Górna segmentowa brama garażowa za 4200 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Górna segmentowa brama garażowa za 4200 zł

Płaszcz bramy na całym obwodzie szczelnie przylega do ścian, nadproża, progu. Uszczelka górna, boczne i progowa nie przepuszczają wody, ani mrozu. Bez żadnej konserwacji nadal są elastyczne i całe, amortyzują docisk skrzydła - mówią Asia i Wiktor, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy górną segmentową bramę garażową użytkują od 2006 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 40 m2; ogrzewany.

Brama garażowa:

 • Segmentowa, górna; 4500 x 2150 mm; wykonana z przetłaczanej i ocynkowanej stali, wykończonej laminatem; wewnątrz segmentów 40 mm pianki poliuretanowej.
 • Wyposażenie - obrotowa klamka z ryglem.
 • Napęd - z mechanizmem łańcuchowym, siła uciągu 700 N, prędkość 14 cm/sek., hamowanie przed progiem, blokada dociskowa.
 • Sterowanie - 3 dwukanałowe piloty.
Brama segmentowa, zamontowana za otworem wjazdowym, ma szerokość 4,50 m
Brama segmentowa, zamontowana za otworem wjazdowym, ma szerokość 4,50 m.

Decyzja: Kiedy przyszło do zamknięcia garażu i wykonania ogrodzenia z automatycznym wjazdem, udaliśmy się do lokalnego dystrybutora. Zależało nam na bliskim serwisie i ewentualnych niezwłocznych naprawach. Do garażu wybraliśmy wrota segmentowe. Dystrybutor przyjechał na pomiary, a potem zaproponował model z ocynkowanej stali, powleczonej laminatem. Wybraliśmy fakturę imitującą słoje drewna w kolorze brązowym - dopasowaliśmy ją do ram okien i rynien.

Zdecydowaliśmy się na ręczną obsługę, więc zamówiliśmy klamkę z ryglem. Napęd dodaliśmy po dwóch latach. Podczas budowy domu elektryk przygotował do niego instalację.

Górna segmentowa brama garażowa - rady i przestrogi:

 • Asia: Po dodaniu napędu momentalnie podniósł się komfort obsługi wjazdu, możliwość niewysiadania z samochodu doceniłam szczególnie w zimie i przy brzydkiej pogodzie. Fajne jest to, że brama zyskała nowe zabezpieczenia przed podważeniem i przeszkodami. Skoro wcześniej przyzwyczaiłam się do ręcznego operowania wrotami, awaryjne uruchamianie nie przysparza mi teraz kłopotu, pomaga w tym linka i uchwyt.

  Napęd w garażu działa bezawaryjnie, kilku interwencji wymagał natomiast ten przy bramie w ogrodzeniu. Monter przyjeżdżał bezzwłocznie, na umówioną godzinę. Wtedy przy okazji prosiłam go o przejrzenie w bramie garażowej mechanizmów i napędu. Skrzydło, podnoszone automatycznie, pracuje jednostajnie i w miarę cicho.

 • Wiktor: Płaszcz bramy na całym obwodzie szczelnie przylega do ścian, nadproża, progu. Uszczelka górna, boczne i progowa nie przepuszczają wody, ani mrozu. Bez żadnej konserwacji nadal są elastyczne i całe, amortyzują docisk skrzydła. Nie popękały też uszczelki między czterema segmentami. Oceniam, że brama ma dobrą izolację termiczną i akustyczną, jest dostatecznie wiatroszczelna. W garażu jest ciepło i cicho.

  Laminat zachowuje kolory, brązowy nie wyblakł, a biały nie zżółkł. W okresie pylenia drzew na pierwszym odznacza się jednak żółty pył, zmywam go wodą z węża, albo zmiatam szczotką. Pielęgnacja jest łatwa, konserwacja również. Do tej pory tylko raz wrota zaczęły piszczeć, więc odkurzyłem prowadnice i spryskałem elementy mechaniczne smarem w spreju.

Górna segmentowa brama garażowa - koszty:

 • brama z montażem 4200 zł;
 • napęd z montażem 1750 zł;
 • serwis 180 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje