Ytong EnergoUltra+ - ściana jednowarstwowa zgodna z Warunkami Technicznymi 2021

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Ytong EnergoUltra+ - ściana jednowarstwowa zgodna z Warunkami Technicznymi 2021

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują zaostrzone wymagania w zakresie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych budynków. Zmiana ta w największym stopniu dotknęła technologii ściany jednowarstwowej, ponieważ współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych nowo budowanych i termomodernizowanych domów nie może być większy niż 0,20 W/(m²•K), a większość dostępnych na rynku produktów nie spełnia już tak wyśrubowanych norm. Jednak pojawił się nowy innowacyjny materiał - najcieplejszy beton komórkowy, jaki był dostępny kiedykolwiek w Polsce!

aktualizacja: 2021-02-15 06:10:07

Xella Polska, czołowy producent materiałów murowych, od grudnia 2020 roku oferuje wysokiej klasy bloczki betonu komórkowego Ytong EnergoUltra+, z których można budować ściany jednowarstwowe zgodne z Warunkami Technicznymi 2021.

Wymurowane z tych bloczków ściany jednowarstwowe już przy grubości 36,5 cm mają współczynnik przenikania ciepła U o wartości 0,20 W/(m²•K), czyli równy maksymalnemu, jaki obowiązuje od początku tego roku. Gdy ściany z bloczków Ytong EnergoUltra+ mają grubość 48 cm, to ich współczynnik U osiąga rewelacyjnie małą wartość 0,15 W/(m²•K), czyli dużą mniejszą od wymaganej nowymi przepisami budowlanymi. To parametr odpowiadający zaawansowanym domom energooszczędnym - dziś, dzięki nowej technologii, dostępny i łatwy w budowie.

Bloczki Ytong EnergoUltra+ wyróżnia od innych betonów komórkowych nie tylko większa izolacyjność termiczna, ale i wytrzymałość na ściskanie wynosząca 2,2 N/mm2.

Firma powiązana:
Xella Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
*ceny na podstawie ofert z dnia 21.03.2021
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje