Dlaczego warto ocieplić dom pianą PUR?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto ocieplić dom pianą PUR?

Ocieplenie to jeden z kluczowych etapów budowy domu. Zastosowany materiał i technologia będą mieć wpływ zarówno na nasze rachunki, jak i komfort życia. Decydując o wyborze należy również pamiętać, że jest to jeden z elementów, którego wymiana w przyszłości jest niemożliwa lub niezwykle kosztowna.

aktualizacja: 2021-03-22 10:59:12

Wraz z rozwojem technologii również w budownictwie zachodzą zmiany, a tradycyjne rozwiązania zastępują innowacyjne produkty. Podobnie dzieje się w sferze materiałów do izolacji. Dotychczasowe metody ocieplenia wypiera natryskowa piana PUR. Czym jest izolacja pianą PUR i dlaczego obok głosów za jej wykorzystaniem pojawiają się te przeciw?

Głosy przeciw pianie poliuretanowej

Wiadomości o szkodliwości piany, gniciu więźby czy braku oddychalności są wynikiem niewiedzy i obawy przed czymś nowym i nieznanym. Tak naprawdę izolacja pianą PUR przynosi same korzyści.

Sam poliuretan nie jest materiałem nowym. Piana poliuretanowa jest obecna w wielu produktach, które otaczają nas na co dzień, jak np. meble, materace, lodówki czy kokpit samochodu. Piany PUR są bezpieczne dla zdrowia, a np. badania warstwy izolacyjnej piany Crossin Attic Soft dodatkowo potwierdziły brak rozwoju niechcianych w domu pleśni i grzybów.

Otwartokomórkowa piana poliuretanowa jest materiałem oddychającym. Jest bezpieczna dla konstrukcji drewnianych, a w przypadku obecności wilgoci w przegrodzie pozwala jej odparować. Ewentualne problemy z drewnem konstrukcyjnym zazwyczaj wynikają z jego wcześniejszego niewłaściwego wysuszenia, lub innych wad konstrukcji.

Ocieplenie pianą poliuretanową to przede wszystkim korzyści

Widoczną przewagą nad tradycyjnymi materiałami jest szczelność i brak osuwania się izolacji w czasie. Natryskowa piana dociera w każdą przestrzeń i szczelnie wypełnia całą izolowaną powierzchnię. Możliwa jest zatem izolacja poddasza bez mostków termicznych nawet przy skomplikowanych konstrukcjach dachu. Dodatkowo piana PUR trwale wiąże się z izolowanym podłożem i nie zmienia z upływem czasu swojego położenia oraz parametrów. W całym czasie użytkowania budynku możemy zatem oczekiwać wysokich, nie pogarszających się warunków termicznych.

Jednym z ważnych pytań, jakie zadają sobie inwestorzy, jest pytanie o grubość izolacji. Od 2021 roku wymagany współczynnik przenikania ciepła dla dachów i stropodachów wynosi U = 0,15 W/(m2K). Przy użyciu piany Crossin Attic Soft i warstwy izolacji o grubości 25 cm, uzyskiwany jest parametr U = 0,148 W/(m2K).

Plusem izolacji natryskowych są również czas montażu i jego koszty.

Ocieplenie pianą realizowane jest zwykle w ciągu jednego dnia, co znacznie przyspiesza czas budowy. Warto przy tym zwrócić uwagę na koszty. Jeśli weźmiemy pod uwagę inny dobry materiał izolacyjny, doliczymy do tego koszt profesjonalnego wykonania, to okaże się, że realizacja ocieplenia pianą zamknie się w podobnej cenie, a będzie przy tym szybsza i dokładniejsza.

Ocieplenie poddasza pianą natryskową Crossin

Wykonanie izolacji

Nawet jeśli wybierzemy najlepszy materiał i technologię, o sukcesie decyduje właściwe, profesjonalne wykonanie. Podobnie jest w przypadku izolacji pianą PUR. Tylko wykonawca o dużej wiedzy i doświadczeniu oraz posiadający odpowiedni sprzęt potrafi przetworzyć materiał tak, aby uzyskać parametry określone w karcie technicznej producenta. Warto korzystać z rekomendowanych przez producenta Autoryzowanych Wykonawców, będących gwarantem właściwej realizacji ocieplenia.

Bezpłatna wycena izolacji

Każde spotkanie ze specjalistą podczas inwestycji, to szansa na zdobycie nowej wiedzy i wprowadzenie do budowy nowoczesnych rozwiązań.

Warto umówić się na bezpłatną konsultację i wycenę izolacji z autoryzowanym wykonawcą Crossin. Wystarczy zostawić kontakt na stronie: https://crossin.pcc.eu/umow-konsultacje/

crossin - logo
crossin.pcc.eu
Firma powiązana:
PCC Prodex Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje