W jakie elementy systemu komunikacji dachowej wyposażyć dach?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
W jakie elementy systemu komunikacji dachowej wyposażyć dach?

Dobrze skonstruowany system komunikacji dachowej zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort przemieszczania się po nim. Wszystkie elementy powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości.

aktualizacja: 2021-07-27 08:23:09

Dobrze funkcjonujący system komunikacji dachowej zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas poruszania się po dachu w celu wykonania np. napraw, zabiegów konserwacyjnych czy uzyskania dostępu do komina lub anteny. Poprawne funkcjonowanie systemu uzależnione jest od jakości wchodzących w jego skład elementów. Muszą być wykonane z najlepszych materiałów i wyróżniać się dużą wytrzymałością, trwałością oraz bezpieczeństwem w użytkowaniu.

W sprawnie działającym systemie powinny się zatem znaleźć akcesoria takie jak:

  • wyłaz dachowy,
  • ławy i stopnie kominiarskie,
  • pomosty
  • drabiny dachowe.

Ważne, by wszystkie one były względem siebie kompatybilne, a także by były wyposażone w  specjalną, zabezpieczającą przed poślizgiem powierzchnię. Pamiętajmy, że tylko profesjonalne rozwiązania gwarantują stabilny i pewny sposób poruszania się po dachu w czasie wykonywania niezbędnych napraw.

Należy zwrócić też uwagę na aspekt wizualny poszczególnych elementów systemu. Jeśli będą dopasowane pod względem estetycznym do wyglądu dachówek podstawowych spójnie oraz atrakcyjnie zaprezentują się na połaci. W ofercie CREATON każdy z modeli dachówki ceramicznej i cementowej posiada wysokiej jakości, dedykowane rozwiązanie. Możemy dobrać aluminiowe elementy wchodzące w skład systemu komunikacji dachowej, które są mocowane na aluminiowej (dachówki ceramiczne) lub cementowej (dachówki cementowe) podstawie, która jest spójna pod względem kształtu i koloru z zastosowaną dachówką połaciową.

 

Marcelina Parchański
Doradca Handlowo-Techniczny CREATON Polska
Fot. CREATON Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA