Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Na czym polega prawdziwa inteligencja sterowania?
Tomasz Koziarek Product Marketing Manager w SOMFY Sp. z o.o. radzi: Oprócz oczywistych funkcji, jak zarządzanie elementami domu, powinna ona zapewniać przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa technologicznego i użytkowego. Wymagania te spełnia bezprzewodowa centrala sterująca TaHoma®. To co niewątpliwie wyróżnia ją na rynku polskim, to funkcja niezwykle precyzyjnych komunikatów zwrotnych, podawanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, zawsze dokładnie wiemy co dzieje się z naszym domem.

Co powinieneś wiedzieć o pielęgnacji kostki brukowej zimą? - doradza firma Polbruk
Betonowa kostka brukowa to materiał wytrzymały i łatwy w utrzymaniu, jednak nawet on zimą nie jest w pełni odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli nie dostosujemy się do kilku zasad, wiosną nasze ścieżki i podjazd mogą zmienić się nie do poznania!

Zima wokół domu - jak sprostać tym wyzwaniom?
Zimą zakres i intensywność prac wokół domu znacząco maleją. Czy oznacza to, że przez najbliższe miesiące właściciele ogrodów mogą rozkoszować się ciepłem domowego ogniska? Ależ skąd! Choć temperatury na zewnątrz dalekie są od zimowych, to pierwsze intensywne opady śniegu szybko przypomniały domownikom o wynikających z tej pory roku obowiązkach.

Na przekór zaspom, czyli jak odśnieżać, żeby nie uszkodzić kostki brukowej? - radzi ekspert Polbruk
Zima to pora roku, która niesie ze sobą, nie tylko piękne krajobrazy i urokliwe chwile, ale również wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Uwielbiany przez najmłodszych śnieg staje się nierzadko utrapieniem ich rodziców. Poranne odśnieżanie stanowi codzienny rytuał wymagający niekiedy pokładów siły oraz wiedzy, która pozwoli nam uniknąć przykrych i kosztownych konsekwencji. Forma usuwania śniegu powinna zostać dostosowana do rodzaju nawierzchni, którą chcemy oczyszczać. Jak odśnieżać brukowaną nawierzchnię podpowiada Wojciech Średniawa, ekspert firmy Polbruk.

Gazony firmy Polbruk tworzą niezwykłe kompozycje w ogrodzie
Opowiednio dobrane rośliny, soczyście zielony trawnik, harmonijne alejki oraz wielobarwne kwiaty to podstawa przyjemnej aury w ogrodzie. Jednak, by nadać mu naprawdę oryginalnego charakteru, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po dodatkowe elementy. Wdzięcznym do tego materiałem są gazony – betonowe donice o szerokim zastosowaniu. Jak za ich pomocą wyczarować bajkowy ogród, radzi Wojciech Średniawa, projektant firmy Polbruk.

Stopień po stopniu - czyli z czego zbudować schody w ogrodzie
Schody w ogrodzie pełnią ważne funkcje - łączą teren o różnych poziomach i dekorują przestrzeń. To element, który poprawnie wykonany z pewnością będzie stanowić wartość dodaną każdej posesji. Przy pomocy jakich materiałów można zbudować stopnie ogrodowych schodów i na co zwrócić uwagę podczas ich tworzenia, podpowiada Wojciech Średniawa, Projektant firmy Polbruk.

Co zrobić z filtrem w oczku wodnym podczas zimy?
Co zrobić z filtrem w zimę? Przy jakiej temperaturze można go wyłączyć i jak przechowywać filtr do oczka podczas zimy. Zimowa konserwacja filtrów do oczka wodnego.

Mój taras - Metody układania tarasów
W zależności od miejsca ułożenia i przeznaczenia można zastosować jedną z wymienionych metod: układanie bez wypełniania spoin - odprowadzenie wody podpowierzchniowe lub układanie z wypełnieniem spoin - odprowadzenie wody powierzchniowe.

Metody układania i sposób montażu nawierzchni zewnętrznych
W zależności od miejsca ułożenia i przeznaczenia można zastosować jedną z wymienionych metod: układanie bez wypełniania spoin - odprowadzenie wody podpowierzchniowe lub układanie z wypełnieniem spoin - odprowadzenie wody powierzchniowe.

Jak wybrać projektanta ogrodu?
Aranżacja ogrodu jest tak samo ważna jak aranżacja wnętrz. Dlatego lepiej nie eksperymentować i od razu powierzyć ją profesjonaliście, który posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a często i talent. Jak znaleźć dobrego i odpowiedzialnego projektanta ogrodu? Oto kilka wskazówek.

Grill gazowy czy węglowy
Jeżeli planujesz zakup nowego grilla, prawdopodobnie zasięgnąłeś rady przyjaciół i znajomych z pracy oraz zbadałeś dostępne na rynku oferty i jesteś rozdarty pomiędzy grillem gazowym a grillem węglowym.

Renowacja schodów zewnętrznych stopniami kątowymi i okładzinowymi. Pomysły i rozwiązania
Schody to ważny element każdej posesji. Mogą prowadzić mieszkańców oraz gości do głównych drzwi wejściowych, wieść na taras lub łączyć różne poziomy w ogrodzie. Aby należycie spełniały swoją funkcję, muszą być zbudowane z właściwych materiałów i w odpowiedni sposób skonstruowane. A co jeśli nasze schody nie przetrwały próby czasu: okazały się mało funkcjonalne, wykorzystany materiał nie przetrwał trudów pierwszej zimy lub po prostu chcemy je po latach wymienić? Podpowiadamy jak sprawić, by schody zewnętrzne znów cieszyły oko i spełniały przypisane im praktyczne funkcje.

Jaką ścieżką do celu?
Wytyczanie przydomowych alejek i ogrodowych ścieżek to ważny element projektowania nawierzchni wokół domu. Podobnie jak planowanie podjazdu musi być dokładnie przemyślane, gdyż odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wpływa nie tylko na walory użytkowe ogrodu, ale i nasze samopoczucie. Prezentujemy kilka zróżnicowanych stylistycznie kompozycji, z wykorzystaniem modnej w ostatnim czasie kostki brukowej.

Jakie są podstawowe metody pielęgnacji oczek wodnych i stawów?
Pielęgnacja oczka wodnego to działanie mające na celu utrzymanie optymalnych parametrów wody i przeciwdziałanie zewnętrznym zagrożeniom. Jakie kwestie są najważniejsze w procesie pielęgnacji?

Prosta droga do perfekcji - jak uniknąć błędów przy układaniu brukowanej nawierzchni
Ułożenie atrakcyjnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej, to wieloetapowy proces, który wymaga spełnienia szeregu czynności - wyboru materiału, właściwego rozplanowania ścieżek, przygotowania podłoża, a w końcu starannej realizacji. Jak poprawnie wykonać prace brukarskie i uniknąć najczęstszych błędów wykonawczych radzi Wojciech Średniawa, projektant Firmy Polbruk.