Uzin Utz Polska Sp. z o.o. Masy szpachlowe i niwelujące, produkty do układania i pielęgnacji podłóg dewnianych
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 149452
Porady od Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Jak pozbyć się ubytków w podłożu podłogowym?
Wybierając materiały do naprawy podłoża, trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednie parametry. Masa naprawcza musi być przeznaczona do konkretnego celu, tj. do naprawy powierzchni posiadającej ubytki, rysy czy otwory. Taki produkt będzie wyróżniał się lepszą przyczepnością i trwałością niż inne masy.

Renowacja podłogi - szybsza niż Ci się wydaje
Jak wynika z badań serwisu Fixly, w 2018 roku remont domu lub mieszkania przeprowadziło 46% Polaków, a 42% renowacji dotyczyło układania podłóg. Na ten rok remont zapowiedziało aż 75% z nas. Coraz częściej decydujemy się też na odnowienie starego domu, zamiast kupna nowego obiektu. Ten wybór wiąże się jednak z koniecznością wielu napraw, w tym zwykle z wymianą parkietu czy płytek. Dziś dowiesz się, że można przeprowadzić ją szybko i efektywnie.

Jak zaoszczędzić wodę na budowie?
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że woda na budowie odgrywa bardzo ważną rolę. Wszelkie materiały sypkie – jak jastrychy, masy szpachlowe, gips - wymagają dokładnego "rozrobienia", czyli wymieszania z wodą w odpowiednich proporcjach. Gdy użyjemy jej za mało lub za dużo, mieszanka nie będzie miała odpowiednich parametrów, co przełoży się na jakość wykonanej pracy.

Czy chłód za oknem zawsze oznacza opóźnienia podczas remontu?
Dni robią się coraz krótsze, a temperatura za oknem spada. Startuje sezon grzewczy i nie ma co ukrywać – nadchodzą chłodne miesiące. Późny okres jesienny i zima to niekorzystny czas dla inwestorów i wykonawców budowlanych. Wielu zewnętrznych prac nie da się wykonywać podczas minusowych temperatur, a i zadania związane z wykańczaniem wnętrz są utrudnione.

Jak odnowić wygląd starej wykładziny bez konieczności jej wymiany?
Czy starą, przybrudzoną wykładzinę elastyczną w niemodnym kolorze można w szybki i bezproblemowy sposób odświeżyć? Odpowiedź brzmi: tak! A efekt tej renowacji może być naprawdę zdumiewający.

Jak skrócić czas montażu podłogi?
Czas to pieniądz – wiedzą to wszyscy. Zarówno inwestorzy prywatni, którym zależy na jak najszybszej możliwości wprowadzenia się do mieszkania, jak i komercyjni, którzy chcą maksymalnie skrócić czas oczekiwania na zwrot z inwestycji. Pewne wymagania trudno jest obejść, ale na szczęście na rynku dostępnych jest kilka kluczowych produktów pomagających przyspieszyć prace związane z montażem posadzek.

Jak zapobiec żółknięciu dębowej podłogi drewnianej?
Każdy gatunek drewna z czasem zmieni swoją barwę. Jest to związane z działaniem promieni ultrafioletowych. Proces zmiany koloru podłogi rozpoczyna się z chwilą, gdy po raz pierwszy zostanie wystawiona na działanie promieni słonecznych, a kończy się wtedy, gdy nastąpi wysycenie barwy. W zależności od gatunku drewna i nasłonecznienia pomieszczenia proces ten trwa od sześciu miesięcy do kilku lat.

Systemy do układania płytek ceramicznych i kamienia
Marka codex oferuje najwyższej jakości produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia na każdym etapie prac: od mas wyrównujących podłoże, uszczelnień, środków gruntujących po zaprawy klejowe i fugi w szerokiej palecie kolorów.

Montaż podłóg winylowych. Przegląd możliwości
Trwałe, praktyczne, estetyczne. Sprawdzające się w niemal każdych warunkach. Prawdziwe podłogi przyszłości. LVT - bo o nich mowa - to najbardziej dynamicznie rozwijająca się grupa produktów w branży podłogowej. Warto dowiedzieć się zatem jakie są możliwości ich montażu.

Posadzkarz - wymagający zawód dla wybranych
Cieszący oko, pięknie wykonany parkiet we wzorze francuskiej jodły, idealnie skrojona i dopracowana we wszelkich detalach wykładzina czy perfekcyjnie spasowane panele LVT. Tego oczekują wszyscy inwestorzy, kiedy zlecają wykonanie okładziny podłogowej. Po drugiej strony są fachowcy - to od ich umiejętności, doświadczenia i zaangażowania zależy efekt końcowy. Zachęcamy do lektury tekstu o naturze i wyzwaniach tego zawodu.

Drewniana podłoga w łazience - efekt wart poświęceń
W większości łazienek prym wiodą płytki ceramiczne - trwałe, odporne na wilgoć, bakterie i grzyby oraz... zimne. Są dla wielu osób urządzających mieszkanie wyborem podstawowym. Jednak czy jedynym słusznym?

Ogrzewanie podłogowe, a chemia parkieciarska
Ogrzewanie podłogowe zapewnia najlepszy rozkład temperatury w pomieszczeniu i jest ekonomiczne. Przez wielu okrzyknięte najlepszym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania domu. Jednak ten rodzaj instalacji grzewczej jest też prawdziwym sprawdzianem dla podłoża, pokrycia oraz chemii podłogowej. Dziś przyjrzymy się temu tematowi pod kątem tej ostatniej.