Sopro Polska Zaprawy do fugowania
Przejdź do:
Dystrybutorzy
Zobacz firmę w innym dziale:
Kleje do płytek ceramicznych
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 148096
Porady od Sopro Polska
Okiem eksperta Sopro: Jak uszczelnić łazienkę na wypadek zalania
Zalana łazienka to kłopot z którym każdy z nas musi się zmierzyć przynajmniej raz w życiu. Usunięcie skutków zalania zazwyczaj wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kosztownego i zakrojonego na dużą skalę remontu oraz wszystkimi niedogodnościami, jakie to przedsięwzięcie za sobą niesie.
Renowacja łazienki z Sopro - prace przed montażem okładziny
Kiedy ściany są już przygotowane możemy wkroczyć w drugą fazę robót związanych z renowacją łazienki. Będą dokonywane takie czynności, jak tworzenie spadków, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego i uszczelnienie powierzchni. W tej części poradnika, wraz z ekspertami firmy Sopro, przedstawiono jak i przy użyciu których materiałów poprawnie wykonać te prace.
Skuteczna ochrona na wypadek zalania, czyli jak uszczelnić łazienkę z Sopro
Zalana łazienka to kłopot z którym każdy z nas musi się zmierzyć przynajmniej raz w życiu. Usunięcie skutków zalania zazwyczaj wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kosztownego i zakrojonego na dużą skalę remontu oraz wszystkimi niedogodnościami, jakie to przedsięwzięcie za sobą niesie.
Okiem eksperta Sopro: Uszczelnienia zespolone – najlepsze rozwiązanie
Tarasy, balkony i loggie to miejsca nieustannie narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ich konstrukcję warto zabezpieczyć przed destrukcyjnym wpływem wody i wilgoci. W tym celu stosuje się tzw. uszczelnienia zespolone.
Okiem eksperta Sopro: Jak dopasować kolor fugi do płytek?
Każdy kto kiedykolwiek urządzał dom czy mieszkanie doskonale wie, że stworzenie funkcjonalnego, a zarazem estetycznego projektu to nie lada wyzwanie. Ogromne znaczenie ma nie tylko dobór mebli i oświetlenia, ale także oryginalność i spójność kolorystyczna wykańczanego wnętrza. Znamienitą rolę odgrywa kolor ścian i podłogi, a w przypadku okładziny ceramicznej, także kolor spoin pomiędzy płytkami. Firma Sopro przedstawia kilka zasad, które pomogą dobrać odpowiednią barwę fugi do płytek ceramicznych i osiągnąć wymarzony efekt trwałej i estetycznej okładziny stanowiącej ozdobę wnętrza.
Murowanie klinkieru metodą dwuetapową
Elewacja klinkierowa sprawia, że dom nabiera eleganckiego i szlachetnego wyglądu. Aby jednak fasada budynku mogła stać się ozdobą, należy o nią zadbać już od pierwszego etapu jej powstawania. Eksperci Sopro podpowiadają, jak prawidłowo wykonać murowanie z użyciem cegieł klinkierowych, posługując się metoda dwuetapową.
Murowanie klinkieru metodą jednoetapową
Elewacje klinkierowe to wyjątkowo eleganckie i trwałe rozwiązanie. Aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami musimy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych. Podpowiadamy, jak przeprowadzić murowanie i fugowanie klinkieru w jednym cyklu roboczym, aby uzyskać estetyczny i trwały mur w świeżym, wolnym od przebarwień i wykwitów kolorze.
Układanie kostki brukowej metodą szczelną: dobieramy fugi
Dobór zapraw do spoinowania uzależniony jest między innymi od przewidywanych obciążeń, jakim będzie poddawana wybrukowana nawierzchnia, a także od miejsca ich zastosowania. Od spoin wymaga się również zachowywania odporności na wodę, mróz i środki do odladzania dróg. Podpowiadamy jak odpowiednio dobrać fugę do warunków, w jakich będzie użytkowana.
Jak przygotować się do pracy z klinkierem?
Popularność cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych wciąż rośnie. Trwałość i estetyka charakterystyczne dla tych materiałów, zachęcają inwestorów do stosowania ich przy wykonywaniu elewacji, a także - coraz częściej - do dekoracyjnego wykańczania wnętrz. Aby cieszyć się odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne i miłą dla oka konstrukcją z cegieł klinkierowych przez długie lata, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich produktów chemii budowlanej i właściwe przygotowanie fundamentów pod przyszły mur. Eksperci z firmy Sopro podpowiadają na co zwrócić uwagę przygotowując się do pracy z klinkierem.
Ekspert radzi: jak uniknąć wpadek podczas pracy z klinkierem?
Fasada stanowi reprezentacyjną część budynku i jest swoistą wizytówką każdego domu. Pełni dwie podstawowe funkcje - estetyczną, zachęcając do wejścia do środka i ochronną, zapewniając mieszkańcom bezpieczne schronienie. Elewacja z cegły klinkierowej, jak żadna inna, dodaje budynkowi elegancji i oryginalności, jednak narażona na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności. Jak uchronić mur przed nieestetycznymi zaciekami i pęknięciami oraz zapewnić im atrakcyjny wygląd na długie lata, podpowiada Tomasz Witczak, ekspert firmy Sopro.
Układanie kostki brukowej metodą drenażową: dobieramy fugi
Spoinowanie z użyciem zapraw fugowych wodoprzepuszczalnych możliwe jest w obszarach o lekkim i średnim obciążeniu ruchem, takich jak ciągi piesze, podjazdy do posesji czy miejsca parkingowe na prywatnych posesjach. Tego typu zaprawy sprawdzą się także w budownictwie ogrodowym oraz na tarasach i balkonach.
Jaką wybrać metodę budowy nawierzchni: elastyczną czy sztywną?
Brukowanie dróg, ulic i placów kostką kamienną stanowi jedną z najstarszych metod wykonywania utwardzonych nawierzchni. Na przestrzeni lat ulegała ona znaczącym zmianom. Większe niż dawniej obciążenia ruchem drogowym, nowoczesne metody czyszczenia ulic i zwiększone wymagania inwestorów wymuszają na producentach i wykonawcach ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Porównujemy tradycyjną, elastyczną metodę układania bruku do tych, które są stosowane obecnie.