Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Polbruk S.A.
Prosta droga do perfekcji - jak uniknąć błędów przy układaniu brukowanej nawierzchni
Ułożenie atrakcyjnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej, to wieloetapowy proces, który wymaga spełnienia szeregu czynności - wyboru materiału, właściwego rozplanowania ścieżek, przygotowania podłoża, a w końcu starannej realizacji. Jak poprawnie wykonać prace brukarskie i uniknąć najczęstszych błędów wykonawczych radzi Wojciech Średniawa, projektant Firmy Polbruk.
Botament Systembaustoffe
Wyrównanie podłoża - przygotowanie powierzchni ścian i posadzek
Do stabilnego wyrównywania powierzchni ścian oraz posadzek służy masa wyrównawcza BOTAMENT M 100 (3-50 mm). Produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz już po dwóch godzinach umożliwia układanie płytek.
Jakie są wymagania dla kotłowni z kotłem na paliwo stałe?
Magdalena Najgeburska-Dziubeła Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO radzi: Wymagania, jakie powinna spełniać kotłownia, w której będzie zainstalowany kocioł na paliwa stałe reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009 roku dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Izolmat
Dach zielony
Dachy zielone są rozwiązaniem coraz powszechniej stosowanym w budownictwie. Ich estetyka i funkcjonalność zależą od szczegółowego zaprojektowania, doboru materiałów, prawidłowego wykonania układu poszczególnych warstw, jak również dostosowania struktury do konkretnego budynku. Sprawdzone systemy dachów zielonych, odpowiadające potrzebom inwestycyjnym, od 14 lat są dostępne na rynku pod marką IZOLMAT.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Jak urządzić mieszkanie we włoskim stylu?
Słoneczna Toskania, czy bogata Lombardia to nie tylko słońce i dobre wino, ale także świetny design. Włosi organizują najważniejsze targi branży wnętrzarskiej - Salone Internazionale del Mobile. Ta mediolańska impreza jest dla wielu osób wyznacznikiem aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Włoski styl, który charakteryzuje się wysublimowaną elegancją, ciepłem i spójnością możemy odtworzyć we własnym domu.
Dlaczego warto mieć zintegrowany system napędu do rolet?
Rafał Andrzejczak Becker Antriebe radzi: Wielu użytkowników nowych domów wyposaża je w rolety zewnętrzne chcąc chronić się nie tylko przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, czy przed włamaniem, ale również ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń w wyniku nasłonecznienia. W teorii wygląda to bardzo dobrze, rolety zewnętrzne czy markizy mogą bardzo skutecznie chronić dom przed przegrzewaniem.
Aquaphor Poland Sp. z o.o.
Aquaphor: Jakie są zalety zastosowania filtrów odwróconej osmozy?
Marcin Grabowski specjalista ds. systemów DWM Morion w firmie Aquaphor Poland Sp. z o.o. radzi: Filtry odwróconej osmozy są jak dotychczas najdoskonalszym sposobem filtracji dostępnym dla przeciętnego Kowalskiego do zastosowania w warunkach domowych.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Adaptacja poddasza - więcej przestrzeni i ciepła w domu
Przystosowanie strychu do potrzeb mieszkalnych pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową oraz zmniejszyć straty energii powodowane przez źle ocieplony dach. Jakie wymagania prawne należy spełnić przed rozpoczęciem prac oraz jakie rozwiązania i materiały wybrać, by osiągnąć zamierzony efekt podpowiadają eksperci kampanii "Energooszczędność w moim domu".
Brevis
W jakich pomieszczeniach jest wymagany montaż nawiewników, a w jakich nie jest zalecany i dlaczego?
Piotr Ćwikilewicz Inżynier rozwoju produktu BREVIS radzi: Sprawy wymogów wentylacji pomieszczeń mieszkalnych reguluje między innymi Polska Norma PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Norma ta stanowi, że system wentylacji powinien zapewniać co najmniej doprowadzenie powietrza zewnętrznego do pokojów mieszkalnych oraz kuchni z oknem zewnętrznym.
Nice Polska
Jak dobrać wzór i kolor bramy garażowej do fasady domu?
Dariusz Królik Product Manager Nice Polska Sp. z o.o. radzi: Każdy dom budowany jest zgodnie z wymaganiami i upodobaniami mieszkańców. Odpowiedni dobór pojedynczych elementówwpływa na całokształt budynku. Okna i drzwi mają szczególne znaczenie, ponieważ to one nadają domowi stylu. Podobnie jak brama garażowa.
KALDEWEI Polska Spółka z o.o.
Jak zminimalizować ryzyko rozwoju bakterii w mokrej strefie prysznica?
Od pewnego czasu, dla większości z nas łazienka przestała być jedynie miejscem służącym do wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. Ta przestrzeń coraz częściej staje się miejscem relaksu, odprężenia i wewnętrznego wyciszenia.
UST-M Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać optymalna instalacja systemu odwróconej osmozy?
Z punktu widzenia skuteczności filtracji, a także łatwości obsługi i serwisowania, w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system RO8. Woda w tym przypadku poddawana jest uzdatnieniu w 3 etapach – wstępnym, zasadniczym i końcowym.
ANWIS Sp. z o.o.
Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?
Agnieszka Gołębiewska Szef działu Marketingu ANWIS radzi: Osłony montowane na zewnątrz domu (rolety zewnętrzne), stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem.
Saunal
Przygotowanie pomieszczenia do montażu sauny fińskiej
Kabina sauny składa się ze ścian i sufitu. Zatem dobrze jest przygotować podłogę pod kabinę sauny. W saunie fińskiej nie ma wody - jest to sauna sucha, zatem podłoga może być każdego rodzaju nawet parkiet.
UST-M Sp. z o.o.
Czerpiesz wodę z własnych ujęć? Zadbaj o jej jakość
Wakacyjna pogoda rozpieszcza nas póki co bardzo nieregularnie, na pewno jednak większość z nas zaplanowała już urlopy. Część osób spędzi je w domkach letniskowych położonych z dala od miejskiego zgiełku. Własny domek letniskowy to oczywiście ogromna radość, ale także wyzwanie - aby móc w nim wygodnie zamieszkać, trzeba dołożyć wielu starań. Dotyczyć one będą m.in. jakości wody, której będziemy używać, przebywając w takim domku.