Dwie roletowe bramy garażowe z fabrycznym napędem za 8600 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dwie roletowe bramy garażowe z fabrycznym napędem za 8600 zł

Układ z dwoma wjazdami świetnie się sprawdza, ja i mąż operujemy własnym małym skrzydłem. Same roletowe mechanizmy też oceniam pozytywnie, są wygodne w obsłudze i bezusterkowe - mówią Edyta i Jarek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy 2 rolowane bramy garażowe użytkują od 2009 r.

Garaż: murowany, na 2 samochody, powierzchnia 60 m2; nieogrzewany.

Brama garażowa:

 • dwie roletowe z fabrycznym napędem; wykonane z blachy aluminiowej profilowanej, pomalowanej metodą proszkową na kolor brązowy; wymiary: każda 3350 x 2300 mm.
 • Sterowanie - 2 przyciski na ścianach i 3 dwukanałowe piloty.

Decyzja: Na etapie budowy domu dopieszczaliśmy strefę mieszkalną, natomiast garaż potraktowaliśmy jako pomieszczenie o znaczeniu drugorzędnym. Miał być po prostu duży, z dwoma wygodnymi wjazdami. Architekt zaplanował go bez stropu, stropodach ociepliliśmy wełną i wykończyliśmy płytami g-k. Przygotowaliśmy instalację elektryczną do napędów.

Obudziliśmy się w momencie, kiedy musieliśmy wybrać bramy. Stalowych prowadnic do wersji segmentowych nie mieliśmy do czego przymocować i woleliśmy uniknąć konstruowania pod sufitem podwieszenia. Wtedy sprzedawca, który akurat montował okna, zaproponował wykonanie dla nas bram roletowych z wbudowanym napędem.

Kolorystykę farby proszkowej właściciele dobrali do drzwi, okien, podbitki, okładziny z kamienia
Kolorystykę farby proszkowej właściciele dobrali do drzwi, okien, podbitki, okładziny z kamienia.

Dwie roletowe bramy garażowe - rady i przestrogi:

 • Edyta: Układ z dwoma wjazdami świetnie się sprawdza, ja i mąż operujemy własnym małym skrzydłem. Same roletowe mechanizmy też oceniam pozytywnie, są wygodne w obsłudze i bezusterkowe. Jednak mam uwagi, co do właściwości termoizolacyjnych i akustycznych pancerzy. Liczne lamele, wypełnione pianką PU, mają grubość 22 mm, o połowę mniej, niż w modelach segmentowych. Podczas dłuższych silnych mrozów garaż się wychładza, zdarzyło się nawet zamarznięcie kranu na wewnętrznej ścianie.

  Pancerze w brązowym kolorze skierowane są na południe, co z kolei w lecie skutkuje ich nagrzewaniem się od słońca i przedostawaniem się gorąca do garażu - stojąc w nim, widzę prześwity w podziurkowanych przegubach między lamelami - ale niekiedy taka mimowolna wentylacja bardzo się przydaje. Gorąca nie powstrzymują również uszczelki szczotkowe w bocznych prowadnicach, ani dolna uszczelka progowa. Z tłumieniem dźwięków też nie jest najlepiej.

 • Jarek: Montaż bram trwał kilka godzin. Fachowcy przykręcili kasety z pancerzem od strony wnętrza garażu, do solidnych nadproży, boczne prowadnice - do tzw. węgarków. Niestety, niedługo potem zauważyłem otarcia na pancerzach. Zareklamowałem usterkę u wykonawcy, a ten zgłosił ją głównemu dystrybutorowi. Jego pracownik przyjechał na wizję, zlecił wymianę pancerzy i poprawny montaż. Od tamtej pory wszystko działa, jak należy.

  Wykorzystujemy 2 rodzaje sterowania - 2 stacjonarne przyciski na ścianach garażu i 3 dwukanałowe piloty, obie opcje są godne polecenia. Zaletą tej wersji jest wolna przestrzeń w garażu, wygodna i łatwa obsługa, fabryczne zabezpieczenia przed podważeniem, wykrywanie przeszkód - dodatkowo zleciłem podpięcie mechanizmów do instalacji alarmowej.

  Dla żony wadą jest ręczne otwieranie w przypadku braku prądu. Trzeba wtedy uruchomić korbę i przy jej pomocy nawijać lub opuszczać ciężki pancerz. Podczas silnej wichury, widać jak lamele się ruszają, choć usztywniają je boczne prowadnice.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dwie roletowe bramy garażowe - koszty:

 • 2 bramy rolowane z montażem 8600 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny