CREATON Polska wspiera akcję "Zawód przyszłości dekarz"

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
CREATON Polska wspiera akcję "Zawód przyszłości dekarz"

Firma CREATON Polska została wyłącznym Partnerem Strategicznym w zakresie pokryć ciężkich akcji Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy "Zawód przyszłości dekarz". Ten długofalowy projekt ma na celu promocję kształcenia zawodowego młodzieży w kierunku dekarstwa. CREATON Polska bierze aktywny udział w szeregu działań zmierzających do tworzenia klas dekarskich w szkołach branżowych na terenie całego kraju.

aktualizacja: 2020-07-29 13:02:31

Dekarstwo jest wskazywane obecnie jako jedna z najbardziej deficytowych profesji w Polsce (wg. Barometru Zawodów 2019). W związku z rosnącymi z roku na rok potrzebami krajowego rynku budowlanego niezwykle istotne jest podejmowanie wszelkich inicjatyw zmierzających do popularyzowania tego zawodu wśród kształcącej się młodzieży.

Odpowiedzią na to są starania Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, które przy wsparciu czołowych firm z branży dachowej, rozpoczęło planowaną na 5 lat akcję "Zawód przyszłości dekarz". Główne działania PSD inicjujące powstawanie klas dekarskich w szkołach zawodowych to promocja zawodu dekarza wśród absolwentów szkół podstawowych, a w przypadku młodzieży kształcącej się w tej profesji - wsparcie merytoryczne i produktowe oraz stypendia naukowe.

Dzięki włączeniu się do akcji CREATON Polska przyszli dekarze mogą pracować z dachówkami europejskiej marki o ponad 130-letniej historii. Produkty stanowiące wyraz kultywowania najlepszych tradycji i stosowania najnowocześniejszych technologii w produkcji dachówek gwarantują poznanie rozwiązań o wyróżniającej się jakości. Jest to niezwykle istotne dla przyszłych dekarzy. Jak podkreśla Tomasz Bykowski, właściciel firmy dekarskiej Dachexpert z Włocławka - musimy orientować się w nowoczesnych technologiach, materiałach dostępnych na rynku, aktualnych trendach w budownictwie. To gwarantuje pełen profesjonalizm w pracy.

Uczniowie biorący udział w programie będą mieli możliwość zobaczenia procesu powstawania najlepszej jakości dachówek ceramicznych w najnowocześniejszej w Europie fabryce CREATON w okolicach Poznania. Częścią wizyty będą zajęcia w Akademii CREATON - profesjonalnym centrum szkoleniowym pod okiem doświadczonych ekspertów. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Firma powiązana:
CREATON Polska sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje