Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Co warto wiedzieć przed zakupem stacji uzdatniania wody?
Potrzebna jest staranność w realizacji tego typu projektów; w związku z tym należy wziąć pod uwagę pewne wymagania przy zakupie stacji uzdatniania wody pitnej (SUW).

Czy kotły gazowe można zaliczyć do ekologicznych urządzeń grzewczych?
Prawdopodobnie zapytani o ekologiczne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych bez trudu wymienimy kilka z nich. O pompach ciepła, instalacjach solarnych słyszeli już chyba wszyscy. Wiadomo też, że nie każdego stać na tak poważne inwestycje. Poza tym, wymienionych urządzeń nie stosuje się, jeśli żyjemy w mieszkaniu, a nie w domu jednorodzinnym. Czy kocioł gazowy zatem może być ekologiczny?

Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła Airmax2?
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem komfortowego sposobu ogrzewania domu… Poniższe odpowiedzi udowodnią Ci, że powietrzna pompa ciepła to właściwy dla Ciebie wybór, że jest gwarancją konkretnych oszczędności.

Co wybrać - mieszarka czy betoniarka?
Mieszanie chemii budowlanej to nieodłączny element prac remontowo-budowlanych. Proces ten można usprawnić mieszarką ręczną, stacjonarną lub tradycyjną betoniarką. Które urządzenie wybrać?

Jak zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń pod zlewem?
W naszych kuchniach właściwie zawsze przydałoby się więcej miejsca. Zwłaszcza takiego, w którym możemy przechowywać różnego rodzaju produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Okazuje się, że dość łatwo jest taką dodatkową przestrzeń wygospodarować. Firma REJS podpowiada, jak to zrobić.

Czym są ścieki z gospodarstw domowych?
Ścieki z gospodarstw domowych są mieszanką wody pitnej, substancji organicznych i nieorganicznych w formie stałej i rozpuszczonej. Substancjami występującymi w ściekach z gospodarstw domowych są przede wszystkim: fekalia, włosy, odpady spożywcze, środki czyszczące i piorące, chemikalia, papier, ścierki oraz piasek (np. w systemach mieszanych ze względu na wymywanie go przez wodę deszczową).

Stroik na świąteczny stół - zrób to sam!
Bosch podsuwa pomysł jak samodzielnie przygotować dekorację świątecznego stołu.

Energooszczędny podkład podparapetowy - bezpieczny i ciepły montaż
Energooszczędny Podkład Podparapetowy (EPP), zwany przez fachowców po prostu "ciepłym parapetem" jest elementem umożliwiającym fachowy i ciepłochronny montaż okien. Wraz ze wzrostem jego popularności, pojawia się wiele pytań dotyczących tego rozwiązania. Inwestorzy, zanim zdecydują się na zakup, chcą przede wszystkim dowiedzieć się, na czym polega jego energooszczędność, upewnić się, że wykorzystanie go w montażu jest bezpieczne, zwiększa komfort użytkowania okien oraz eliminuje ryzyko uszkodzenia stolarki podczas jej osadzania.

Dlaczego ważne jest dokładne rozłożenie rur do ogrzewania podłogowego?
Rozstaw rur do ogrzewania podłogowego jest jednym z kilku ważnych czynników wpływających na finalną temperaturę podłogi w ogrzewanym pomieszczeniu - a więc na odczuwane uczucie komfortu cieplnego.

Jak zadbać o poprawną akustykę ścian działowych?
Jednym z wymagań odnośnie prawidłowego projektowania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej jest ograniczenie poziomu hałasu w taki sposób, aby umożliwiał pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. Istotna staje się wówczas izolacja akustyczna przegród na poziomie dostosowanym do przeznaczenia danej powierzchni. Tym razem przyglądamy się ścianom działowym – konstrukcjom istotnym, lecz niekiedy marginalizowanym w kontekście poprawnej akustyki budynku.

Jak przygotować okablowanie do wideodomofonów analogowych?
Prawidłowe przygotowanie instalacji wideodomofonowej umożliwia łatwy montaż i uzyskanie maksymalnej funkcjonalności, no i oczywiście unikniecie "przypadkowych" awarii.

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w kuchni?
Większość kuchni, jakie powstają w naszych domach, to wnętrza otwarte. Niewielkie metraże mieszkań wynikające z wysokich cen nieruchomości oraz gruntów sprawiły, że bardzo racjonalnie podchodzimy do kwestii wykorzystania dostępnej przestrzeni. Likwidacja ściany oddzielającej kuchnię od salonu – to rozwiązanie znacznie wpływające na poprawę funkcjonalności oraz proporcji strefy dziennej.

Dlaczego i gdzie warto stosować promienniki podczerwieni?
Promienniki podczerwieni powinny zapewnić komfort cieplny natychmiast po włączeniu, bez względu na to, czy znajdujemy się w wyziębionym pomieszczeniu, czy też na tarasie w chłodny dzień. Podczerwień jest niezastąpiona tam, gdzie ogrzewanie powietrza jest niemożliwe lub bezcelowe.

Jak walczyć ze smogiem paląc drewnem?
Wraz ze spadkiem temperatury w Polsce wzrasta ilość smogu. Normy na południu naszego kraju przekroczone są już o ponad 3 tysiące procent. Nawet Warmia i Mazury – "zielone płuca" – zaczynają odczuwać problemy związane z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, smog może wywołać astmę, niewydolność oddechową, paraliż układu krwionośnego, a nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc.

Uwaga, będzie ślisko! Stwórz bezpieczną przestrzeń wokół domu
Chodnik, schody, taras, balkon… Te miejsca lada dzień zmienią się w chytrze zasadzoną przez naturę pułapkę. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zakładania gipsowych opatrunków i dłuższego zwolnienia z pracy, upewnij się, że otoczenie twojego domu jest bezpieczne i antypoślizgowe.