Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BRUK-BET
Renowacja schodów zewnętrznych stopniami kątowymi i okładzinowymi. Pomysły i rozwiązania
Schody to ważny element każdej posesji. Mogą prowadzić mieszkańców oraz gości do głównych drzwi wejściowych, wieść na taras lub łączyć różne poziomy w ogrodzie. Aby należycie spełniały swoją funkcję, muszą być zbudowane z właściwych materiałów i w odpowiedni sposób skonstruowane. A co jeśli nasze schody nie przetrwały próby czasu: okazały się mało funkcjonalne, wykorzystany materiał nie przetrwał trudów pierwszej zimy lub po prostu chcemy je po latach wymienić? Podpowiadamy jak sprawić, by schody zewnętrzne znów cieszyły oko i spełniały przypisane im praktyczne funkcje.
BRUK-BET
Jaką ścieżką do celu?
Wytyczanie przydomowych alejek i ogrodowych ścieżek to ważny element projektowania nawierzchni wokół domu. Podobnie jak planowanie podjazdu musi być dokładnie przemyślane, gdyż odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wpływa nie tylko na walory użytkowe ogrodu, ale i nasze samopoczucie. Prezentujemy kilka zróżnicowanych stylistycznie kompozycji, z wykorzystaniem modnej w ostatnim czasie kostki brukowej.
Jakie są podstawowe metody pielęgnacji oczek wodnych i stawów?
Pielęgnacja oczka wodnego to działanie mające na celu utrzymanie optymalnych parametrów wody i przeciwdziałanie zewnętrznym zagrożeniom. Jakie kwestie są najważniejsze w procesie pielęgnacji?
Polbruk S.A.
Prosta droga do perfekcji - jak uniknąć błędów przy układaniu brukowanej nawierzchni
Ułożenie atrakcyjnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej, to wieloetapowy proces, który wymaga spełnienia szeregu czynności - wyboru materiału, właściwego rozplanowania ścieżek, przygotowania podłoża, a w końcu starannej realizacji. Jak poprawnie wykonać prace brukarskie i uniknąć najczęstszych błędów wykonawczych radzi Wojciech Średniawa, projektant Firmy Polbruk.
Buszrem
Taras na gruncie
Jeśli taras ma być wykonany szybko, sprawnie i tanio, a przy tym nie sprawiać kłopotów podczas eksploatacji - zdecydowanie powinien być wykonany metodą "na gruncie".
Gordo Studio
Przygotowanie podłoża pod trawnik z Gordo Studio
Wysiew nasion trawy powinien mieć miejsce w miesiącach obfitujących w opady i odpowiednią ilość światła od kwietnia do połowy września.
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Jak optymalnie zaplanować ogrodzenie domu, przy założeniu umiejscowienia działki w otwartym terenie?
Grzegorz Mruk Menedżer Produktu Ogrodzenia „WIŚNIOWSKI”radzi: Wszystko co związane jest z otoczeniem domu wymaga odpowiedniego zaplanowania, bez względu na wymiar i usytuowanie posesji. Oczywiście dotyczy to również ogrodzenia, dzięki któremu zabezpieczając teren możemy jednocześnie stworzyć funkcjonalną przestrzeń.
Joniec®
Jak głęboko powinien być posadowiony fundament pod ogrodzenie?
Wiesław Łubik Dyrektor Produkcji Firma P.H.U. Joniec radzi: Aby ogrodzenie dobrze spełniało swoją funkcję wizytówki domu, należy pamiętać, aby jego wykonanie zlecić fachowcom z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy wykonają go zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
Somfy
Bezpieczne okno w pokoju dziecięcym
Pokój dziecięcy to szczególne miejsce w domu, które zasługuje na wyjątkową uwagę w zakresie bezpieczeństwa. Często wiszące sznurki np. od żaluzji czy roletek materiałowych stanowią zagrożenie dla dziecka, które może się w nie zaplątać czy owinąć. Warto rozważyć zautomatyzowanie osłon, które zapewni maksymalne bezpieczeństwo, a cicha i płynna regulacja napędów podniesie komfort ich użytkowania.
Polbruk S.A.
Jak dobrać rozmiar i rodzaj kostki brukowej?
Jak dobrać rozmiar i rodzaj kostki brukowej?Kolorystyka i styl użytego materiału bez wątpienia mają ogromny wpływ na wygląd nawierzchni. Jednak tak, jak w przypadku eleganckiego stroju, ładna barwa i ciekawa faktura nie wystarczą. Ubranie powinno być jeszcze odpowiednio skrojone i dopasowane rozmiarowo do figury. Nie inaczej jest w kwestii nawierzchni - wykorzystane do jej wykonania elementy muszą spełniać również parametry użytkowe dostosowane do danego miejsca. Jak dobrać rodzaj kostki brukowej do wykładanej powierzchni radzi Wojciech Średniawa, projektant firmy Polbruk.
Buszrem
Jak dobierać kostkę brukową?
W dużej mierze właśnie materiały nawierzchniowe zadecydują jak ostatecznie będzie prezentowała się cała posesja niezależnie od pory roku. Pierwszy krok to przygotowanie projektu, według którego zostanie wykonana nawierzchnia wokół domu. Powinien on zawierać nie tylko plan przebiegu ścieżek, umiejscowienia placów i tarasów, ale też wszelkie szczegóły dotyczące kształtu, koloru i faktury kostki. Doświadczony projektant zwróci uwagę na to, aby dostosować kostkę do rodzaju i intensywności ruchu. Nie zapominając też o naszych upodobaniach, dobierze rodzaj nawierzchni pasujący do zabudowy i jej otoczenia.
BRUK-BET
Jak planować podjazd wraz z ogrodem? - wypróbowane zasady
Chcąc ułatwić Państwu planowanie przydomowego podjazdu wraz z ogrodem we własnym zakresie według własnego pomysłu, przedstawiamy poniżej uwagi i wypróbowane zasady. Koncepcja architektoniczna Twojego podjazdu oraz ogrodu zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz marzeń. Wszystkie części ogrodu muszą sprawiać wrażenie dobrze wyważonej całości. Ostateczny plan powinien być jasny i otwarty. Jest on jednak dwuwymiarowy. Przydatność takiego planu zależeć będzie od umiejętności wyobrażenia sobie trójwymiarowych rezultatów jego realizacji.
Nexterio.pl
Pielęgnacja mebli ogrodowych
Z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, trzeba pomyśleć o wyposażeniu ogrodu. Przed rozpoczęciem użytkowania mebli ogrodowych, należy sprawdzić ich stan. Na samym początku trzeba sprawdzić czy należycie je zabezpieczyliśmy przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Oase
Wskazówki dotyczące budowy stawu
Radość z obcowania z wodą ma różne oblicza. Tak jak każdy z nas może mieć własny, wymarzony obraz wodnego raju, tak wiele jest możliwości wykorzystania wody w ogrodzie: czy to w formie rozległych, wodnych krajobrazów, stawów ogrodowych ze strumieniami i fontannami, stawów zarybionych, dekoracyjnych beczek na wino wyposażonych w wodotryski lub wielkopowierzchniowych stawów kąpielowych - każdy może ziścić swoje marzenia.
Libet
Projekt nawierzchni - dlaczego jest tak ważny?
Podobnie jak dom, tak i jego otoczenie wraz z nawierzchnią wymagają stworzenia odpowiedniego projektu. Najlepiej to zadanie powierzyć specjalistom. Przemyślana, odpowiadająca na potrzeby inwestora koncepcja aranżacji przestrzeni sprawi, że będzie ona nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna.