Dachówka ceramiczna VERONA - klasyczny kształt, wszechstronne zastosowanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dachówka ceramiczna VERONA - klasyczny kształt, wszechstronne zastosowanie

Nieprzemijający urok jednego z najstarszych modeli dachówek ceramicznych, powinien podążać za wymaganiami współczesnego budownictwa. Taka właśnie jest VERONA - nowość w ofercie marki Röben.

aktualizacja: 2023-02-02 07:00:32

Nowy model ma kształt litery S i udowadnia, że tradycyjna esówka może zaskoczyć nowoczesnymi rozwiązaniami i doskonałymi parametrami technicznymi. Charakteryzuje ją większy format - 466 mm x 306 mm, dzięki któremu umożliwia przyspieszenie prac dekarskich. Na pokrycie 1 m2 dachu wystarczy od 10,3 do 11,5 sztuk nowej esówki.

Ponadto dzięki wysokiej tolerancji przesuwu wynoszącej aż 41 mm pozwala na duży zakres regulacji rozstawu łat, co ułatwia dostosowanie się do zastanej więźby. Jest zatem doskonałą dachówką na remontowane dachy. Dodatkowo wyposażona została w głębsze i jednocześnie wyższe zamki, które jeszcze lepiej zabezpieczają połać przed wodą opadową. Ważnym parametrem jest także ciężar nowego produktu.

Jedna dachówka waży zaledwie 3,9 kg, a to sprawia, że nie stanowi ona dużego obciążenia dla połaci dachowych, ponieważ na metr kwadratowy przypada około 40,2 kg ceramiki. Jej ponadczasowa forma w większym rozmiarze, doskonale sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i bardziej współczesnym. VERONA jest dostępna w kolorze czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym.

Firma powiązana:
Röben Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!