Ytong EnergoUltra+ - ściana jednowarstwowa zgodna z Warunkami Technicznymi 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Ytong EnergoUltra+ - ściana jednowarstwowa zgodna z Warunkami Technicznymi 2021

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują zaostrzone wymagania w zakresie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych budynków. Zmiana ta w największym stopniu dotknęła technologii ściany jednowarstwowej, ponieważ współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych nowo budowanych i termomodernizowanych domów nie może być większy niż 0,20 W/(m²•K), a większość dostępnych na rynku produktów nie spełnia już tak wyśrubowanych norm. Jednak pojawił się nowy innowacyjny materiał - najcieplejszy beton komórkowy, jaki był dostępny kiedykolwiek w Polsce!

aktualizacja: 2021-02-15 06:10:07

Xella Polska, czołowy producent materiałów murowych, od grudnia 2020 roku oferuje wysokiej klasy bloczki betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+, z których można budować ściany jednowarstwowe zgodne z Warunkami Technicznymi 2021.

Wymurowane z tych bloczków ściany jednowarstwowe już przy grubości 36,5 cm mają współczynnik przenikania ciepła U o wartości 0,20 W/(m²•K), czyli równy maksymalnemu, jaki obowiązuje od początku tego roku. Gdy ściany z bloczków Ytong EnergoUltra+ mają grubość 48 cm, to ich współczynnik U osiąga rewelacyjnie małą wartość 0,15 W/(m²•K), czyli dużą mniejszą od wymaganej nowymi przepisami budowlanymi. To parametr odpowiadający zaawansowanym domom energooszczędnym - dziś, dzięki nowej technologii, dostępny i łatwy w budowie.

Bloczki Ytong EnergoUltra+ wyróżnia od innych betonów komórkowych nie tylko większa izolacyjność termiczna, ale i wytrzymałość na ściskanie wynosząca 2,2 N/mm2.

Firma powiązana:
Xella Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje