Sopro Polska Zaprawy do fugowania
Przejdź do:
Dystrybutorzy
Zobacz firmę w innym dziale:
Kleje do płytek ceramicznych
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 148457
Porady od Sopro Polska
Uszczelnienie wstęgowe - hydroizolacja łazienki w trybie express
Szukając ekspresowego wariantu hydroizolacji w przypadku pilnych realizacji budowlanych, warto postawić na uszczelnienia wstęgowe, które wynoszą tempo prac na zupełnie nowy poziom.
Ultra Violet - kolor roku Pantone. Jak połączyć go z fugą i płytkami ceramicznymi?
Wraz ze starym rokiem mija moda na ożywczą zieleń, kojarzącą się z naturą, nowym życiem i harmonią. W 2018 będzie bardziej mistycznie, twórczo i kreatywnie. Pożegnajmy Greenery – kolor roku 2017, powitajmy Ultra Violet, ogłoszony przez Amerykański Instytut Pantone kolorem roku 2018 - również w aranżacjach łazienek.
Sopro: Fugi do zadań specjalnych w kuchni
Projektując kuchenną podłogę warto jednak pamiętać, że oprócz walorów estetycznych, posadzka musi posiadać szereg cech funkcjonalnych, bowiem charakter pomieszczenia naraża ją na zabrudzenia, uszkodzenia i naprawdę ciężką pracę. Dlatego wybór materiału okładzinowego jest równie ważny, co decyzja o odpowiedniej zaprawie fugowej.
Gdy inwestor zleca remont, czyli co należy wytłumaczyć zleceniodawcy przed rozpoczęciem prac?
Odpowiednie przygotowanie podłoża to jedno z najważniejszych zadań wykonawczych – to od tego elementu zależy w dużej mierze powodzenie całej realizacji. Jeśli powierzchnia nie będzie wystarczająco mocna, nie zapewni przyczepności dla kolejnych aplikowanych warstw i całościowy efekt prac będzie po prostu nietrwały. Prace początkowe, dobór technik wykonawczych oraz chemii budowlanej - jakie informacje przekazać inwestorowi w obliczu tak odpowiedzialnego i precyzyjnego etapu wykonawczego?
Zrobić raz, a dobrze - na jakie parametry zwrócić uwagę podczas doboru zaprawy klejowej?
Wraz z nadejściem kwietnia nadchodzi również nowa energia i potrzeba zmian, dlatego wczesna wiosna to czas remontów, rearanżacji pomieszczeń i drobnych napraw.
Wybieramy zaprawę fugową do kuchni
Dzisiejsza kuchnia to nie tylko miejsce przeznaczone do przygotowywania posiłków – to swoiste serce domu – miejsce rodzinnych spotkań, wspólnych obiadów, które, jeśli jest otwarte na salon, często pełni również funkcję reprezentacyjną.
Zdążyć przed wiosną, czyli kilka słów o pielęgnacji nawierzchni
Wiosenne porządki to coroczny rytuał – wraz z nadejściem ciepłych dni, pozbywamy się zimowej stagnacji i wprowadzamy do mieszkań nieco ładu i świeżości. Przygotowując się do nowego sezonu nie zapomnijmy zadbać o domowe okładziny, bowiem to od ich kondycji zależy w dużej mierze końcowy efekt wiosennej metamorfozy. Jak się do tego zabrać?
Inwestycja, która się opłaca, czyli kilka słów o ochronie łazienki na wypadek zalania
Awaria instalacji hydraulicznej, przeciekająca pralka czy wyciek w obrębie kabiny prysznicowej – każdy z nas zapewne nie raz doświadczył stresu związanego z odkryciem nieszczelności w obrębie łazienki. O ile na skutki tego zdarzenia losowego nie mamy już dużego wpływu, o tyle możemy zapobiegać przyczynom ich powstawania. Niepotrzebnemu stresowi, niezaplanowanym kosztom i długotrwałemu remontowi zaradzimy dzięki zastosowaniu odpowiedniego uszczelnienia łazienki.
Uszczelnienie łazienki. Prawdy i mity
Choć o uszczelnieniu łazienki pisaliśmy już wiele, tym razem postanowiliśmy ostatecznie rozprawić się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi tego obszaru hydroizolacji. Czy uszczelnienie podłoża wystarczy do zabezpieczenia łazienki i czym są właściwie tak istotne strefy mokre i wilgotne? Jak skompletować zestaw produktów niezbędnych do uszczelnienia pomieszczenia i w jakim przypadku używać mat odcinających? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym hydroizolacyjnym poradniku Sopro.
Zimowe ciepło pod stopami, czyli kilka słów o montażu elektrycznych mat grzewczych w domowej łazience
Może się zdarzyć, że zimą zwykły grzejnik drabinkowy nie wystarcza – zwłaszcza w łazience – miejscu, w którym nasze odczuwanie temperatury może zmienić się w ciągu kilku chwil. W tej sytuacji potrzebujemy dodatkowego wsparcia np. w postaci ogrzewania podłogowego - optymalny rozkład temperatur, przyjemne ciepło pod stopami czy szersze możliwości aranżacyjne wynikające z braku tradycyjnych grzejników to argumenty, które skutecznie przemawiają do wielu. Jednak aby spełniało swoją rolę w sposób nienaganny, należy zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych niuansów wykonawczych. Jak się do tego zabrać?
Jak za pomocą drobnego detalu odmienić wygląd płytek ceramicznych?
Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak odpowiednio dobrana barwa zaprawy fugowej może nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter – od bezpiecznej, eleganckiej klasyki w subtelnym i delikatnym wydaniu, aż po odważny, czasem ekstrawagancki wygląd pełen nieszablonowych połączeń i wyrazistych kontrastów. Dziś chętniej pozwalamy sobie na zapraszanie kolorów do naszych mieszkań, a niebanalne zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim stylizacji wielu pomieszczeń. Jak w najnowszych trendach projektowych i kolorystycznych odnajdują się fugi? Doskonale!
Jak zabezpieczyć kostkę brukową przed niską temperaturą i opadami atmosferycznymi?
Wybierając kostkę brukową, która będzie ozdobą strefy okołodomowej, kierujemy się zwykle względami estetycznymi, nie biorąc pod uwagę czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jej stan techniczny i wizualny. O tym, że nie jest to w pełni dobre rozwiązanie przekonujemy się dość szybko – w przypadku przydomowego podjazdu czy brukowanej alei chwila refleksji przychodzi już po pierwszej zimie. Dziś podpowiadamy, jak zadbać o właściwą ochronę materiałów nawierzchniowych, by przywitać wiosnę nienagannym i estetycznym otoczeniem domu.