W zależności od potrzeb zostały opracowane grupy obiektów w pojedynczych plikach, jak np. ściany Porotherm Dryfix lub Porotherm P+W lub ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Oprócz projektowania 3D zastosowanie obiektów z Porotherm BIM Studio automatycznie wprowadza do projektu wszystkie informacje o samych pustakach ceramicznych, ale też komplet informacji dotyczący gotowych ścian, jak parametry wytrzymałościowe, izolacyjności termicznej i akustycznej czy klasy odporności ogniowej.
W połączeniu z generatorem tekstur cegieł elewacyjnych Terca narzędzie daje możliwość nadania przegrodom docelowego wyglądu, co ułatwia wizualizację. Pozwala też określić zapotrzebowanie materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji, zarówno podstawowych, jak pustaki i zaprawa, jak i elementów uzupełniających, docieplenia czy elewacji z cegieł. W Porotherm BIM Studio uwzględniono możliwość zaprojektowania wszystkich elementów uzupełniających system, jak pustaki wentylacyjne, kształtki wieńcowe, pustaki do wykonywania słupów żelbetowych w ścianie (Porotherm 25 K P+W) czy nadproża.
Funkcjonalność to podstawowy aspekt, który współtwórcy oprogramowania - KOWAL’Studio - wzięli pod uwagę. Ważne również jest ograniczenie informacji do minimum. W obiektach Porotherm BIM Studio uwzględniono tylko najistotniejsze aspekty, dzięki czemu wielkość pliku jest niewielka.
Firma powiązana: wienerberger