Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Grzejniki wodne c.o. dla budownictwa szkieletowego i drewnianego
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconego kształtu ich bryły oraz jednorodności technologicznej, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania.

Jak dobierać rozmiar okien dachowych do poddasza?
Długość okna dobiera się zależnie od kąta nachylenia dachu. Zakłada się, że dolna krawędź powinna zostać zamontowana na wysokości - min. 90 cm nad poziomem podłogi, górna - od 180 do 220 cm.

Czym się kierować przy wyborze materiału okna dachowego?
Okna zamontowane w dachu są najlepszym sposobem doświetlenia poddasza. Mogą one przepuszczać do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach.

Zewnętrzne aranżacje na pilota: rolety czy żaluzje?
W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym stosujemy coraz większe okna, które zapewniają lepsze oświetlenie pomieszczeń, a w ślad za tym lepsze warunki do odpoczynku i do pracy w domu w jesienne czy zimowe dni. Jednakże latem, kiedy ilość godzin nasłonecznienia zdecydowanie rośnie, przez większe okna mieszkania dużo bardziej się nagrzewają i doświetlają aż do przesady.

Czy na rynku są dostępne standardowe okna połaciowe?
W odróżnieniu do stolarki fasadowej okna dachowe oferowane są w standardowych rozmiarach, dostosowanych do najczęściej występujących rozstawów krokwi.

Porównanie monitorów myLogic w cyfrowym systemie wideodomofonowym DUO
Wspólne cechy to identyczny wygląd zewnętrzny, praca w cyfrowym systemie DUO, identyczne akcesoria: puszka podtynkowa, uchwyty natynkowe, podstawa skośna na biurko.

Styropian w dwóch wariantach energooszczędności i do tego w kompletnym systemie
Termo Organika to pierwsza w kraju firma branży budowlanej, która w oparciu o Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej wprowadza na rynek nowoczesną standaryzację produktów, opartą o ich energooszczędne właściwości. Metoda ułatwia inwestorom wybór styropianu w oparciu o oczekiwany standard energooszczędności.

Montaż rynny ma znaczenie
Niedrożne czy też przeciekające rynny mogą popsuć wygląd nawet najpiękniejszego domu, a co najważniejsze obniżyć jego trwałość. Dlatego warto się upewnić, że zostały odpowiednio zamontowane. Co to jednak oznacza w praktyce?

Drzwi aluminiowe czy drzwi PVC?
W celu ułatwienia naszym klientom wyboru odpowiednich drzwi wejściowych przedstawiamy, krótką charakterystykę drzwi produkowanych przez Solecką Fabrykę Okien Sożal.

Automatyczne rolety - standard domu XXI wieku
Zbliża się wiosna, wzmożony czas budów i remontów. Pierwszy etap budowy to doskonały czas, na podjęcie decyzji odnośnie wyboru i montażu rolet zewnętrznych.

Ile będą kosztować elementy na określony projekt - obliczymy to bezpłatnie
Przypominamy, że Dział Obsługi Klienta naszej firmy przygotowujebezpłatne kalkulacje cenowo-ilościowe, które wskazują rodzaj i ilości oraz koszt elementów thermomur.

Ościeżnica stała czy regulowana?
Ościeżnica jest istotnym elementem systemu drzwiowego decydującym o jego funkcjonalności i atrakcyjnym wyglądzie. Podstawowym kryterium różnicującym ościeżnice jest ich konstrukcja, która może być stała lub regulowana. Dobrze dobrana powinna pasować zarówno pod względem technicznym – do grubości muru, jak i estetycznym – do stylu wnętrza oraz wzoru i koloru skrzydła drzwiowego.

Vademecum ocieplania od wewnątrz
Ocieplanie od wewnątrz budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i profesjonalistów: zarządców nieruchomości, konserwatorów zabytków czy architektów. Eksperci MULTIPOR udzielili szczegółowych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące izolacji ścian budynków od wewnątrz.

Ładnie i praktycznie wokół domu
Wiosna to dobry czas na wprowadzenie zmian wokół domu i urozmaicenie otaczającej nas scenerii. Warto przyjrzeć się uważniej nawierzchniom, stanowiącym ważny element przydomowego krajobrazu.

Dlaczego warto stawiać na zrównoważone budownictwo?
Oszczędność energii w użytkowaniu końcowym, ochrona wartości nieruchomości, sprostanie zaostrzającym się normom prawnym czy reputacja firmy stosującej zrównoważone rozwiązania – to najważniejsze wnioski ze zleconego przez fiński koncern Ruukki badania opinii na temat energooszczędnego budownictwa.