Kiedy zaplanować drzwi przesuwne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Kiedy zaplanować drzwi przesuwne?

Systemy przesuwne są coraz bardziej popularne w naszych domach. Sprawiają, że nasze wnętrze nabiera lekkości, staje się bardziej nowoczesne i bardziej przestronne. Naścienne i chowane w ścianę - każde z nich będzie dobrym wyborem.

aktualizacja: 2020-07-23 09:52:07

Nie ulega wątpliwości fakt, że już na etapie projektowania domu musimy mieć to na uwadze, natomiast ostatnią deską ratunku jest budowa ścianek działowych, które możemy delikatnie zmienić. Jeżeli tego nie ujęliśmy w projekcie, możemy później to nadrobić, ale niestety tracąc czas na przerobienie i dobudowę ścianki gipsowo-kartowej. Planowanie tego wcześniej jest ważne też pod względem miejsca. O ile mamy duży metraż to nie zauważymy później dużej różnicy przy dobudowaniu ścianki w trakcie, natomiast jeżeli jest odwrotnie, mocno odczujemy zabrane na to miejsce.

Tu przychodzi z pomocą system przesuwny naścienny. Jest prostszy w montażu, nie ingerujemy w ścianę podczas montażu, ale miejsce jest tam potrzebne. I tylko dlatego jest ważne, aby pomyśleć o tym na etapie projektowania wnętrza. Szczególnie, gdy w planach mamy meble pod zabudowę. Komfort otwierania drzwi na całą szerokość ma ogromne znaczenie w codziennym użytkowaniu. W tym przypadku dobrze zostawić dwa metry. Każde drzwi powinny spełniać swoją funkcję maksymalnie.

Anna Dymowska
Specjalista ds. Marketingu VOSTER

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje