Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak usuwać plamy z kostki brukowej?
Plamy z oleju silnikowego czy pamiątka po grillowaniu z przyjaciółmi w postaci kleksów z tłuszczu - jakbyśmy się nie starali nie unikniemy zabrudzeń na nawierzchni z kostki brukowej. Jak w takich sytuacjach pozbyć się uciążliwych plam?

My się zimy nie boimy - systemy przeciwoblodzeniowe Thermoval®
Niskie temperatury oraz obfite opady śniegu dały się nam wszystkim we znaki nie jeden raz.

Jakie korzyści płyną z zastosowania automatyki bezprzewodowej w ogrzewaniu płaszczyznowym?
Odpowiedzi udziela Piotr Bertram Doradca Techniczny KAN Sp. z o.o. Komfortowy i energooszczędny dom to cel i marzenie współczesnych rodzin planujących budowę lub modernizację swoich siedzib i mieszkań.

Grzać z przerwami czy wybrać grzanie ciągłe??
Obowiązujące w budownictwie normy i dyrektywy dotyczące energooszczędności zbliżają współczesne budownictwo do cech budownictwa pasywnego. Umożliwia to przyjęcie nowych strategii ogrzewania lub modyfikacje dotychczasowych.

Na czym polega technologia budowy ścian z wykorzystaniem cegieł bezfugowych?
Wyjaśnia Karol Brożyna - Sales Manager Poland Vandersanden

Uzdatnianie wody basenowej
Posiadanie basenu, w którym woda będzie bezwzględnie czysta powoduje, że musi być ona poddawana szeregowi procesów oczyszczania takim jak: filtracja, koagulacja, dezynfekcja, korekta pH.

Montaż dachówek bez tajemnic
Choć każda budowa jest inna i montaż pokrycia trzeba dobrać m.in. do kształtu dachu oraz do lokalizacji domu, istnieją ogólne zasady, których trzeba przestrzegać. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą?
Budowa własnego domu to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Na etapie pierwszych decyzji możemy jednak zaoszczędzić sobie wiele nerwów i czasu wybierając firmę, która kompleksowo zajmie się realizacją naszego marzenia, od projektu po realizację. Oczywiście wybór takiej firmy jest bardzo ważny, należy zapoznać się z jej referencjami.

Cztery filary jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
Wreszcie nadeszły długo oczekiwane promienie słońca i wysokie temperatury. Taka aura sprzyja wyjazdom na łono natury. Chwile relaksu może jednak zepsuć myśl o bezpieczeństwie naszego domu. Aby nie martwić się o dobytek powinniśmy zadbać o jego odpowiednią ochronę. Warto oprzeć ją na czterech filarach: oknach, drzwiach, systemie alarmowym i czujnych sąsiadach.

Jak ułożyć trwały taras na wspornikach?
Elegancki taras to nie tylko wyrafinowana estetyka harmonijnie łącząca się otaczającą przestrzenią, ale również wyjątkowa trwałość.

EKO i ENERGO: Budować energooszczędnie - materiały budowlane
Dzięki przemyślanej decyzji dotyczącej materiałów budowlanych można zapobiec ucieczce z budynku nawet do 30% ciepła. Niezwykle ważne jest, aby zadbać o jak najlepsze parametry izolacyjne ścian zewnętrznych.

SILKA YTONG rozmowy z fachowcami: O co pytać kierownika budowy?
Kierownik budowy nadzoruje budowę domu i jest za nią odpowiedzialny. Powinien zorganizować i prowadzić budowę w taki sposób, aby była bezpieczna i zgodna z przepisami higieny pracy.

Ceresit: Co musisz wiedzieć o kładzeniu płytek garażowych?
Podłoga garażowa, w przeciwieństwie do podłogi zastosowanej w pozostałych częściach domu, musi spełniać szereg wymagań, m.in. wytrzymać duże obciążenia oraz ułatwić utrzymanie czystości. W tym celu należy użyć materiałów o określonych parametrach, dzięki którym zabezpieczymy płytki przed pękaniem lub oderwaniem od podłoża. Wybór odpowiednich produktów ułatwi nam samodzielne, a przy tym prawidłowe ułożenie płytek oraz ich późniejszą pielęgnację, a w przyszłości zaoszczędzi prac konserwatorskich i naprawczych.