Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jednorodna instalacja z miedzi - gwarancja trwałości instalacji grzewczej
W ostatnich dekadach ubiegłego wieku nastąpiło znaczne nasilenie korozji w instalacjach. Powodem jest stale pogarszająca się jakość wody użytkowej, zawierającej nie tylko szeroką gamę szkodliwych dla metali związków chemicznych lecz także środki uzdatniające wodę – chlor lub ozon – w coraz wyższych stężeniach.

Szarość ciągle w modzie
Od kilku sezonów w ogrodach niezaprzeczalnie króluje szarość. Jeszcze do niedawna kojarzona z niczym niewyróżniającą się płytą chodnikowa, dziś stanowi ulubiony kolor projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu.

Matowe lub z połyskiem, czyli jakie dachówki wybrać?
Pokrycie z dachówek to nie tylko bogactwo kolorów i kształtów. W zależności od wykończenia nasz dach może być matowy, delikatnie błyszczący bądź zwracać uwagę silnym połyskiem.

Dlaczego warto stosować płyty NIDA Twarda?
Zwykłe płyty gipsowo-kartonowe to popularny materiał wykończenia wnętrz na poddaszach domów. Warto rozważyć zastosowanie odpornych na uderzenia NIDA Twarda, ze względu na 5 mocnych argumentów. Przedstawiamy 5 argumentów za tymi płytami.

Pergole jako element małej architektury ogrodowej
Pergole to niezwykłe konstrukcje składające się z odpowiednio ustawionych słupów i wspartego na nich ażurowego zadaszenia, które w połączeniu z roślinnością tworzą wyjątkowy charakter przydomowego terenu. Są podporą dla pnączy, tworząc jednocześnie odosobnione miejsce, w którym można schronić się przed słońcem lub wiatrem.

Illbruck: Okno w ociepleniu - jeden system, trzy warianty montażu
Systemowe mocowanie i uszczelnianie złącza okiennego w płaszczyźnie ocieplenia budynku. Montaż efektywny energetycznie, efektowny - przy okazji.

Trendy w architekturze: styl dworkowy
Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem – styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.

Probet Dasag: Taras w sezonie. Jak o niego dbać?
W ciepłe dni taras staje się miejscem, z którego domownicy korzystają najchętniej. Poza doborem pięknych kwiatów i wygodnych mebli ogrodowych, warto także zadbać jego nawierzchnię. Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja zapewni jej estetyczny wygląd na długie lata. Jak zabezpieczyć betonową posadzkę w okresie intensywnej eksploatacji i jak skutecznie usunąć z niej zanieczyszczenia?

Izolacja fundamentów
Kluczowym etapem budowy domu jest postawienie fundamentów. Stanowią podparcie dla całej konstrukcji budynku oraz zabezpieczają obiekt przed wnikaniem wód gruntowych do wnętrza. Istotne znaczenie na tym etapie prac budowlanych ma zastosowanie odpowiedniej izolacji fundamentów. Decydującą rolę przy wyborze właściwego rozwiązania mają warunki panujące na działce oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Dla prawidłowej oceny zasadne jest przeprowadzenie badań geotechnicznych.

Murki oporowe - jak ukształtować nierówny teren ogrodu?
Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, ale także na walory estetyczne. Stanowi doskonałe rozwiązanie na terenach o zróżnicowanym poziomie, służąc do umacniania skarp i nierówności terenu. Obsadzając murki roślinnością można uzyskać efekt niepowtarzalnej zielonej ściany.

Paroc: Nowe unijne ograniczenia emisji spalin. Gdzie Polska może szukać oszczędności?
Komisja Europejska zaproponowała nowe cele w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych jako kontynuację obecnego pakietu "3x20". Cele, jakie wstępnie wyznaczono Polsce, są ambitne. Gdzie rodzima gospodarka, która znajduje się w fazie rozwoju, może szukać optymalnych oszczędności?

Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii w nowym budownictwie
Rozporządzenie w sprawie oszczędzania energii nakazuje przy obliczaniu budowli uwzględnianie mostków termicznych. Jako mostek termiczny określa się połączenie różnych części składowych posiadających różnorodne właściwości techniczne i cieplne. Oznacza to, że także skrzynię roletową należy traktować jak mostek termiczny.

Elfa: Jak stworzyć swoją pralnię?
Najbardziej frustrującą czynnością przy praniu jest często brak wolnej przestrzeni do sortowania i składania, a potem do przechowywania detergentu, płynu zmiękczającego, spinaczy do prania, wszystkich tych niepasujących skarpet oraz całego mnóstwa innych rzeczy kryjących się w zakamarkach pomieszczenia pralni, których nie ma gdzie położyć. Chcemy przyjść ci z pomocą w znalezieniu miejsca na wszystkie te przedmioty! Przejrzyj nasze wspaniałe pomysły, w jaki sposób przywrócić porządek w pomieszczeniu pralni. Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużą, czy małą przestrzenią na ten cel, zorganizuj ją wykorzystując wieszaki do suszenia i/lub inteligentny system koszy, a dzień w którym robisz pranie, okaże się mniej uciążliwy!

Jak wykonać prawidłową izolację tarasu i balkonu?
Taras to konstrukcja szczególnie narażona na działanie czynników atmosferycznych o każdej porze roku. Dlatego do jego wykonania należy wykorzystać odpowiednie materiały, zapewniające mu odpowiednią warstwę izolacyjną i chroniące go przed wilgocią. Oszczędność podczas budowy albo niedokładność działań może mieć bowiem katastrofalne skutki dla późniejszego stanu tej konstrukcji, a ilość warstw, z których się ona składa powoduje, że remont jest niezwykle trudny.

Dobroplast: Drewniane czy plastikowe, jakie okna wybrać?
Przymierzając się do zakupu okien, wielu z nas staje z pewnością przed dylematem jaki materiał wybrać – drewniane czy plastikowe? I zapewne tyle ile osób, tyle i opinii, zwłaszcza, że oba rodzaje od lat mają swoich zagorzałych zwolenników. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto poznać specyficzne cechy, które charakteryzują oba rozwiązania. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast wyjaśnia podstawowe różnice i podpowiada na co zwrócić uwagę, żeby podjąć świadomą decyzję zakupową.