W jakie elementy systemu komunikacji dachowej wyposażyć dach?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
W jakie elementy systemu komunikacji dachowej wyposażyć dach?

Konieczność przeglądów i serwisowania dachu wymaga odpowiednich warunków do sprawnego i bezpiecznego poruszania się po nim. Przy montowaniu systemu komunikacji dachowej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ten aspekt, ale też trzeba dobrać w taki sposób poszczególne elementy, by nie wpływały one na obniżenie trwałości całej konstrukcji dachu i nie zaburzały estetyki połaci.

aktualizacja: 2023-03-01 05:34:06

Dlatego bardzo ważne są jakość i walory funkcjonalne wybranych produktów oraz ich źródło - najlepiej, aby pochodziły od tego samego producenta, oferującego pokrycie dachowe.

Wśród nich na pewno niezbędne będą ławy kominiarskie, dzięki którym można swobodnie poruszać się w poziomie. Do przemieszczania się w płaszczyźnie pionowej pomocne będą stopnie kominiarskie. Na dachu trzeba też dotrzeć do komina lub innych trudno dostępnych miejsc, np. między okapem a kalenicą. Wtedy doskonale sprawdzą się lekkie drabiny dachowe z dodatkowymi łącznikami.

Osobną kwestią jest wygodne i bezpieczne wejście na dach od środka budynku. W takim przypadku niezbędne będą wyłazy dachowe, pełniące również funkcje przeciwpożarowe oraz doświetlające poddasze.

Ostatnim, ale równie istotnym elementem jest cała gama dachówek wykonanych najczęściej z lekkiego aluminium, łudząco podobnych do dachówek połaciowych danego modelu. Są one wyposażone w specjalne uchwyty, które wykorzystujemy do montowania zabezpieczeń przeciwśniegowych, pod stopnie i ławy kominiarskie oraz do wsporników pod instalacje OZE.

Andrzej Zyzański
Doradca handlowo-techniczny CREATON Polska
fot. otwierająca: CREATON

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!