Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Probet Dasag: Jak zabezpieczyć podjazd i taras przed zimą?
Zanim temperatura na zewnątrz domu zacznie spadać poniżej zera, wykonujemy ostatnie porządki w ogrodzie i wokół domu. Koniecznie zadbajmy również o nawierzchnię na tarasie i podjeździe do garażu, aby podczas zimy nie uległy zniszczeniu. W zależności od tego, z jakich materiałów wykonane są przydomowe nawierzchnie, warto wykonać kilka czynności, które zapewnią ich estetyczny wygląd także na wiosnę.

BOSCH: Sprzątamy liście!
Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!

Na co zwracać uwagę przy zakupie drzwi?
Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.

Sofath: Co warto wiedzieć o energii geotermalnej?
Możliwa skończoność kopalnych źródeł energii oraz wciąż stale rosnące ceny paliw takich jak gaz, węgiel czy olej opałowy, skłaniają nas do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła energii. Nowością ostatniej dekady jest wykorzystywanie energii ulokowanej w ziemi, czyli geotermalnej, do ogrzewania domów tych jedno, jak i wielorodzinnych. W temacie energii geotermalnej oraz ogrzewania ekologicznego obserwujemy więc swojego rodzaju przełom.

Bosch: Ścienny planer: szach mat dla Twoich terminów!
Kolorowy kalendarz ścienny z 54 polami na każdy tydzień roku ożywi nawet szarą, jesienno-zimową codzienność. Dzięki magnetycznej farbie podkładowej na planerze za pomocą magnesów będzie można umieszczać drobne przedmioty, np. notatki, zdjęcia, zaproszenia czy widokówki. Ważne daty można zapisać kredą w każdym z 54 kwadratów. Dzięki temu wszystko pozostaje widoczne i łatwe do zapamiętania. Sprytną szachownicę może wykonać każdy majsterkowicz mający do dyspozycji odpowiednie narzędzie pomiarowe, farbę i choćby podstawowe umiejętności malarskie.

Łazienka w klasycznym brązie
Urządzając łazienkę czy planując jej remont, zastanawiamy się, jakie kolory powinny w niej dominować. Niewątpliwie za dobry i "bezpieczny" wybór należy uznać aranżacje w różnych odcieniach brązu. Jest to bowiem kolor naturalny, który relaksuje i wycisza, a wnętrza z wyraźnymi brązowymi akcentami są jednocześnie eleganckie i przytulne. Nie mniej ważną kwestią, a może nawet istotniejszą od wyboru kolorystyki, okazuje się jednak funkcjonalność wnętrza, urządzeń i akcesoriów łazienkowych.

Ostatni moment, by ocieplić dom
Jeśli marzysz, by tegoroczną zimę spędzić w ciepłym i przytulnym domu, a do tego nie chcesz przepłacać za jego ogrzewanie, to wykorzystaj jesień – ostatni moment, by ocieplić swój dom.

Dobroplast: Gotowi na zimę, czyli jak przygotować okna przed nadejściem mrozów
Późna jesień to ostatni dzwonek, aby przeprowadzić przegląd stanu stolarki okiennej w naszych domach i przygotować ją na nadejście chłodnych, zimowych miesięcy. Odpowiednio zabezpieczone i wypielęgnowane okna z pewnością odwdzięczą się przytulnym ciepłem wewnątrz pomieszczeń oraz mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast podpowiada, jakie czynności pielęgnacyjno konserwacyjne warto wykonać, aby okna spełniły swoje zadania i w dobrej kondycji przetrwały do następnych sezonów.

Kilka wskazówek, jak dbać o groby
Listopad zbliża się wielkimi krokami, a z nim, jak co roku Święto Wszystkich Świętych i Zaduszki. To w tym czasie najwięcej osób odwiedza groby odświeżając nie tylko pamięć o bliskich, którzy odeszli, ale także dbając o miejsce ich spoczynku.

Jak chronić dom przed wodą? Hydroizolacja fundamentów
Ochronę budynku przed działaniem wód gruntowych zalicza się do jednych z ważniejszych a zarazem wymagających bardzo dużej dokładności prac budowlanych. Miejscami szczególnie narażonymi na działanie wody są fundamenty a klucz do ich skutecznego i trwałego zabezpieczenia stanowi zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych, wybór właściwych rozwiązań konstrukcyjnych oraz fachowe wykonanie.

Jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku?
Planujesz ocieplić dom i szukasz odpowiedniego tynku? Dowiedz się, jak wybrać tynk w zależności od lokalizacji budynku.

Budowa dachu: na co zwrócić szczególną uwagę?
Dach to jeden z najistotniejszych elementów domu. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną – zabezpiecza przed opadami, słońcem i wiatrem. Dlatego od dekarza wymaga się profesjonalnej wiedzy i dużego doświadczenia.

Polbruk: Ogród na długiej, wąskiej działce. Jak go urządzić?
Długa na kilkadziesiąt metrów, szeroka na zaledwie kilka – tak wygląda znaczna część działek budowlanych w miastach. Trudny kształt i ograniczona powierzchnia, o wielkości 150-250 metrów kw., nie oznacza wcale, że ogród będzie niewygodny i bezużyteczny. Przeciwnie, na niewielkim terenie możemy stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Radzimy, jak zagospodarować wąską i długą działkę, aby była atrakcyjna.

Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki – poznaj winowajcę!
Zawilgocone ściany to problem, który pojawia się nie tylko w starych kamienicach czy domach, ale także w nowych blokach i budynkach. Nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Sprawcą tego stanu mogą być mostki termiczne, czyli obszary w przegrodach budowlanych, przez które ucieka ciepło. Jak do tego dochodzi?

OPOCZNO: Nowoczesna łazienka: jasna i z efektem głębi
Decydując się na aranżację wnętrza łazienki w jasnych barwach lub wyłącznie w bieli, musimy uważać, by nie stało się "płaskie" i bez wyrazu. Jak je ożywić i sprawić, by nabrało przestrzeni? Wybierzmy płytki z widoczną i wyczuwalną strukturą.