Uzin Utz Polska Sp. z o.o. Masy szpachlowe i niwelujące, produkty do układania i pielęgnacji podłóg dewnianych
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 144642
Porady od Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Drugie dno wykładziny - na co zwrócić uwagę przygotowując podłoże?
Wykładziny to bardzo popularne i chętnie stosowane materiały do wykończenia podłóg. Znajdują zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu. Współczesne kolekcje są trwałe, łatwe w utrzymaniu i designerskie - do złudzenia potrafią imitować podłogi drewniane, kamień czy płytki ceramiczne. Bogata paleta barw, faktur oraz różnorodność wzorów wykładzin elastycznych i dywanowych pozwalają na kreowanie ciekawych aranżacji wnętrz, a różnorodność cenowa pozwala na dopasowanie ich zarówno do gustu, jak i do zasobności portfela.
Trwały jastrych - jak go wykonać?
Jastrych, podkład, szlichta – niezależnie od tego jak go nazwiemy, dobry i trwały gwarantuje nam, że podłoga którą zamontujemy w mieszkaniu, będzie służyła przez lata. Dziś kilka słów na temat rodzajów jastrychów oraz ich wykonywania.
Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?
Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody. Aby renowacja tego typu powierzchni przeprowadzana była jedynie sporadycznie, warto zawczasu podłogę odpowiednio zabezpieczyć. Właściwie konserwowane i pielęgnowane drewno przez lata zachwycać nas będzie swoją urodą.
ABC właściwości posadzek żywicznych - dlaczego warto je wybrać?
Posadzki żywiczne - od lat święcące triumfy w przestrzeniach magazynowych czy miejscach użyteczności publicznej - teraz coraz chętniej przyjmowane są także we wnętrzach mieszkalnych. Ogromne możliwości kreacji, wysoka odporność i łatwość w utrzymaniu - to tylko część ich zalet. Zainteresowanym tym rodzajem posadzek, przedstawiamy dziś kilka faktów na temat żywic.
Nowe oblicze starej wykładziny
Podłoga - bez względu na rodzaj jej wykończenia - to wizytówka każdego wnętrza. Jednak każda powierzchnia na skutek intensywnego użytkowania z czasem traci swoje walory dekoracyjne oraz użytkowe. Wymiana podłogi, szczególnie o dużej powierzchni, to nie zawsze opłacalna inwestycja - zwłaszcza, gdy musi być dość regularnie powtarzana. Co zatem zrobić, gdy wykładzina elastyczna straciła swoje właściwości i nie zachwyca już wyglądem?
Renowacja parkietu - krok po kroku
Jak mawiają zwolennicy podłóg drewnianych - one się nie niszczą, one dojrzewają. Piękno naturalnej podłogi wykonanej z drewna, polega na tym, że wraz z upływem czasu zmienia się jej kolor i struktura. Oczywiście nie jest prawdą, że wszystkie zmiany naszego parkietu są urokliwe i pożądane. Na szczęście, gdy uznamy, że stan naszej podłogi już nam nie odpowiada, nie musimy demontować i zakładać nowej. Wystarczy poddać ją renowacji. Jak wygląda taki proces krok po kroku?
Jak skutecznie dbać o podłogi drewniane?
Podłogi drewniane stanowią efektowną dekorację niemal każdego wnętrza. Współtworzą jego wystrój, kreują wyjątkowy klimat dając poczucie ciepła i komfortu, a dodatkowo są świetnym izolatorem ciepła. Aby drewniane powierzchnie zachowały piękny wygląd przez długie lata należy odpowiednio o nie dbać. Właściwa i regularna pielęgnacja nie tylko utrwala naturalne piękno zaklęte w drewnie, ale również wydłuża żywotność parkietu nawet o 50%.
Gdy czas to pieniądz: ekspresowy montaż wykładziny tekstylnej lub elastycznej na starym podłożu
Jednym z najważniejszych czynników na każdej budowie jest czas. Ma on niebagatelne znaczenie także podczas wymiany wykładzin podłogowych. By go zaoszczędzić warto stosować nowoczesne rozwiązania, które umożliwią zakończenie prac remontowych w ciągu zaledwie jednego dnia.
Jakie są rodzaje klejów do parkietu?
Podstawą sukcesu przy klejeniu posadzki drewnianej jest jakość podłoża. Jednak równie ważnym elementem jest właściwy dobór kleju. Klej do podłogi drewnianej, choć go nie widać, ma ogromny wpływ na wygląd oraz trwałość posadzki drewnianej.
Obrazy na podłodze - możliwości designerskie posadzek żywicznych
Posadzki żywiczne coraz częściej pojawiają się nie tylko w halach produkcyjnych, na korytarzach czy restauracjach, ale także w mieszkaniach. Dlaczego? Bo posadzki żywiczne oferują coś więcej – sztukę.
Jak pielęgnować podłogę drewnianą
Podłogę drewnianą można porównać do skóry – jeśli nie oczyszczamy i nie pielęgnujemy jej w odpowiedni sposób, z czasem staje się matowa, szara, przesuszona.