Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Nowy grzejnik do nowej łazienki
Remont łazienki to kosztowne przedsięwzięcie, którego podejmujemy się zazwyczaj raz na kilkanaście lat. Aby nakłady czasowe i finansowe, jakie w związku z nim ponosimy, nie okazały się daremną inwestycją, warto zdecydować się na najlepsze rozwiązania na każdym etapie prac, począwszy od izolacji przeciwwilgociowej, a na doborze najwyższej jakości elementów wyposażenia skończywszy. Bogata oferta niezawodnych grzejników łazienkowych Purmo obejmuje zarówno modele, które doskonale sprawdzą się w neutralnie urządzonej łazience rodzinnej, jak i takie, które dodadzą nutę niepowtarzalności i ekstrawagancji łazience gościnnej lub indywidualnej.

Polbruk: Zabezpiecz kostkę brukową, nim nadejdzie zima
Dla właścicieli ogródków koniec lata często oznacza początek wzmożonej pracy na posesji celem przygotowania brukowanych podjazdów i ścieżek na nadejście zimy. Scenariusz lubi się powtarzać – co roku wiele osób zarzuca sobie, że nie zatroszczyło się o kostkę brukową z odpowiednim wyprzedzeniem i należytą starannością. A lista czynności do odhaczenia nie jest wcale taka długa, o czym przypomina Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Jak podczas sprzątania możemy zadbać o środowisko?
Powszechnie używane środki czystości wpływają niekorzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i otoczenie. Przedostające się do środowiska naturalnego szkodliwe substancje wraz z wodą i żywnością trafiają do naszego organizmu, w konsekwencji wywołując różnego rodzaju alergie.

Kilka sposobów na wykończenie drewna
Drewno to naturalny materiał, który jest częstym elementem wykończeniowym i dekoracyjnym domów. Nie ma się co dziwić, bo w dużej mierze odpowiada za przytulny klimat naszych wnętrz. Przyjrzyjmy się bliżej, jak można go wykończyć, aby był dobrze zabezpieczony i nadał oryginalny charakter pomieszczeniom.

Jesienią czas na termomodernizację obiektów inwentarskich
Wraz z wrześniowymi dożynkami w gospodarstwach rolnych kończy się sezon prac polowych, a rozpoczyna czas przygotowań do zimy. To także odpowiedni moment, aby zadbać o budynki inwentarskie i przeprowadzić efektywną termomodernizację, która zapewni lepsze warunki hodowli, zwiększy bezpieczeństwo, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić.

Budowa lub remont dachu? Zobacz, jak wybrać fachowego dekarza
Budując lub remontując dach, inwestor powinien pamiętać o kilku niezbędnych krokach, które pomogą wybrać fachowego dekarza. Dobry dekarz to gwarancja prawidłowo funkcjonującego systemu dachowego. Zły – problemów i dodatkowych kosztów.

Dach bez przecieków
Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie dach nie ochroni budynku i jego mieszkańców przed działaniem czynników atmosferycznych, jeżeli nie zostanie prawidłowo uszczelniony. Wybierając produkty dekarskie marki Soudal, skutecznie wyeliminujemy ryzyko przecieków.

Okpol: Niższy Uw, wyższa energooszczędność
Na początku 2017 roku czekają nas zmiany w rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w kwestii przenikania ciepła. Z pozoru niewielka modyfikacja przepisów sprawi, że klienci otrzymają od producentów produkty o znacznie lepszych parametrach energooszczędnych.

Jak poradzić sobie z zaparowanymi oknami?
Zaparowane okna to problem znany większości. Borykamy się z nim szczególnie w okresie wiosennym i jesienno-zimowym. Wówczas bowiem mamy do czynienia ze znacznymi różnicami dobowymi temperatur oraz zwiększoną wilgotnością powietrza.

Dobroplast: Jak walczyć z płaczącymi oknami?
Chłodniejsze, jesienne dni sprawiają, że coraz częściej zamykamy szczelnie okna, by stworzyć wewnątrz przytulną i ciepłą atmosferę. To również czas, kiedy na powierzchni szyb, zwłaszcza po nocy, pojawić się mogą niewielkie krople i zaparowane fragmenty. Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast wyjaśnia, co jest przyczyną roszenia szyb i jak sobie radzić z tzw. "płaczącymi oknami".

Omnigena: Wybieramy pompę zatapialną
Przy doborze parametrów hydraulicznych pompy zatapialnej należy wziąć pod uwagę, że parametry podawane przez nas w tabelach jak i na wykresach, tak jak i u innych dostawców są parametrami hydraulicznymi uzyskiwanymi bezpośrednio na wyjściu z pompy bez uwzględnienia strat wynikających z oporów instalacji tłocznej.

Instrukcja montażu kamienia dekoracyjnego Stone Master
Czystą, suchą i równą powierzchnię pokryj środkiem gruntującym. W przypadku powierzchni gipsowych, gruntowanie wykonaj dwukrotnie. Ścianę wypoziomuj, montując prostą listwę u jej dołu. Temperatura otoczenia podczas układania kamienia powinna zawierać się w przedziale: 5°C-25°C.

Probet Dasag: Wygodne schody zewnętrzne – jak i z czego je wykonać?
Schody prowadzące do domu, ze względu na intensywność użytkowania, powinny być wytrzymałe oraz dostosowane do naszych potrzeb. Aby były również bezpieczne i pięknie się prezentowały, trzeba je precyzyjnie zaprojektować oraz wykończyć przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych okładzin schodowych. Na co zwrócić uwagę podczas aranżowania strefy wejściowej i jaki materiał na stopnie zewnętrzne spełni nasze oczekiwania?

Polbruk: Śmiało i efektownie. Nawierzchnie ogrodowe w barwach jesieni
Ogród, który ma zachwycać przez cały rok, musi posiadać dominujące elementy przełamujące kolor trawników i drzewek. Mogą nimi być zimnolubne rośliny, przykuwająca uwagę pergola i kwietniki, lub… nawierzchnia wykonana z kostki w kolorze lawy, czerwieni i barw jesieni. Przedstawiamy zainspirowane naturą aranżacje, które emanują ciepłem i radością bez względu na porę roku.

Paroc: Spokojnie, nie pali się. Jak zabezpieczać przed ogniem konstrukcje stalowe budynków?
W warunkach pożaru, niezabezpieczone stalowe konstrukcje nośne w przeciągu 15-40 minut tracą połowę wytrzymałości strukturalnej. Tymczasem minimalne wymagania odporności ogniowej dla tego typu konstrukcji wynoszą 30-150 minut. Aby zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa pożarowego na poziomie projektu, niezbędny jest dobór izolacji o odpowiednich właściwościach ogniowych i grubości. Co należy uwzględnić, projektując izolacje konstrukcji profili stalowych?