Ścianki działowe z pustaków szklanych

Zobacz oferty produktowe firm

Ścianki działowe z pustaków szklanych

Znalezione pozycje: 0
Ostatnio dodane produkty
Rolą ścian działowych jest podział wnętrz budynku na pomieszczenia. W przeciwieństwie do wewnętrznych przegród nośnych, które oprócz przenoszenia ciężarów konstrukcyjnych pełnią dodatkowo taką funkcję, nie muszą być one tak masywne. Do ich wzniesienia trzeba jednak zawsze wybierać materiał solidny, a szczególną uwagę zwracać na odpowiednie połączenie z przegrodami konstrukcyjnymi.

Ciekawym pomysłem na wykonanie ścinki działowej jest zastosowanie pustaków szklanych. To propozycja bardzo oryginalna, pozwalająca nie tylko podzielić przestrzeń na pomieszczenia, ale także uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Przegroda z pustaków szklanych, zwanych popularnie luksferami, to także sposób na doświetlenie wnętrz.

Prace polegają na łączeniu bloczków na specjalną zaprawę na bazie białego cementu. Szczeliny wypełnia się zaprawą do fug. Stałą szerokość spoin pozwalają utrzymać plastikowe krzyżyki dystansowe. Aby ściana zachowywała odpowiednią sztywność, niezbędne jest zbrojenie. Dlatego w pionowych i poziomych spoinach układa się zbrojenie z prętów o średnicy 8 mm. Rozstaw należy dostosować do wymiarów przegrody.

Uwaga! Ściana z luksferów musi być oddylatowana od innych przegród. Szczelinę o szerokości 1–2 cm należy wypełnić pianką montażową i osłonić listwą dekoracyjną.

Oprócz wspomnianych wyżej zalet, przegrodę z luksferów warto wybrać także ze względu na jej bardzo dobrą izolacyjność akustyczną (40–45 dB) i całkowitą wodoodporność. Taka ścianka może być także elementem aranżacji pomieszczeń – jeśli zdecydujemy się np. wydzielić tylko fragment wnętrz.

Ścianka działowa z pustaków szklanych fot. Vitrosilicon
Ścianka działowa z pustaków szklanych fot. Vitrosilicon
Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum