FPP-V preSelect MAX - okno dachowe, które otwiera przestrzeń

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
FPP-V preSelect MAX - okno dachowe, które otwiera przestrzeń

Naturalne światło, świeże powietrze, efektywne wykorzystanie przestrzeni czy poczucie kontaktu z otaczającą przyrodą to czynniki ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników budynków. Rozwiązania techniczne opracowane przez FAKRO pozwalają je skutecznie łączyć na poddaszu.

aktualizacja: 2021-09-07 06:23:00

Najnowsze rozwiązania stosowane w oknach dachowych można znaleźć w oknie nowej generacji FPP-V preSelect MAX. Jest to okno uchylno-obrotowe o zwiększonych możliwościach użytkowych. Dwa, oddzielone od siebie, sposoby otwie­rania okna zapewniają maksimum możliwości i komfortu. Dla jeszcze większej wygody, przełącznik funkcji otwierania umieszczono w dolnej części ościeżnicy.

Otwierając okno uchylnie, wykorzystujemy pełnię jego możliwości. Okno FPP-V preSelect MAX pozwala nam na jeszcze szersze otwarcie skrzydła - prawie o 30% więcej niż w poprzedniej generacji. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń na poddaszu i swobodę w podejściu do krawędzi otwartego okna, przez co możemy się cieszyć nieograniczonym widokiem na okolicę. Korzystając z funkcji obrotowej, skrzydło okna możemy obracać o 180 stopni. Dzięki temu, po zablokowaniu go zasuwką, wygodnie umyjemy zewnętrzną szybę okna.

W nowym uchylno - obrotowym oknie FPP-V preSelect MAX skrzydło uchylane jest aż do kąta 45°, to prawie o 30% więcej niż w poprzednim modelu.

Komfort codziennego użytkowa­nia jest bardzo ważny, ale podczas projektowania tego okna nie zapomniano również o jego parame­trach technicznych. Zadaniem okien dachowych jest nie tylko dostarczenie naturalnego światła na poddasze, ale także skuteczna termoizolacja, co w konsekwencji przekłada się na oszczędność energii.

Ponadto innowacyjna konstrukcja uchylno-obrotowego okna FPP-V preSelect MAX pozwala na jego produkcję w dużych rozmiarach (nawet 134x140 cm) z pakietem trzyszybowym. Dzięki temu okna te zapewniają jednocześnie wysoki poziom doświe­tlenia na poddaszu jak i doskonały parametr izolacyjności cieplnej.

Wśród zalet okien uchylno-obroto­wych FAKRO nowej generacji należy również wymienić automatyczny nawiewnik V40P, który umożliwia napływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza na poddasze. W oknie za­stosowano system topSafe, zwięk­szający bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okna, a także technologię thermoPro, która pod­nosi jakość i parametry produktu.

Konstrukcja okna pozwala na wykonanie dużych rozmiarów okien nawet z trzyszybowym pakietem.
Konstrukcja okna pozwala na wykonanie dużych rozmiarów okien nawet z trzyszybowym pakietem.

Warto podkreślić, że okno ma bezterminową gwarancję odporności szyb hartowanych na gradobicie. W przypadku rozbicia szyby przez grad cały pakiet zostanie bezpłatnie wymieniony. Dopełnieniem zalet nowego okna FAKRO jest możliwość zastosowania różnych dodatków wewnętrznych i zewnętrznych, mo­gących zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Okno uchylno - obrotowe FPP-V preSelect MAX wykonane jest z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo. Dodatkowo impregnacja próżniowa, która wnika w głąb drewna na głębokość 10 mm utrzymuje drewniane ramy okna zabezpieczone przez długie lata.

Okno preSelect MAX ma dwa niezależne sposoby otwierania: uchylny oraz obrotowy.
Okno preSelect MAX ma dwa niezależne sposoby otwierania: uchylny oraz obrotowy. 

W obecnych czasach, kiedy tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, to właśnie drewno, jako surowiec odnawialny i ekologiczny, jest coraz częściej cenionym materiałem do produkcji stolarki okiennej. Okna drewniane, z odpowiednio przygotowanego materiału, zachowują długą żywotność, a użytkownicy mają poczucie bycia EKO i dbania o przyszłość naszych dzieci. Co ważne, FAKRO w procesie produkcji wykorzystuje drewno z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie i z szacunkiem do natury.

www.fakro.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje