Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kärcher Sp. z o.o.
Czysty dom - parownice, odkurzacze parowe i z filtrem wodnym Kärcher
O czystość w domu dbać trzeba nieustannie. Aby jednak sprzątanie nie zajmowało nam zbyt wiele czasu musimy, przede wszystkim, wyposażyć dom w odpowiedni sprzęt czyszczący, który skutecznie poradzi sobie z roztoczami kurzu domowego, z zabrudzonymi dywanami i na dodatek będzie rozwiązaniem ekologicznym i bezpiecznym dla alergików.
Nicewicz Zakład Stolarski
Instrukcja montażu drzwi systemu NICEWICZ
Aby drzwi spełniały swoje funkcje, muszą być nie tylko dobre, ale trzeba je właściwie zamontować. Źle osadzone drzwi łatwo wyrwać z ościeżnicą, przez niewystarczająco uszczelnione – będzie przedostawała się wilgoć zimne powietrze.
KFA Armatura
Instalacja armatury podtynkowej krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
Nibco
Jak zabezpieczyć się przed rozwojem bakterii w rurociągach?
Kleje używane do łączenia instalacji NIBCO to konglomerat - mieszanina szybko odparowujących rozpuszczalników. To dlatego proces łączenia (od momentu posmarowania rury i złączki do momentu ich połączenia) nie może przekraczać 1 min.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Optymalna temperatura w domu ważna także latem
Sezon grzewczy na razie za nami. Zbliża się lato i najgorętsze dni w roku, kiedy to w wielu mieszkaniach i domach zapanują temperatury znacznie obniżające komfort naszego życia. Przegrzane pomieszczenia są problemem zarówno w budynkach tradycyjnych, w których temperatura wewnątrz w dużym stopniu zależy od temperatury na zewnątrz, jak i energooszczędnych, przy budowie których popełniono błędy na etapie projektowania i realizacji.
Sopro Polska
Jak dobrać fugę do łazienki?
Wybór odpowiedniej podłogi to nie lada wyzwanie, nie tylko w wymiarze estetycznym, ale i funkcjonalnym. Powinniśmy zwracać także uwagę na trwałość i bezpieczeństwo wybranych produktów, zwłaszcza jeśli wśród domowników są Ci, o których zdrowie i bezpieczeństwo musimy dbać szczególnie - małe dzieci. To one z perspektywy podłogi, oglądają i poznają świat w pierwszych miesiącach swojego życia.
Viessmann
Ciepła woda z OZE. Czym lepiej grzać? Pompa ciepła vs. solary
Wspomaganie ogrzewania ciepłej wody użytkowej odnawialnymi źródłami energii to jedna z opcji na szybkie obniżenie rachunków za ogrzewanie w ciągu roku. Najbardziej znanym i dość powszechnym rozwiązaniem są aktualnie termiczne układy solarne, które zostały spopularyzowane dzięki wsparciu finansowemu z NFOŚiGW.
Viessmann
Modernizacja: Instalacje pomp ciepła we współpracy z drugim źródłem ciepła
Instalacje z pompami ciepła mogą pracować w czterech trybach: monowalentnym, monoenergetycznym, biwalentnym-równoległym i biwalentnym-alternatywnym.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Jak skutecznie dbać o podłogi drewniane?
Podłogi drewniane stanowią efektowną dekorację niemal każdego wnętrza. Współtworzą jego wystrój, kreują wyjątkowy klimat dając poczucie ciepła i komfortu, a dodatkowo są świetnym izolatorem ciepła. Aby drewniane powierzchnie zachowały piękny wygląd przez długie lata należy odpowiednio o nie dbać. Właściwa i regularna pielęgnacja nie tylko utrwala naturalne piękno zaklęte w drewnie, ale również wydłuża żywotność parkietu nawet o 50%.
Grupa Fasada System Sp. z o.o.
Fasada System: Jak montować listwy do boniowania?
Producent Fasada System prezentuje sposób montażu listew do boniowania. Przedstawia krok po kroku kolejne czynności jakie należy wykonać by cieszyć się wspaniałym efektem boniowanej fasady budynku.
Henkel Polska
Ceresit: Jak zmniejszyć straty ciepła i koszty?
Branża budowlana wiosną rozkwita. W pierwszych ciepłych miesiącach roku Polacy rozpoczynają budowę domów i przeprowadzają niezbędne remonty, zwłaszcza defektów obnażonych przez srogą zimę.
Alpol A. E. Schober s.j.
Jak podłączyć aż 7 kamer zewnętrznych do instalacji wideodomofonowej?
Stale rozwijający się cyfrowy system DUO został wzbogacony o kolejne urządzenie zwiększające możliwości systemu.
ALMONT SYSTEM Fabryka Ogrodów Zimowych
Ogrody zimowe co warto wiedzieć?
W zależności od przeznaczenia, konstrukcje ogrodów zimowych mogą być wykonane z materiałów izolowanych termicznie (przeznaczone w porze zimowej do ogrzewania) oraz bez izolacji termicznej (nieogrzewane). Z nieogrzewanych możemy korzystać tylko latem oraz podczas ciepłych dni wiosennych i jesiennych.
Somfy
Jaka technologia przewodowa czy bezprzewodowa?
Często jeszcze pokutuje przekonanie, że najbardziej bezpiecznym systemem jest jedynie ten oparty na stałym, przewodowym oprzyrządowaniu sterującym. Tymczasem rozwój technologii sprawił, że zaawansowane bezprzewodowe systemy sterowania radiowego są równie bezpieczne, a dodatkowo zapewniają znaczącą wygodę i elastyczność. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje specyficzne ograniczenia, więc wybór odpowiedniego systemu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i możliwościami mieszkańców.
Lhoist
Dlaczego tynki trójwarstwowe cementowo-wapienne?
Uniwersalność ich polega na możliwości stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, w pomieszczeniach suchych (pokoje, salony, klatki schodowe, piwnice, garaże) lub o dużej wilgotności (kuchnia, łazienka, pralnia). Uniwersalność oznacza również, że bez stosowania chemicznych środków adhezyjnych i gruntujących poprawiających przyczepność tynków do podłoża, tynki cementowo-wapienne dają się nakładać zarówno na podłożach betonowych jak i z cegły silikatowej, ceramiki czerwonej, bloczków betonowych oraz bloczków z betonu komórkowego. Dodatkowo oferują one odporność na korozję biologiczną (grzyby, algi, itp.)