Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Elegant: profile okienne szyte na miarę

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Elegant: profile okienne szyte na miarę

Profile okienne powinny łączyć w sobie wysoką jakość, wytrzymałość, świetne parametry izolacyjne, jak i atrakcyjny design. Profile okienne Elegant mają bardzo dobre właściwości izolacyjne - sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf nawet na poziomie 0,88 W/(m2.K)! (przy założeniu: skrzydło proste wzmocnione technologią ThermoFibra oraz rama 76 mm z wzmocnieniem termicznym Forthex).

aktualizacja: 2020-10-21 13:20:04

System przy głębokości zabudowy ramy równej 76 mm oraz skrzydeł 80 (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), daje możliwość zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych - do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej.

Co ważne, Elegant gwarantuje realizację bardzo stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m, dzięki czemu bez problemu można wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, zapewniając doświetlenie wnętrz światłem naturalnym.

Design doceniany przez ekspertów

Profil Elegant od Deceuninck to jeden z najsmuklejszych dostępnych na rynku profili PVC. Bezspornym atutem serii jest ciekawy i minimalistyczny design. Kolekcja Elegant była nagradzana w prestiżowych konkursach wzorniczych m.in. nagrodą RedDot, German Design Award i TopBuilder.

Elegant w wersji zlicowanej oferuje design, który może być wizualną alternatywą lub uzupełnieniem dla okien na bazie systemów aluminiowych, co umożliwia zastosowanie obu tych materiałów przy projektowaniu fasad, z zachowaniem jednolitej stylistyki. Kolekcja Elegant oferuje także skrzydła w wersji klasycznej, rustykalnej czy bardziej minimalistycznej, a przy bogatym wyborze kolorów i tekstur oklein profili pozwala na idealne dopasowanie okna do stylu i charakteru budynku.

Minimalistyczna geometria

Znakiem rozpoznawczym kolekcji Elegant od Deceuninck jest subtelny minimalizm i nowoczesny wygląd. Prosty, niezlicowany profil Elegant Infinity cechuje się niezwykle wąską przylgą 9 mm, która w wersji ze wzmocnieniem ThermoFibra ma tylko 7 mm.

Kolejnym wyjątkowym elementem w systemach okiennych PVC, oferowane w Elegant, są prostokątne listwy przyszybowe, które doskonale wpisują się w surowe, minimalistyczne realizacje. Stonowane, świetnie uzupełniające się barwy oparte na metalicznym trendzie przedstawiają minimalizm w najlepszym wydaniu, a szeroki wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie okien do projektowanej fasady.

Miejski design

Miejskie lofty czy fasady w stylu industrialnym, doskonale będą komponować się z profilemElegant Abstract charakteryzującym się prostokątnymi listwami przyszybowymi oraz skrzydłem całkowicie zlicowanym z ramą. Właśnie to skrzydło stanowi doskonałe uzupełnienie miejskich, modernistycznych realizacji, fasad aluminiowych i w subtelny sposób podkreśla ich surowość oraz przemysłowy charakter. Gustowne odcienie szarości (od jasnej szarości do ciemnego antracytu) będą idealnym dopełnieniem wszelkiego rodzaju realizacji w modnym stylu.

Rustykalne klimaty

Wiejskie domy, czy realizacje w stylu vintage wymagają dopracowanych detali w każdym calu. Półzlicowany profil Elegant Origin wyróżnia się klasycznym designem, który świetnie nawiązuje do wyglądu okien drewnianych lub starszych okien z PVC. Starannie zaprojektowany zaokrąglony kształt skrzydła Origin idealnie nadaje się do renowacji lub nowych budynków w stylu klasycznym, a bogaty wybór ciepłych odcieni drewna dodatkowo podkreśli ich rustykalny charakter.

Profile okienne Elegant

Bogactwo kolorów

W opracowanym przez Deceuninck wzorniku znalazło się aż 50 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej, metalicznej. Jest także spory wybór różnych odcieni szarości. Bogaty wybór faktur pozwala na idealne dopasowanie profilu okiennego do stylu realizacji, a rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśli aluminiowy wygląd profili okiennych tam, gdzie jest to szczególnie pożądane. Seria profili okiennych Elegant od Deceuninck to doskonała symbioza tradycji i nowoczesności, która przetrwa próbę czasu.

Deceuninck - logotyp
www.elegant.deceuninck.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje