Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
PROGRESS ARCHITEKTURA
PROGRESS ARCHITEKTURA: Czym wypełnić gabiony?
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
PROGRESS ARCHITEKTURA
Progress Architektura: Zalety ogrodzeń gabionowych
Spełniając marzenia o budowie domu, należy pamiętać, że istotną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym. Jakie ogrodzenie wybrać, żeby uchronić się od nieproszonych gości, a jednocześnie nadać wyjątkowy wygląd naszej przestrzeni? Ogrodzenia gabionowe to modne, trwałe i proste w utrzymaniu konstrukcje, które rozwiążą ten problem raz na zawsze.
Betafence
Betafence: Bramy skrzydłowe i przesuwne - porównanie rozwiązań
Jaką bramę polecić Klientowi, by komfortowo służyła mu przez lata? Porównujemy modele skrzydłowe i przesuwne.Walory estetyczne nie zawsze idą w parze z użytecznością - warto o tym poinformować Klienta już na etapie projektowania ogrodzenia. Oprócz atrakcyjnego wyglądu liczy się także wygoda korzystania z bramy oraz możliwości posesji. Dziś skupimy się na dwóch ostatnich aspektach.
Polbruk S.A.
Polbruk: Czas na taras. Tipy i imponujące rozwiązania
Betonowa posadzka, meble z recyklingu i kilka krzewów – taras w takim wydaniu większości z nas już nie wystarcza. Podpowiadamy, jak pomysłowo zaaranżować "letni salon", aby stał się stylowym uzupełnieniem posesji i ustronną strefą relaksu.
geoPRODUCT: Jak chronić trawnik przed zwierzętami?
Niestety trawa bardzo często jest niszczona przez wygryzające ją zwierzęta, kopiące krety czy po prostu koty i psy. Aby cieszyć się pięknym trawnikiem należy zastosować kilka sprawdzonych metod, które będą zapobiegać uszkodzeniom murawy w naszym ogrodzie.
Polbruk S.A.
Polbruk: Kompozycje naskalne – jak stworzyć przydomowy skalniak?
Klasyczny, nowoczesny, piętrowy, barwny, minimalistyczny. Nieduży przydomowy skalniak może mieć równie wiele twarzy, co okazały ogród. Aby tworzenie kamienno-roślinnych kompozycji mogło awansować do rangi sztuki, warto wykorzystać materiały trwałe, efektowne i wszechstronne. Czyli dokładnie takie, jakie odnajdziemy w ofercie firmy Polbruk.Tradycyjny skalniak, jak sama nazwa wskazuje, tworzony jest z wykorzystaniem naturalnych kamieni. Jeśli mamy trudności ze znalezieniem odpowiednich okazów, można go zbudować także dzięki solidnym i estetycznym materiałom brukowym, które idealnie naśladują strukturę i wygląd kamienia naturalnego.
Polbruk S.A.
Polbruk: Wiosna w ogrodzie – jakie prace wykonać na początku sezonu?
Po zimie wygląd naszego ogrodu z pewnością daleki jest od ideału. Przywrócenie go do stanu świetności przyspieszy wykonanie kilku najważniejszych prac, takich jak pielęgnacja trawnika i roślin, a także staranne uprzątnięcie oraz renowacja brukowanych szlaków komunikacyjnych.
Konsport
Czy bramę samonośną można zamontować na każdej posesji?
Brama samonośna jest rodzajem bramy przesuwnej w której skrzydło zawieszone jest wysięgnikowo. Dzięki temu brama przesuwa się nie dotykając podjazdu. Aby zrównoważyć ciężar bramy stosuje się przeciwwagę która wydłuża całkowitą długość konstrukcji o około 40-50%.
Polbruk S.A.
Polbruk: Z deszczu pod bruk – niezawodny sposób na nawierzchnię bez kałuż
Jeśli nawierzchnia parkingu lub podjazdu garażowego zaczyna po intensywnych opadach niebezpiecznie przypominać powierzchnię jeziora, to nieodzowny znak, że należy zastanowić się nad rychłą renowacją. Czy zawinił rodzaj materiału, czy też specyfika terenu? Często okazuje się, że prawdziwa przyczyna tkwi znacznie głębiej, a dokładnie w podbudowie.
geoPRODUCT: Wybieramy nawóz do trawy
Decydując się na trawnik w ekokratce należy brać pod uwagę fakt, że tak rosnąca trawa wymaga dodatkowej troski. Trawa w kratce ma o wiele mniej miejsca (jedynie 4 lub 5 cm) na rozrastanie się, w związku z czym wymaga dodatkowego wzmocnienia, by mogła odpowiednio rosnąć.
Konsport
Brama samonośna - płynne przesunięcie
Brama samonośna, jak wskazuje na to nazwa, nie wymaga dodatkowego podparcia, dzięki czemu sama się unosi, a cała konstrukcja nie wymaga dodatkowych suwnic. Na czym polega wytrzymałość bramy samonośnej? Całość konstrukcji opiera się o przeciwwagę, którą umieszczę się wzdłuż ogrodzenia. Przeważnie długość przeciwwagi wynosi około 1/3 jej całkowitej długości, jednak wszystko zależy od wielkości i materiału wykonania.
Helmar Sp. z o.o.
Chronos: Wykwity wapienne
Jeżeli w krótkim czasie po ustawieniu w ogrodzie elementów kolekcji Chronos, wystąpią na ich powierzchni białe nacieki czy plamy, to nie jest to jakiś zasadniczy problem ale zmartwienie, które po pewnym czasie samo ustąpi.
BRUK-BET
Najczęściej popełniane błędy podczas układania kostki brukowej
Nawierzchnie z betonowej kostki brukowej są niewątpliwą ozdobą ogrodowych aranżacji. Jednak poza tym, że mają się one pięknie prezentować, muszą spełniać przypisane im funkcje praktyczne. Układanie kostki brukowej to skomplikowany proces, w którym na każdym etapie łatwo o błędy. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę, aby ich uniknąć.
geoPRODUCT: Jak mocować obrzeża trawnikowe?
Każdy artykuł budowlany wymaga odpowiedniego montażu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie właściwie wypełniać swojej funkcji. Nie inaczej jest w przypadku obrzeży trawnikowych, które jeśli nie zostaną właściwie przymocowane, nie będą trzymały się w miejscu.
Polbruk S.A.
Polbruk: Kostka do pary – jak łączyć różne rodzaje materiałów nawierzchniowych?
Kluczem do uzyskania stylowej i harmonijnej przestrzeni jest umiejętne łączenie kształtów, faktur i kolorów. Również układając nowy wzór na nawierzchni warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują nietypowe zestawienia kostek brukowych. Podstawowe zasady kreowania estetycznej i zarazem funkcjonalnej mozaiki przybliża Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.