Buława wibracyjna - jaką wybrać?

Pozwala usunąć nadmiar wody i pęcherzyki powietrza z przelewanej masy i poprawić jakość i zagęszczenie mieszanki betonowej. Czym się kierować wybierając buławę wibracyjną?

Buława wibracyjna - jaką wybrać?
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k Oświetlenie Steinel
Dane kontaktowe:
71 39 80 800
ul. Wrocławska 43, Byków 55-095 Mirków k. Wrocławia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jednolita, pozbawiona porów i tzw. raków gęstość mieszanki betonowej – można ją uzyskać stosując buławy wibracyjne. Te tworzone przez Hervisa Perlses z powodzeniem sprawdzają się tam, gdzie niezbędny jest wytrzymały i jednolity beton – tak przy pracach budowlanych, jak i remontowych.

Różne typy, różne atuty

Gdy mówimy o buławach wibracyjnych, rozróżniamy 2 grupy: mechaniczne i elektroniczne.

- "Jedne i drugie mają swoje zalety, a różnią się głównie pod kątem mobilności i wielkości projektów, którym są dedykowane." - mówi Jacek Sztorc, menadżer produktu w Lange Łukaszuk.

Gdy zależy nam na mobilności, warto wybrać buławę mechaniczną – lżejszą i wygodniejszą w przenoszeniu. Taka buława doskonale sprawdza się przy:

  • Budowie domów jednorodzinnych
  • Budowie ścian fundamentowych
  • Wykonywaniu schodów
  • Budownictwie nieprzemysłowym

Z kolei buławy elektroniczne to sprzęt dedykowany realizacji dużych inwestycji, jak budynki wielopiętrowe.

Gdy mówimy o buławach wibracyjnych, rozróżniamy 2 grupy: mechaniczne i elektroniczne

- "Ważną kwestią jest także wybór odpowiedniej przetwornicy towarzyszącej buławie - jedno- lub trzyfazowej, wyposażonej w 3,4 lub 5 gniazdek, co pozwala znacznie przyspieszyć pracę na dużych inwestycjach." – mówi Jacek Sztorc.

Należy pamiętać, że więcej gniazdek, tym większa, cięższa i mniej mobilna jest przetwornica - największe mogą ważyć nawet 80 kilogramów.

Wartość tkwi w szczegółach

Buławy wibracyjne pracuję w wyjątkowo wymagającym środowisku. Zachodzące procesy chemiczne i wysoka temperatura sprawiają, że zużywają się poszczególne elementy elektronarzędzia. Warto więc zwrócić uwagę na dodatkowe opcje oferowane przez producentów – na przykład lokalnie dostępny serwis czy aż 2 lata gwarancji, jak ma to miejsce w przypadku buław Hervisa Perles. Równie istotna jest możliwość dokupienia podzespołów – na przykład dodatkowych butli i węży, bez konieczności zakupu nowej buławy.

- "Odpowiednio długie węże umożliwiają pracę na przykład na stropach, dzięki możliwości oddalenia się od przetwornicy nawet na 15 metrów." – mówi Jacek Sztorc z Lange Łukaszuk.

- "Z kolei im większa średnica butli, tym więcej betonu można zawibrować w jednej godzinie."

Jeśli wydajność ma dla nas największe znaczenie, buławy elektroniczne sprawdzą się dużo lepiej (od 20 do 55 m3/h) od tych w wersji mechanicznej (od 8 do 35m3/h).

źródło i zdjęcia: "LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. dawniej "Lange Łukaszuk" Spółka jawna