Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Płyty drewnopochodne

Kamień i beton na ścianie - megatrend wnętrzarski

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kamień od wieków miał swoje zaszczytne miejsce w ekskluzywnych wnętrzach. Marmury, trawertyny, piaskowce były synonimem luksusu. Kamienne podłogi oraz dekoracje ścienne wiele mówiły o statusie społecznym właściciela domu. Ten surowiec dobrze sprawdzał się zarówno w przypadku aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

Kilka lat temu we wnętrzach pojawił się także kolejny materiał, który wcześniej nie był bezpośrednio kojarzony z aranżacją – beton. Miało to związek z dynamicznym rozwojem trendu industrialnego. Zarówno kamień, jak i beton to materiały, które z łatwością da się połączyć z bardziej tradycyjnymi elementami wnętrzarskimi – takimi jak tkaniny, drewno czy tworzywa sztuczne.

Opisane materiały mają jednak kilka wad, które mogą sprawić, że nie znajdą zastosowania w każdym pomieszczeniu. Po pierwsze, z uwagi na trudność obróbki – zwłaszcza w przypadku kamienia – są to dość kosztowne elementy wykończeniowe. Po drugie, kamień i beton – ze swej natury są ciężkie i niewdzięczne w montażu. Rozwiązaniem tych problemów są ścienne innowacje WALLDESIGN.

Projektanci SWISS KRONO – jednego z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych – czujnie obserwują wnętrzarskie trendy. To na bazie tych doświadczeń powstała kolekcja ściennych elementów dekoracyjnych inspirowanych naturalnymi, surowymi materiałami. Produkty bazujące na płytach MDF pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób zamienić wygląd wnętrza, nadając mu ekskluzywny sznyt lub loftowy charakter.

Na wzór natury

Dekoracje ścienne WALLDESIGN doskonale odwzorowują naturalne materiały. Zróżnicowana kolorystycznie kolekcja pozwala na dobranie do własnych oczekiwań odpowiednich odcieni, a także na zabawę formą i kolorami. Wszystkie elementy dekoracyjne są ze sobą komplementarne.

W ofercie znajdziemy szeroką paletę kolorów. Listę otwiera Kalcyt w jasnobeżowym wybarwieniu, który z łatwością przełamie jasne, minimalistyczne wnętrze. W ciepłej tonacji utrzymany jest także Aragonit – jego nasycony, zdecydowany brąz nada pomieszczeniu szlachetny charakter. Miłośnikom ciemnych i intensywnych kolorów z pewnością przypadnie do gustu Obsydian, który zastosowany jako naścienny element dekoracyjny będzie przyciągał uwagę i podkreślał wyjątkowość aranżacji. Awenturyn o dynamicznej, zróżnicowanej strukturze i ciemnoszarym wybarwieniu idealnie wpisze się w industrialne wnętrze.  Kwarc o spokojnym wzorze i bardziej jednolitej powierzchni uszlachetni pomieszczenie i szczególnie dobrze będzie komponował się z drewnianymi elementami – podłogą czy masywnym litym stołem. W mniejszych wnętrzach dobrze będzie z kolei wyglądał jasny Celestyn – optycznie powiększy pomieszczenie, a jego kojący wzór będzie sprzyjał relaksowi.

Wyjątkowe właściwości

Elementy dekoracyjne WALLDESIGN znajdą zastosowanie w domach, mieszkaniach, a także biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Jedynym zastrzeżeniem są stabilne warunki klimatyczne. Oznacza to, że dekoracje ścienne można z powodzeniem zamontować w każdym pomieszczeniu, które jest odpowiednio wentylowane i ogrzewane. Z uwagi na materiał drewnopochodny, z którego są wykonane, nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienka czy sauna.

To, co wyróżnia WALLDESIGN to z pewnością wysoka trwałość, odporność na zarysowania i uderzenia. Warstwa wierzchnia wykończona została filmem dekoracyjnym oraz zabezpieczającym (overlay’em), który nie tylko zapewnia odpowiednią wytrzymałość, ale także ułatwia utrzymywanie ściennych dekoracji w czystości. Wystarczy użyć tylko lekko zwilżoną ścierkę lub gąbkę oraz delikatny środek myjący.

Prosty i szybki montaż

Dekoracje ścienne WALLDESIGN to produkt systemowy, stąd w ofercie dostępne są listwowe elementy montażowe. Do wyboru są trzy rodzaje płyt na bazie MDF – o grubości 12,4 lub 16,5 mm oraz produkt specjalistyczny na bazie niezapalnej płyty MDF STOP FIRE o grubości 16,5 mm. Ta wersja znajdzie szczególne zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, ponieważ posiada klasę reakcji na ogień [B-s2,d0], co oznacza, że jest materiałem niezapalnym i samogasnącym, niekapiącym, nierozprzestrzeniającym ognia oraz z ograniczonym wydzielaniem dymu.

Wraz z elementami dekoracyjnymi w skład systemu wchodzą także listwowe elementy montażowe – szkielet, na którym montowane są dekoracje oraz aluminiowe profile wykończeniowe do estetycznego wykończenia krawędzi płyt. Innym sposobem montażu jest mocowanie za pomocą ogólnodostępnego kleju montażowego.

Błyskawiczna zmiana aranżacji wnętrza

We współczesnym świecie najcenniejszą walutą staje się czas. Dlatego rozwiązania, które pomagają go zaoszczędzić stają się coraz bardziej popularne. Dekoracje ścienne WALLDESIGN są dobrym rozwiązaniem dla każdego wnętrza.

źródło i zdjęcia: SWISS KRONO Sp. z o.o.

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA