku pianą PUR, całkowita cena aplikacji jest porównywalna z kosztem wyboru innego materiału i potrzebnej do realizacji robocizny. Z kolei często istotny czas wykonania prac to zwykle jeden dzień.

Nakładanie piany natryskowej PUR

Profesjonalne wykonanie

Na każdym etapie budowy, niezależnie od wybranej technologii, o końcowym efekcie decyduje właściwe wykonanie. Nawet najlepszy materiał, nieodpowiednio zainstalowany przez wykonawcę, może zawieść nasze oczekiwania. Dlatego tak ważne jest, aby do realizacji izolacji wybrać doświadczoną, profesjonalną ekipę, a proces wyboru nie ograniczał się tylko do analizy ofert cenowych.

Usługę natrysku oferuje wiele firm na rynku, jednak nie każda posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Najlepiej korzystać z rekomendowanych przez producenta Autoryzowanych Wykonawców. W przypadku Crossin certyfikowani wykonawcy gwarantują profesjonalne przetworzenie materiału, zgodnie z parametrami określonymi w karcie technicznej.

Umów się na bezpłatną konsultację

Przed realizacją każdego z etapów budowy warto korzystać z porad specjalistów. Każda z uwag profesjonalisty może przyczynić się do zastosowania rozwiązań, które w przyszłości poprawią koszty użytkowania i komfort mieszkania w nowym domu.

Umów się na bezpłatną konsultację i wycenę izolacji z Autoryzowanym Wykonawcą Crossin. Wystarczy zostawić kontakt na stronie: www.crossin.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje