Jakie są trendy w wykonywaniu elewacji i dachu z materiałów ceramicznych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2018-06-19 08:30:13
Jakie są trendy w wykonywaniu elewacji i dachu z materiałów ceramicznych?

Odpowiedź eksperta: Najbardziej zauważalnym trendem w ostatnich latach jest płaska dachówka w ciemnych kolorach, odpowiadająca na najnowsze trendy minimalizmu w architekturze.

Brak wyraźnych linii podziału sprawia, że dach wydaje się być jednolity, wręcz bez faktury, a nowoczesny wygląd dodatkowo podkreślony jest ciemnym kolorem. Grafitowe, szare i czarne kolory przełamują stereotyp czerwonej ceramicznej dachówki, kojarzonej głównie z architekturą zabytkową. Ponadto, dachówka zaczyna być ozdobą elewacji, płynnie przechodząc z dachu w fasadę budynku.

Płaski kształt dachówek (np. Orea 9) idealnie prezentuje się na powierzchniach pionowych, a na skośnych zapewnia wysoką szczelność. Co więcej, dostępne dziś ceramiczne dodatki, takie jak np. specjalny system zamków charakterystycznych dla dachówek zakładkowych nie tylko przyspiesza i ułatwia montaż, ale również pozwala budować hermetyczne i bardzo trwałe dachy.

Śmiało można powiedzieć, że w XXI wieku dachówki pokonały drogę porównywalną do przeskoku technologicznego ostatnich dekad - od nieregularnych płyt z gliny do idealnie wymierzonych ceramicznych elementów o prostych krawędziach, dając architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku.

mgr inż. Maciej Brzozowski
Product Manager
WIENERBERGER
fot. Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny