Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaka technologia przewodowa czy bezprzewodowa?
Często jeszcze pokutuje przekonanie, że najbardziej bezpiecznym systemem jest jedynie ten oparty na stałym, przewodowym oprzyrządowaniu sterującym. Tymczasem rozwój technologii sprawił, że zaawansowane bezprzewodowe systemy sterowania radiowego są równie bezpieczne, a dodatkowo zapewniają znaczącą wygodę i elastyczność. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje specyficzne ograniczenia, więc wybór odpowiedniego systemu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i możliwościami mieszkańców.

Dlaczego tynki trójwarstwowe cementowo-wapienne?
Uniwersalność ich polega na możliwości stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, w pomieszczeniach suchych (pokoje, salony, klatki schodowe, piwnice, garaże) lub o dużej wilgotności (kuchnia, łazienka, pralnia). Uniwersalność oznacza również, że bez stosowania chemicznych środków adhezyjnych i gruntujących poprawiających przyczepność tynków do podłoża, tynki cementowo-wapienne dają się nakładać zarówno na podłożach betonowych jak i z cegły silikatowej, ceramiki czerwonej, bloczków betonowych oraz bloczków z betonu komórkowego. Dodatkowo oferują one odporność na korozję biologiczną (grzyby, algi, itp.)

Jak myć rower - radzi Kärcher.
Myjąc rower urządzeniem wysokociśnieniowym należy zwrócić uwagę na unikanie szczególnie wrażliwych elementów, do których może przedostać się woda podawana pod wysokim ciśnieniem. Chodzi głównie o piasty, suport, stery i golenie amortyzatorów, czyli wszystkie elementy łożyskowane lub uszczelniane.Kierowanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem w odpowiednie miejsca i unikanie tych wrażliwych jest o tyle łatwe, że w urządzeniach Kärcher ma on jeden, zwarty kształt – dlatego można precyzyjnie nim manewrować.

Własne źródło ciepła - jak zyskać niezależność od dostawców?
Konieczność wyboru źródła ciepła spoczywa na inwestorze. Spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, warto skupić się na takim, które byłoby jednocześnie tanie, pewne i nie sprawiało trudności w eksploatacji. Istnieje jednak szansa, że podejmując właściwą decyzję, dodatkowo zyskamy niezależność od zewnętrznych dostawców, zarówno miasta, jak i dystrybutorów paliw kopalnych, a w konsekwencji także stabilny, ekonomiczny i co najważniejsze - dostosowany do naszych potrzeb system grzewczy. W jaki sposób?

Jak czyścić zszarzałe meble ogrodowe i deski tarasowe?
Gdy deski tarasowe lub meble ogrodowe nie są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych lub promieni UV, dochodzi do blaknięcia i tzw. "zszarzeń” elementów drewnianych.

Jak zbudować okładzinę ścienną z płyt g-k NIDA?
Okładzina ścienna z płyt gipsowo-kartonowych mocowana na plackach gipsowych, czyli tzw. suchy tynk, jest często stosowana w polskich mieszkaniach. To szybkie i skuteczne rozwiązanie, które pozwala na wyrównanie ścian nośnych.

Zrób to sam: pomaluj meble!
Stare meble mogą szpecić nawet najładniejsze pomieszczenie, ale nie warto ich wyrzucać! Lepiej je odświeżyć – pomalowane będą stanowiły główną ozdobę wnętrza. Malowanie mebli to też łatwy sposób na metamorfozę pokoju – wystarczy zmienić ich kolor. Malowanie nie jest trudne, ale warto przed przystąpieniem do pracy zapoznać się ze wskazówkami eksperta. Dzięki nim i pomocnym elektronarzędziom marki Bosch metamorfoza na pewno się uda, a końcowy efekt własnoręcznie wykonanego dzieła da wiele radości i satysfakcji.

Jak zabezpieczyć elewację przed zaciekami i pęknięciami?
Na to pytanie odpowiedzi udzieli ekpsert Stahlton Polska Sp. z o.o. Fasada jako reprezentatywna część domu, to swoista wizytówka budynku pełniąca dwie podstawowe funkcje - estetyczną i ochronną. Narażona jednak na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności.

Malowanie elementów metalowych metodą V33
Korozja jest głownym czynnikiem niszczącym metal. Dlatego przed przystąpieniem do odnawiania elementów metalowcyh najpierw musimy odpowiedno przygotować powierznię.

Projekt nawierzchni - dlaczego jest tak ważny?
Podobnie jak dom, tak i jego otoczenie wraz z nawierzchnią wymagają stworzenia odpowiedniego projektu. Najlepiej to zadanie powierzyć specjalistom. Przemyślana, odpowiadająca na potrzeby inwestora koncepcja aranżacji przestrzeni sprawi, że będzie ona nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna.

Czyszczenie kostki brukowej, czyli zaczynamy wiosenne porządki
Wojciech Średniawa, projektant z firmy Polbruk podpowiada, jak zatroszczyć się o nawierzchnię z kostki brukowej, by mogła zdobić posesję przez cały rok.

Oknoplast przedstawia ABC wiosennego czyszczenia okien!
Chociaż zima nie była w tym roku zbyt sroga to i tak większość z nas cieszy się na nadejście wiosny. Dłuższe i cieplejsze dni, zieleń oraz promienie słońca sprawiają, że mamy więcej energii. Chłodna pora roku to bardzo trudny czas dla naszych okien, dlatego warto dokonać ich przeglądu.

Trendy MAGNAT 2014 – pełnia inspiracji
MAGNAT, marka wysokiej jakości farb i systemów dekoracyjnych, ogłosiła trendy kolorystyczne na rok 2014. Inspirowane najnowszymi motywami we wzornictwie i designie cztery trendy, to propozycja dla osób poszukujących rozwiązań umożliwiających tworzenie wnętrz o niepowtarzalnym charakterze, otoczonych wyjątkowym klimatem i emocjami, podkreślonymi przez piękno oraz magię szlachetnych barw.

Dlaczego nagrzewnica na pellet obniża koszty ogrzewania nadmuchowego?
Firma Orte wyjaśnia jak i dlaczego nagrzewnica na pellet zmniejsza koszty ogrzewania nadmuchowego.

Na co zwrócić uwagę kupując wkład kominkowy?
Odpowiedź ekspertów: Zakup wkładu kominkowego jest decyzją długoterminową, kominka nie wymieniamy co roku, dla tego musimy ją przemyśleć i dobrze zaplanować. Należy zatem sobie odpowiedzieć, jaką rolę będzie spełniać kominek w naszym domu, ozdobną czy grzewczą, a może te funkcje połączyć.