SOPREMA Polska Sp. z o.o. Systemy izolacji dachów płaskich
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 19709
Porady od SOPREMA Polska Sp. z o.o.
Czy papa jest szkodliwa dla zdrowia?
Papa dachowa to jeden z najczęściej stosowanych materiałów do izolacji i pokryć dachowych. Jest ceniona za trwałość, odporność na wodę oraz łatwość montażu. Jednak część osób może zastanawiać się, czy stosowanie papy nie niesie ze sobą ryzyka dla zdrowia. Jakie są rodzaje papy oraz wpływ na zdrowie człowieka i środowisko?
Jak zabezpieczyć dach z desek przed wilgocią i uszkodzeniami? Wybierz odpowiednią papę!
Papa na deskowaniu to popularne rozwiązanie stosowane jako ochrona dachu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zabezpieczenie dachu papą jest znacznie skuteczniejsze niż użycie samej folii paroprzepuszczalnej. Aby jednak dach dobrze pełnił swoją funkcję ochronną, trzeba odpowiednio dobrać materiał. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą papę dachową i jakie zasady obowiązują przy jej montażu.
Buduj zieloną przyszłość: nowoczesne rozwiązania Soprema dla ekologicznych dachów
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i globalnego ocieplenia, budownictwo zrównoważone staje się kluczowym elementem strategii ochrony środowiska. Firma Soprema, lider w dziedzinie rozwiązań dachowych, oferuje innowacyjne technologie, które przyczyniają się do tworzenia bardziej ekologicznych i energooszczędnych budynków. Wśród tych rozwiązań wyróżniają się systemy Cool Roof, Soprasolar oraz dachy zielone, które mają na celu redukcję nagrzewania się powierzchni, zmniejszenie zapotrzebowania na energię a także promowanie zielonej infrastruktury.
Zalety i zastosowanie chłodnych dachów SOPREMA
Szybki proces urbanizacji nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Chodzi tu o postępujące ocieplanie się klimatu w miastach - według szacunków średnia temperatura w ośrodkach miejskich liczących sobie powyżej 100 tys. mieszkańców podniosła się nawet o pięć stopni. Dodatkowo, w sezonie grzewczym dochodzi problem zanieczyszczonego powietrza. Chłodne dachy przyczyniają się do eliminacji powyższych problemów.
TUNDRA PACK - kompletny system do budowy zielonego dachu płaskiego
Płaskie dachy domów lub garaży to przestrzeń, która rzadko jest wykorzystywana. Dobrym pomysłem jest przekształcenie ich w tzw. zielony taras, który dzięki bliskiej obecności natury może stać się ulubionym miejscem rekreacji i wypoczynku. Firma SOPREMA specjalizuje się w przywracaniu obecności roślin na terenach przeznaczonych pod zabudowę. Dzięki systemowi TUNDRA PACK, stworzenie innowacyjnego zielonego dachu jest niezwykle szybkie i proste w realizacji.
Jakie wybrać płyty do termoizolacji podłóg?
Domy, które uzyskały pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2021 roku, muszą spełnić rygorystyczne wymogi Warunków Technicznych 2021. Inwestorzy i wykonawcy najwięcej uwagi poświęcają dachom i elewacji, tymczasem nawet 20% ciepła ucieka przez posadzki. Stosowanie wysokiej jakości rozwiązań do izolacji podłóg jest więc niezbędne. Bardzo dobrym wyborem są płyty TMS firmy Soprema.
Przegląd ognioodpornych systemów do dachów płaskich
W 2020 roku w samych pożarach budynków mieszkalnych zginęło 360 osób, a 1859 zostało rannych - kilkadziesiąt lat temu te liczby były niestety dużo wyższe. Dziś wybierając odpowiednie pokrycie dachowe, inwestorzy mogą zminimalizować ryzyko jego pożaru. Ochrona przeciwpożarowa to druga istotna funkcja pokrycia dachowego. To właśnie dzięki wykorzystaniu niepalnych materiałów i wymogowi minimalnej odległości między budynkami zlikwidowano liczbę oraz skutki pożarów.
Rodzaje i sposoby montażu izolacji dachu płaskiego
Dach płaski należy zaizolować już na etapie budowy budynku, bowiem przyczynia się ona do maksymalizacji efektywności energetycznej budynku i minimalizacji strat ciepła. Dobra izolacja dachu to także najlepsza metoda na uzyskanie dobrze ocieplonej konstrukcji, co przekłada się na wyższy komfort wszystkich przebywających w budynku osób.
Jaki powinien być system izolacji dachu płaskiego?
Budowa dachu płaskiego to względnie nowa koncepcja w branży budowlanej - upowszechnił się dopiero na początku XX wieku, jako rozwiązanie konstrukcyjne dla nowo budowanych budynków. Z uwagi na konieczność uzwględnienia niewielkiego spadku (poniżej 10°), tego typu dachy wymagają szczególnie wysokiej szczelności pokrycia.