Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Szkło w nowych technologiach
Od wielu lat obserwujemy nieustanny rozwój technologiczny. Wspólna praca naukowców i inżynierów pozwala przekraczać kolejne granice i nadawać starym materiałom nowe właściwości. Jednym z najszybciej i najbardziej zmieniających się surowców jest szkło.
Röben Polska
Czy rodzaj wykończenia dachówki ma znaczenie?
Na jakie dachówki warto zdecydować się przy budowie domu w pobliżu drzew? Które z nich są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne? Czym różni się dachówka angobowa od glazurowanej? Sprawdź, która dachówka ceramiczna będzie najlepsza do pokrycia dachu Twojego domu.
Röben Polska
Jak dobrać cegły i płytki klinkierowe do stylu domu?
Rynek budowlany oferuje szeroki wybór kolorów płytek klinkierowych i cegieł: od klasycznej czerwieni przez biele, brązy, szarości, antracyty aż po czerń. Ponadto cegły w tej samej barwie mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od sposobu ich ułożenia i koloru spoiny. Możliwości jest mnóstwo. Sprawdźmy, jakie parametry cegieł klinkierowych powinny przykuć naszą uwagę przy doborze materiału do konkretnego stylu domu.
ROCKWOOL
Zabezpieczenia przeciwpożarowe dla domów z fotowoltaiką
Choć liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce co roku znacznie się powiększa, to przepisy dotyczące zabezpieczeń pożarowych dachów z panelami PV pozostają niezmienne. Istnieje w nich jeden zapis odnoszący się do konstrukcji dachowych z usytuowaną fotowoltaiką. O czym mówi?
Termo Organika
Jak utrzymać przyjemny chłód w domu, mimo upału na zewnątrz?
Profesjonalna termoizolacja nie tylko zapewnia ochronę domu przed mrozem, ale pozwala też na uzyskanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń latem. Dzięki niej oszczędzimy i w sezonie grzewczym, i w czasie, w którym klimatyzatory działają na najwyższych obrotach.
Ferro S.A.
Czy liczba i wielkość okien w kuchni mają znaczenie?
Kuchnia najczęściej kojarzy się nam z miejscem, w którym przede wszystkim przygotowujemy posiłki. Warto więc poszukać skutecznych sposobów na ułatwienie sobie codziennej pracy, by stała się przyjemniejsza, a przyrządzane przez nas potrawy smakowały jeszcze lepiej. Widoki rozpościerające się przez kuchenne okna z pewnością nam w tym pomogą.
AWILUX Polska
Pięć sposobów na chłodniejsze wnętrza w największe upały!
Według opinii naukowców, głównymi czynnikami mającymi wpływ na odczuwanie komfortu podczas przebywania w pomieszczeniu jest rodzaj wykonywanej aktywności, a także odpowiedni dobór odzieży i temperatura otoczenia. Czynniki te mają również wpływ na produktywność oraz dobre samopoczucie. Jak zatem stworzyć właściwy klimat, by przebywanie wewnątrz budynku dawało ukojenie w upalne dni?
Stegu
Wnętrze w stylu romantycznym - aranżacje wystroju z płytkami ściennymi
Jak przełamać słodycz wnętrz urządzonych w stylu romantycznym, tak by nabrały nieco ponadczasowej elegancji? Przedstawiamy kilka aranżacji z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego.
Cosentino
8 zasad, dzięki którym zachowasz sterylną kuchnię
Mimo rozluźnienia spowodowanego piękną letnią pogodą i nadziei na to, że pandemia powoli odchodzi w zapomnienie, nie powinniśmy zapominać o przywiązywaniu dużej wagi do higieny. Zapoznaj się z praktycznymi poradami, które pomogą Ci tak zaprojektować swoją kuchnię, żeby nie dochodziło w niej do zanieczyszczania żywności.
JAF Polska
Płyty fornirowane - zalety drewna przy mniejszej wadze i łatwiejszej obróbce materiału
Płyty fornirowane są praktyczne, naturalne, piękne i niepowtarzalne. Mają wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że ich obróbka jest wyjątkowo przyjemna. O płytach fornirowanych, ich zaletach oraz konserwacji opowiadają Rafał Pluta i Łukasz Walczak - eksperci z firmy JAF Polska.
wienerberger
Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne? Dom w koncepcji e4
Jak wybudować energooszczędny dom? Na jaki projekt postawić i jakich materiałów użyć, żeby móc spokojnie spać nawet w czasach rosnących cen energii elektrycznej? Przedstawiamy koncepcję domu e4 - ekologicznego, ekonomicznego, produkującego energię i pozytywnie wpływającego na emocje i na zdrowie.
Kolorowy kwietnik DIY - wyjątkowa oprawa dla Twoich roślin
Z czego można zrobić kwietnik? Zobacz, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie inspiracje do samodzielnego stworzenia niekonwencjonalnej, barwnej oprawy Twoich roślin.
KREISEL Technika Budowlana
Jak wykonać wylewkę samopoziomującą? Poradnik krok po kroku
Wylewka samopoziomująca jest potrzebna wszędzie tam, gdzie znajduje się nierówne podłoże, na którym chcemy położyć płytki, panele lub wykładzinę. Jak samodzielnie wykonać wylewkę samopoziomującą? Przedstawiamy poradnik krok po kroku razem z filmem instruktażowym.
Nowodvorski Lighting
Oświetlenie w dobrym stylu - jak dobrać lampy do wnętrza?
Wnętrze może przyciągać uwagę strojną aranżacją, koić zmysły wrażeniem przytulności, intrygować niecodziennym przełamaniem konwencji. Niezależnie od wystroju, na jego odbiór mają wpływ również inne czynniki - między innymi oświetlenie. O tym jak wybrać lampę do danego stylu wnętrza mówi Małgorzata Nowodworska, ekspert Nowodvorski Lighting.
KREISEL Technika Budowlana
Jak naprawić zniszczony beton?
Beton jest jednym z najbardziej wytrzymałych i najtańszych materiałów budowlanych, wykorzystywanym wszechstronnie, zapewniającym efektowną stylistykę nowoczesnej architektury. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie jest materiałem niezniszczalnym - na uszkodzenie wykonanych z niego elementów może wpływać bardzo wiele czynników. Jak powinna przebiegać naprawa uszkodzonego betonu? Przedstawiamy porady ekspertów.