Brama segmentowa z napędem i montażem za 9700 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama segmentowa z napędem i montażem za 9700 zł

Zależało nam, żeby szerokie wrota nie stały się najważniejszym punktem budynku, dlatego wybraliśmy model segmentowy o minimalistycznym wzornictwie i z laminatem w kolorze czekoladowym - mówi Ania, Czytelniczka Budujemy Dom, która górną segmentową bramę użytkuje od 2006 r.

Garaż: w bryle budynku, na dwa samochody, powierzchnia 63 m2; ogrzewany.

Brama garażowa:

  • Segmentowa, górna; wymiary 4500 × 2250 mm; wykonana ze stali ocynkowanej o grubości 0,5 mm i wykończona laminatem; wewnątrz segmentów pianka PU o grubości 48 mm.
  • Napęd - z mechanizmem łańcuchowym, system wykrywania przeszkody, ciche i łagodne domykanie, blokada dociskowa.
  • Sterowanie - 3 piloty dwukanałowe.

Decyzja: zastanawialiśmy się, z mężem, czy zrobić w garażu dwie bramy czy jedną szeroką, ale ostatecznie wygrała wygoda wariantu drugiego. Nie chcieliśmy celować samochodami w wąskie wjazdy. Zależało nam, żeby szerokie wrota nie stały się najważniejszym punktem budynku, dlatego wybraliśmy model segmentowy o minimalistycznym wzornictwie i z laminatem w kolorze czekoladowym. Ciemna barwa ginie w zacienionym ogrodzie i pasuje do domu.

Mąż dopilnował parametrów termoizolacyjnych, bo zawsze zwraca na nie uwagę. Zamówił też klamkę z zamkiem, napęd z pilotami, przycisk na ścianie i firmowy montaż. Bramę kupiliśmy od krajowego producenta.

Brama o szerokości 4,5 m
Brama o szerokości 4,5 m ma obrotową klamkę z zamkiem i ryglem, napęd, piloty i przycisk na ścianie

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

  • Zamknięcie jest szczelne, ciepłe, wygodne i bezawaryjne. Niejednokrotnie przebywając w garażu w zimie, podczas wiatru i mrozu, nie czułam wdmuchiwania zimna. Oczywiście, jest minimalny ruch powietrza przez mikroszczeliny. W ciągu 13 lat tylko raz brama zaczęła potwornie piszczeć, więc mąż wtrysnął smar techniczny w spreju w otworki w zawiasach między segmentami, oczyścił prowadnice i naoliwił sprężyny. Piszczenie ustało, obyło się bez wzywania serwisanta. Do tej pory dwa razy musieliśmy wymienić baterie w pilotach obsługujących napęd. Sam napęd nie wymagał dotąd naprawy, bardzo ułatwia nam wjazd do garażu. Jest niezastąpiony w okresie jesiennej słoty i zimą.

    Brama porusza się dostatecznie szybko, z prędkością 16 cm/s. Po naciśnięciu guzika w pilocie przed wjazdem na posesję, otwiera się całkowicie, zanim dojedziemy do garażu. Dużą pomocą jest przycisk na ścianie - zastępuje piloty, kiedy nie mamy ich w kieszeni. Bez niego obsługa byłaby mniej wygodna. Standardowe zabezpieczenia napędu, m.in. przed przytrzaśnięciem, sprawdziliśmy, kiedy dziecko zostawiło rower w świetle otworu wjazdowego. Inne też działają - np. ciągnąc za zewnętrzną klamkę, nie można unieść skrzydła, działa wtedy blokada przeciwwyważeniowa.

    Bez problemu nauczyłam się ręcznie obsługiwać skrzydło podczas awarii prądu. Wystarczy wiedzieć, co nacisnąć i za co pociągnąć oraz mieć w pobliżu stołeczek, bo linka wisi wysoko. Po ręcznym wzbudzeniu ruchu mechanizm jezdny sam dalej prowadzi skrzydło.

  • Proste i gładkie segmenty, bez przetłoczeń i faktury, wykończone czekoladowym laminatem giną w przestrzeni ogrodu, tak jak chcieliśmy. Laminat nie wyblakł, ale osiada na nim żółty pyłek z drzew. Zmywa go deszcz. Gorzej jest w przypadku zielonego nalotu. Gdy pojawiło się go za dużo, wyszorowałam bramę wodą ze środkiem myjącym.

Brama segmentowa z napędem - koszty:

  • brama z napędem i montażem 9700 zł.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny