Trwały dach? Tylko blachodachówka panelowa!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Trwały dach? Tylko blachodachówka panelowa!

Blachodachówki modułowe mają szereg istotnych cech, które wpłynęły na ich popularność. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie blachodachówki panelowej do pokrycia dachu. Przyjrzyjmy się zaletom i oceńmy to rozwiązanie.

aktualizacja: 2021-10-13 03:53:14

Łatwy montaż

Do coraz większej popularności blachodachówki panelowej przyczynił się z pewnością jej prosty montaż. W porównaniu do innych pokryć dachowych trwa on zdecydowanie krócej. Odpady powstałe przy montażu ogranicza się do minimum, z tego powodu jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Co za tym idzie - inwestor ponosi dużo mniejsze koszty budowy. Połączenia kolejnych paneli są niemalże niewidoczne, dzięki czemu zachowujemy estetykę pokrycia.

Dostępność

Terminy dostaw materiałów odgrywają kluczową rolę podczas inwestycji budowlanych. To co jest zdecydowaną przewagą blachodachówek panelowych, to ich dostępność od ręki. Jest to ważne na końcowych etapach budowy, ponieważ czas jest ważnym czynnikiem. Panelówki pakowane są na standardowych europaletach, a więc transport nie powinien sprawiać żadnych problemów.

Blachodachówka Płaska Plus (fot. Blachy Pruszyński)
Blachodachówka Płaska Plus (fot. Blachy Pruszyński)

Wzornictwo w nowoczesnym stylu

Blachodachówka panelowa dostępna jest w wielu stylach i kolorach. Do nowoczesnych i przemysłowych zabudowań doskonale sprawdzą się te o płaskim profilu. W ofercie są też blachodachówki o kształcie, który przypomina dachówkę ceramiczną mającą na celu nawiązanie do tradycyjnych pokryć dachowych. Inwestorzy w związku z tym nie mają trudności w dopasowaniu blachodachówki panelowej do stylu budynku. Także kolorystyka nie będzie stanowić problemu. Mamy do wyboru powłoki, zabezpieczające z połyskiem, matowe albo matowe z gruboziarnistą warstwą. Blachodachówka może też mieć drewnopodobną powierzchnię, dzięki czemu daje większe możliwości aranżacyjne.

Jaki rodzaj powłoki wybrać?

Od wyboru powłoki zależy trwałość blachodachówki i jej koloru. Najczęściej wybór sprowadza się do powłoki poliestrowej lub poliuretanowej. Podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na gwarancję. Obie powłoki mają zapewnić nam długoletnią trwałość. Producenci zapewniają, że blacha z powłoką poliestrową osiąga żywotność do 30 lat. Jednak powłoka poliuretanowa ma nawet 50 lat gwarancji. Możemy przedłużyć trwałość dachu, regularnie sprawdzając jego stan techniczny oraz odpowiednio go konserwując. Zaleca się alby przegląd oraz ewentualne czyszczenie wykonywać raz do roku.

REN - blachodachówka panelowa (fot. Blachy Pruszyński)
REN - blachodachówka panelowa (fot. Blachy Pruszyński)

Akcesoria do blachodachówek modułowych

Decydując się na blachodachówkę, warto jest zwrócić uwagę na akcesoria jakie oferuje firma wraz z systemem modułowym. Najlepszym rozwiązaniem będzie, wraz z pokryciem, zakup niezbędnych do montażu elementów i akcesoriów takie jak, np. wkręty, gąsiory, obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawowe i blachy płaskie. Te ostatnie mogą przydać się jeśli trzeba będzie wykonać obróbkę w nietypowych kształtach. Jeśli firma zapewni inwestorowi wszystkie te elementy nie będzie on musiał martwić się, że zakupi niekompatybilne elementy.

Rodzaje blachodachówek, na które warto zwrócić uwagę

Interesującym, wartym uwagi przykładem jest zakup blachodachówki płaskiej, pasującym do zabudowań nowoczesnych i obiektów biurowych. Zaletą jest to, że jest ekonomiczna ze względu na małą ilość odpadów powstałych przy montażu. Bogata paleta zabezpieczeń antykorozyjnych także zasługuje na uwagę, dlatego warto przeanalizować wszystkie rodzaje powłok oferowanych przez producenta.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje