Segmentowa brama garażowa z dekorem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Segmentowa brama garażowa z dekorem

W poprzednich garażach założyłem bramy segmentowe górne i w ostatnim zrobiłem tak samo. Po prostu - nie zmieniam tego, co się sprawdza - mówi Marek, Czytelnik Budujemy Dom, który górną segmentową bramę użytkuje od 2018 r.

Garaż:

  • W bryle budynku, na dwa samochody, powierzchnia 40 m2; ogrzewany.
  • Brama garażowa: segmentowa, górna; wymiary 5200 × 2350 mm; wykonana ze stali ocynkowanej o grubości 0,5 mm i wykończona laminatem drewnopodobnym; wewnątrz segmentów pianka PU o grubości 60 mm.
  • Napęd - z paskiem kewlarowym, siła uciągu 1000 N, system wykrywania przeszkody, wolne domykanie, blokada dociskowa.
  • Sterowanie - trzy piloty dwukanałowe i przycisk na ścianie.

Decyzja: To nie jest moja pierwsza brama od tego renomowanego producenta! Wybieram jego wyroby, bo są niezawodne. W poprzednich garażach założyłem bramy segmentowe górne i w ostatnim zrobiłem tak samo. Po prostu - nie zmieniam tego, co się sprawdza. Powtarzam także jeden szeroki wjazd. Obecny ma 5 m i umożliwia łatwe manewrowanie autami na dwóch miejscach parkingowych. Wygoda jest najważniejsza. Szkoda pieniędzy na dwoje wrót i parę napędów.

Odwrotnie podchodzę do jakości napędu - zawsze kupuję mocny, ze wszystkimi funkcjami i kilkoma pilotami. Najbardziej liczą się dla mnie funkcje związane z bezpieczeństwem użytkowania oraz ochroną przed włamaniem, po montażu wrót elektryk podłączył je jeszcze do domowego alarmu.

Wcześniej z katalogu wybrałem model ocieplony pianką PU o grubości 60 mm, z dobrym parametrem tłumienia dźwięku Rc, laminatem imitującym drewno. Dodałem dekor ze stali nierdzewnej w kształcie łuku, identyczny jak na drzwiach wejściowych. Producent wykonał go na zamówienie.

Bramę o szerokości 5,20 m podnosi i opuszcza mocny wielofunkcyjny napęd (1000 N)
Bramę o szerokości 5,20 m podnosi i opuszcza mocny wielofunkcyjny napęd (1000 N).

Segmentowa brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

  • Podczas budowy dopilnowałem prawidłowego przygotowania otworu wjazdowego i doprowadzenia dwużyłowego przewodu do napędu i przycisku na ścianie. Wrota założyłem po otynkowaniu garażu, przykryciu gresem posadzki, utwardzeniu podjazdu. Nie zawiodłem się na termoizolacji i szczelności bramy - przez ostatnie dwie zimy temperatura w garażu wynosiła nie mniej niż +14°C, choć ma ekspozycję na wschód, a z tej strony wieją mroźne wiatry. Laminatu jeszcze nie myłem, jest czysty. Nie wyblakł od słońca, dobrze imituje drewno. Aplikacja ze stali ładnie dekoruje wjazd i nawiązuje do głównego wejścia.

  • Uciąg 1000 N, pasek kewlarowy, mocne sprężyny i czyste prowadnice aluminiowe sprawiają, że skrzydło podnosi się i opuszcza prawie bezszelestnie. Radzę kupić możliwie najwyższy model napędu, bo to inwestycja w wygodę na lata. W pierwszym domu miałem mechanizm łańcuchowy, który hałasował, a po latach wręcz rzęził. Kolejne były wyposażone w pasek kewlarowy, który pracuje ciszej. W obecnym modelu można ustawić szybkość poruszania się wrót na 22 cm/s, więc kolega instalator wykorzystał tę opcję. Kiedy pilotem otwieram bramę wjazdową na działkę, następnie garażową, nie czekam na wjazd pod dach. Oprócz sterowania pilotami, często operuję przyciskiem na ścianie. Ten rodzaj wyposażenia polecam, bo podnosi komfort obsługi.

Koszty segmentowej bramy garażowej z napędem:

  • brama z napędem i montażem 9600 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Wrota segmentowe dekoruje łuk ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje