Czy strop typu VECTOR będzie lepszy od terivy i monolitu, który został wpisany w projekt?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2018-06-18 11:00:02
Czy strop typu VECTOR będzie lepszy od terivy i monolitu, który został wpisany w projekt?

Odpowiedź eksperta: Wymienione w pytaniu stropy - teriva i monolityczny - należą do technologii poprzedniej epoki. Dziś, w dobie powszechnego pośpiechu, rozwiązania tego rodzaju odchodzą powoli do przeszłości. Z rynku wypierają je innowacyjne stropy, które da się zamontować szybko, łatwo, a przy tym mają doskonałe parametry akustyczne i są przyjazne dla środowiska. Do takich rozwiązań należy również VECTOR.

Ten strop to nowatorskie połączenie zalet znanych systemów stropowych (terivy i filigrana), które jednocześnie eliminuje ich wady. VECTOR jest rozwiązaniem uniwersalnym, nie wymaga projektowania go do każdego pomieszczenia oddzielnie. Składa się z mniejszych i łatwiejszych w montażu paneli. Można je szybko i przy niedużych finansowych nakładach ułożyć za pomocą lekkiego dźwigu typu HDS.

W kontekście zadanego pytania istotnym jest fakt, że strop VECTOR jest modułowy, dzięki czemu możliwa jest błyskawiczna adaptacja istniejących projektów. Strop ten umożliwia swobodne wykonywanie wycięć i otworów, co realizowane jest już bezpośrednio na budowie.

W porównaniu z terivą, która w przypadku 100 m kw. stropu składa się z około 700 elementów, które trzeba ułożyć ręcznie, montuje się go bardzo szybko. W takim metrażu nawet w dwie godziny (30 elementów układanych za pomocą dźwigu). To pozwala na realne oszczędności - na czasie pracy ekipy budowanej, jak i najcenniejszym - swoim własnym.

dr inż. Artur Kisiołek
Prezes Zarządu
KONBET Poznań
fot. KONBET Poznań

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny