Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Czy pompa ciepła może zasilać grzejniki? Jakie znaczenie ma temperatura wody?
W przypadku pomp ciepła najbardziej polecane jest ogrzewanie niskotemperaturowe. Jednak wysokiej klasy urządzenia mogą z powodzeniem współpracować również z grzejnikami. Jednak niezależnie od tego czy mamy grzejniki, czy podłogówkę warto zadbać o to, żeby temperatura wody w obiegu była jak najniższa. Dzięki temu również nasze rachunki spadną.
Panasonic Heating & Cooling Solutions
W jaki sposób otrzymać dofinansowanie na zakup pomp ciepła?
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie możliwością otrzymania dofinansowania na zakup nowej pompy ciepła, firma Panasonic Heating&Cooling Solutions przygotowała szczegółowy i bezpłatny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną skorzystać z programu rządowego "Czyste Powietrze".
Panasonic Heating & Cooling Solutions
Co należy wiedzieć o sprawności pompy ciepła? Współczynniki COP i SCOP
Współczynniki COP i SCOP są najczęściej używanymi parametrami do określenia sprawności pomp ciepła. Wysokość naszych rachunków za prąd zależy od tego, jaki COP osiąga wybrana przez nas pompa, dlatego warto wiedzieć, jak go prawidłowo obliczyć.
Hewalex
Jak nie oddawać energii z fotowoltaiki do sieci?
Instalacja paneli fotowoltaicznych stanowi doskonałe rozwiązanie w kontekście produkcji ekologicznej energii elektrycznej. W zależności od mocy generatora fotowoltaicznego, dysponujemy określoną ilością wytworzonej energii elektrycznej.
Pipelife Polska
Jakie są najczęstsze błędy podczas montażu wodnego ogrzewania podłogowego?
Kluczową sprawą przy montażu ogrzewania podłogowego jest przestrzeganie wymagań i rozwiązań wskazanych w projekcie. Projektant dokonując obliczenia zapotrzebowania na ciepło oraz instalacji ogrzewania podłogowego uwzględnia straty ciepła dla pomieszczenia poprzez przenikanie oraz straty na wentylacji.
FENIX Polska
Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe może być podstawowym lub dodatkowym systemem ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz przestrzeni na zewnątrz - może chronić przed oblodzeniem schody, podjazdy, rynny i rury. Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
Zalety produktów włókninowych w projektach DIY
Pozwól marce Norton odciążyć Cię od ciężkiej pracy przy projektach "zrób to sam"! Linia produktów włókninowych do prac od przygotowania powierzchni do końcowego wykończenia jest idealnym rozwiązaniem dla majsterkowiczów, którzy oczekują szybkich rezultatów bez kompromisów w jakości. Bez względu na to, czy pracujesz nad malowaniem drewna czy czyścisz zardzewiały metal, Norton oferuje rozwiązania, które znacząco ułatwią Twoje życie.
Tubądzin Managment Group
Łazienka w stylu klasycznym - jak urządzić wnętrze?
Łazienka bez wątpienia jest jednym z kluczowych pomieszczeń w domu, służącym zarówno codziennej pielęgnacji, jak i relaksowi. Dlatego projektując to wnętrze, ważne jest, aby odpowiadało ono Twoim preferencjom i potrzebom. Styl klasyczny stanowi jedno z popularnych oraz ponadczasowych rozwiązań. Charakteryzuje się on elegancją, harmonią i wyrafinowaniem. W tym artykule podpowiemy, jak stworzyć taką łazienkę oraz jakie płytki, meble i armaturę wybrać, aby wprowadzić ten styl do wnętrza.
Austrotherm
Jak należy przygotować podłoże przed montażem płyt styropianowych w ETICS?
Jakie konsekwencje mogą wyniknąć z błędów na tym etapie? Czy zastosowanie płyt styropianu grafitowego wpływa na procedurę? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Paroc
Ocieplanie ścian wełną kamienną: kiedy postawić na płytę klasyczną, a kiedy na lamelową?
Wełna kamienna od dziesiątek lat sprawdza się doskonale przy ocieplaniu ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą, zwaną inaczej ETICS. Rynek materiałów budowlanych nieustannie jednak ewoluuje i wciąż oferuje nowe technologie. Czym charakteryzują się tzw. płyty lamelowe i kiedy warto zwrócić na nie uwagę?
Polbruk S.A.
Kolorowe i wzorzyste nawierzchnie wokół domu. Technologia, materiały
Dopasowanie kolorów kostek czy płyt, a także sposobu ich układania, w zależności od ich rozmiarów czy wyglądu to podstawowa umiejętność przy aranżacji każdej przestrzeni. Trzeba pamiętać o właściwym budowaniu zestawień, a jeśli chcemy postawić na bardziej ekstrawaganckie rozwiązania oparte na kontraście, to również należy to robić umiejętnie, precyzyjnie i z wyczuciem. Chodzi o to, żeby wszystko do siebie pasowało, a nasza kompozycja cieszyła oko.
AWILUX Polska
10 powodów, dla których warto postawić na system domu inteligentnego
Inteligentne rozwiązania stają się integralną częścią naszego codziennego życia. A zdobywające coraz większą popularność systemy domów inteligentnych sprawiają, że funkcjonowanie w naszych czterech kątach jest nie tylko łatwiejsze, ale również bardziej bezpieczne i komfortowe. Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX przedstawia 10 powodów, dla których inwestycja w ten nowoczesny standard staje się krokiem w kierunku domu przyszłości.
DRYMAR
Co to jest wytrzymałość drewna?
Drewno od zawsze było ważnym materiałem budowlanym. Dziś cenimy je przede wszystkim za to, że jest naturalne i łatwe w obróbce. Współczesna wiedza pozwala określić jego istotne parametry, w tym właściwości fizyczne i mechaniczne. Dzięki temu możliwe jest dokonanie wyboru takiego drewna, które najlepiej sprawdzi się do danego zastosowania i określonych warunków, w jakich będzie funkcjonować.
Cedat
Jak zrobić wylewkę samopoziomującą?
Wylewka samopoziomująca jest stosunkowo prostym sposobem na uzyskanie równej i gładkiej podłogi. Niech nie zwiedzie nas słowo „samopoziomująca”, bo tu nic nie dzieje się samo. Jak zatem fachowo wykonać podłogę w tej technologii?
Botament Systembaustoffe
Hydroizolacje reaktywne - lepsza alternatywa dla mas bitumicznych
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic.