Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KFA Armatura
Usuwamy kamienne osady z łazienki
Problem twardej wody dotyczy przytłaczającej większości gospodarstw domowych w naszym kraju. Nie sposób bagatelizować więc jej negatywnego oddziaływania na stan techniczny domowego wyposażenia. Podpowiadamy jak radzić sobie z osadami, które wpływają nie tylko na estetykę, ale i funkcjonowanie sprzętów sanitarnych.
MS więcej niż OKNA
Okna na długie lata - jak o nie dbać
Wybierając stolarkę okienną zazwyczaj długo szukamy najlepszych modeli, porównujemy parametry i ceny, pytamy i rozważamy wszystkie "za i przeciw". Za to po zakupie i montażu okien, zazwyczaj szybko o nich zapominamy. A to wielki błąd, gdyż tylko prawidłowa i systematyczna konserwacja umożliwia długie i bezproblemowe korzystanie ze stolarki. Co powinna objąć?
Braas
Budujemy dach. Jak wybrać membranę?
Portfolia produktowe producentów systemów dachowych wzbogacają się o rozwiązania, które mają zapewnić dłuższą żywotność i skuteczniejsze funkcjonowanie dachu. Niegdyś będące nowością paroprzepuszczalne folie dachowe dziś są standardem. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę, wybierając membrany?
Robert Bosch Sp. z o.o.|Elektronarzędzia
BOSCH: Drewniana planszówka - zrób to sam!
Długie jesienne wieczory można wykorzystać na spotkania z rodziną czy przyjaciółmi i grę w …planszówki! Z Dremelem przypomnisz sobie, jak fajną rozrywką jest "kółko i krzyżyk". To naprawdę gra dla każdego. Wykonana własnoręcznie zachwyca i sprawia jeszcze większą przyjemność.
Wilo Polska
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
MS więcej niż OKNA
Ciepłe okna kontra smog
Smog to problem z jakim boryka się wiele miast. W walce o jakość powietrza nie ma miejsca na półśrodki. Skuteczne mogą być tylko rozwiązania systemowe, dotyczące wielu aspektów naszego życia - w tym tych, wydawałoby się, drobnych i pobocznych. Zmiana nawyków komunikacyjnych, przykręcenie termostatu o jeden stopień, wymiana okien na bardziej szczelne... - te małe cegiełki, w długiej perspektywie, naprawdę procentują!
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Wymiana okien – dlaczego warto zrobić to właśnie teraz?
Jesień to dobry moment na podjęcie decyzji o wymianie okien – letnie upały już za nami, a mrozy dopiero nadejdą. W związku z tym Grupa OKNOPLAST przygotowała atrakcyjną promocję na wybrane systemy okienne i akcesoria. Nowe okna będą miały nie tylko walory dekoracyjne, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia utraty ciepła, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie.
ROCKWOOL
Czy wełna jest droga?
Porównanie kosztów ocieplenia skalną wełną mineralną i innymi materiałami.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Elektronarzędzia
Bosch: Stylowy stojak na buty - zrób to sam!
Kurtyna w górę, oto nasz efektowny stojak na buty! Możecie go zrobić na przykład z… pałeczek do perkusji! Wystarczy odrobina sprytu i odpowiednie narzędzia dla majsterkowiczów, aby z pałeczek wyczarować praktyczny, a jednocześnie atrakcyjny mebel.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Rosa na oknach. Jak zarządzać cyrkulacją powietrza na poddaszu?
Ruch powietrza stanowi ważny element wielu zjawisk fizycznych oraz chemicznych, które mogą zachodzić w pomieszczeniach. Wszystkie mają wpływ na nasze zdrowie. Jednak to prawidłowy przebieg cyrkulacji decyduje o tym, czy ściany na poddaszu są suche, powietrze wolne od kurzu, a szyby nie zachodzą parą wodną.
Metpol
Jak powinna rozpocząć się budowa ściany z g-k?
Zanim rozpoczniemy montaż ścian z lekkiej konstrukcji musimy precyzyjnie wytyczyć linie przebiegu ścian oraz dobrać odpowiednią grubość ścian (50,75 lub 100 mm). Poprawne i precyzyjne wytyczenie linii będzie rzutowało na końcowy efekt pracy. Najprostszym narzędziem do tej czynności jest sznur traserski.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jak sprawdzić poprawność izolacji?
Zaostrzające się wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki wskazują ten aspekt jako jeden z ważniejszych podczas projektowania i procesu budowy. Efektywna izolacja, brak mostków termicznych i odpowiednia szczelność budynku to najistotniejsze kwestie. Jak możemy je kontrolować?
Paroc
Paroc: Ocieplanie nowych i termomodernizacja istniejących poddaszy nieużytkowych
Poddasze nieużytkowe zazwyczaj służy jako strych, czasami nie jest wykorzystywane w ogóle, ale praktycznie zawsze wymaga odpowiedniej izolacji termicznej. Straty ciepła przez nieocieplony strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną mogą być znaczące – typowe konstrukcje gęstożebrowe, żelbetowe czy monolityczne posiadają zazwyczaj wysoki współczynnik przenikania ciepła U. O czym więc warto pamiętać, ocieplając lub termomodernizując poddasze nieużytkowe?
Robert Bosch Sp. z o.o.|Elektronarzędzia
Bosch: Zrób to sam! Wiszący abażur z papierowych kubeczków
Upcykling, czyli przetwarzanie materiałów zużytych i tworzenie nowych, bardzo wyjątkowych przedmiotów to bardzo popularny trend. Do wykonania naszego projektu wykorzystamy zwykły papierowy klosz w kształcie kuli i papierowe kubeczki stosowane w cateringu. Dzięki pistoletowi do klejenia Dremel® Glue Gun praca nie zajmie dużo czasu. Postępuj zgodnie z instrukcją i daj się zainspirować załączonym zdjęciom!
REGULUS - system
Źródło ciepła w ciepłym domu
Potrzeby grzewcze słabo ocieplonych domów wynoszą często nawet 150-200 W/m². Potrzeby grzewcze obecnie budowanych domów mieszczą się w przedziale 30-60 W/m². Jest to, wyliczona na podstawie OZC, moc potrzebna do ogrzania takiego domu do temp. +20° C, przy temperaturze na zewnątrz -20°C! Zatem do skutecznego ogrzania domu o powierzchni np. 200 m², podczas takich właśnie mrozów, źródło ciepła musi posiadać moc od 6-12 kW.