Porotherm BIM Studio od Wienerberger

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Porotherm BIM Studio od Wienerberger

Firma Wienerberger przygotowała Porotherm BIM Studio - dostosowane do współczesnych potrzeb zestawy gotowych obiektów BIM dla programów Reviti Archicad.

aktualizacja: 2021-09-16 05:47:50

W zależności od potrzeb zostały opracowane grupy obiektów w pojedynczych plikach, jak np. ściany Porotherm Dryfix lub Porotherm P+W lub ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Oprócz projektowania 3D zastosowanie obiektów z Porotherm BIM Studio automatycznie wprowadza do projektu wszystkie informacje o samych pustakach ceramicznych, ale też komplet informacji dotyczący gotowych ścian, jak parametry wytrzymałościowe, izolacyjności termicznej i akustycznej czy klasy odporności ogniowej.

W połączeniu z generatorem tekstur cegieł elewacyjnych Terca narzędzie daje możliwość nadania przegrodom docelowego wyglądu, co ułatwia wizualizację. Pozwala też określić zapotrzebowanie materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji, zarówno podstawowych, jak pustaki i zaprawa, jak i elementów uzupełniających, docieplenia czy elewacji z cegieł. W Porotherm BIM Studio uwzględniono możliwość zaprojektowania wszystkich elementów uzupełniających system, jak pustaki wentylacyjne, kształtki wieńcowe, pustaki do wykonywania słupów żelbetowych w ścianie (Porotherm 25 K P+W) czy nadproża.

Funkcjonalność to podstawowy aspekt, który współtwórcy oprogramowania - KOWAL’Studio - wzięli pod uwagę. Ważne również jest ograniczenie informacji do minimum. W obiektach Porotherm BIM Studio uwzględniono tylko najistotniejsze aspekty, dzięki czemu wielkość pliku jest niewielka.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA