Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Probet Dasag
Probet Dasag: Przeciekający taras? Tego problemu można uniknąć
Zawilgocone ściany, nieestetyczne zacieki, pęknięte płytki a nawet pleśń - to problemy, z którymi zmagają się właściciele niewłaściwie wykonanych lub niezabezpieczonych tarasów. Kłopot nieszczelności może być nie tylko uciążliwy dla naszego portfela, ale również niebezpieczny dla zdrowia domowników. Co zrobić, aby uchronić się przed kosztownym remontem, a balkon z powodzeniem służył nam przez lata w niezmienionym stanie?
Polbruk S.A.
Polbruk: perfekcyjne wykończenie ścieżek, skarp i schodów
Aranżując ogród idealny należy zadbać zarówno o estetykę nawierzchni ścieżek, jak i o ich trwałość. Produktami, które w tym pomogą są integralne z kostką betonową murki, palisady i obrzeża. Elementy te stanowią „kropkę nad i” dla chodników, wysp kwiatowych oraz schodów – różnią się jednak charakterystyką i przeznaczeniem. Radzimy jakie wyroby małej architektury wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt.
BRUK-BET
Szarość ciągle w modzie
Od kilku sezonów w ogrodach niezaprzeczalnie króluje szarość. Jeszcze do niedawna kojarzona z niczym niewyróżniającą się płytą chodnikowa, dziś stanowi ulubiony kolor projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu.
Jadar
Pergole jako element małej architektury ogrodowej
Pergole to niezwykłe konstrukcje składające się z odpowiednio ustawionych słupów i wspartego na nich ażurowego zadaszenia, które w połączeniu z roślinnością tworzą wyjątkowy charakter przydomowego terenu. Są podporą dla pnączy, tworząc jednocześnie odosobnione miejsce, w którym można schronić się przed słońcem lub wiatrem.
Probet Dasag
Probet Dasag: Taras w sezonie. Jak o niego dbać?
W ciepłe dni taras staje się miejscem, z którego domownicy korzystają najchętniej. Poza doborem pięknych kwiatów i wygodnych mebli ogrodowych, warto także zadbać jego nawierzchnię. Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja zapewni jej estetyczny wygląd na długie lata. Jak zabezpieczyć betonową posadzkę w okresie intensywnej eksploatacji i jak skutecznie usunąć z niej zanieczyszczenia?
Jadar
Murki oporowe - jak ukształtować nierówny teren ogrodu?
Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, ale także na walory estetyczne. Stanowi doskonałe rozwiązanie na terenach o zróżnicowanym poziomie, służąc do umacniania skarp i nierówności terenu. Obsadzając murki roślinnością można uzyskać efekt niepowtarzalnej zielonej ściany.
Polder Technika Basenowa
Obsługa filtra
Filtr piaskowy składa się z: kotła na złoże filtrujące /piasek filtracyjny/, zaworu 6-drogowego oraz elementów połączeniowych i skręcających. Przed zasypaniem filtra piaskiem należy sprawdzić połączenia rur wewnątrz zbiornika. Następnie należy wsypać piasek. Ułożyć uszczelkę na dolnej pokrywie, zamknąć zbiornik górną pokrywą i skręcić. Połączyć zawór z pompą zestawem połączeniowym. Zalać pompę. Skontrolować dokręcenie pompy i uruchomić w pozycji FILTER.
Polbruk S.A.
Polbruk: Kostka brukowa z fazą czy bez? Ekspert radzi
Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest łatwą sprawą, ponieważ to, czy zdecydujemy się na kostkę z fazą, czy bez, ma ogromne znaczenie. Wybór jednego bądź drugiego wariantu w dużym stopniu wpływa na odbiór całej aranżacji, jej estetykę i funkcjonalność oraz pozwala osiągnąć zgoła odmienne efekty.
Libet
Nie za blisko, nie za daleko – właściwe układanie i spoinowanie nawierzchni
Na wytrzymałość oraz stabilność nawierzchni ma wpływ kilka czynników. Solidna i trwała budowa materiałów należy bez wątpienia do najważniejszych spośród nich, niemniej kluczowy jest także sposób montażu poszczególnych elementów. Zanim przystąpimy do układania nawierzchni, warto dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest zachowanie optymalnych odstępów pomiędzy kostkami i płytami.
geoPRODUCT: Kiedy trawa z wysiewu, a kiedy z rolki?
Zakładając trawnik możemy zdecydować się na wysiew nasion lub rozłożenie wyprodukowanej wcześniej w szkółce darni. Oba warianty mają swoje plusy i minusy, dlatego warto przyjrzeć się bliżej obu i wybrać ten, który bardziej nam odpowiada.
BRUK-BET
Montaż płyt tarasowych na gruncie
Płyty tarasowe to niezwykle efektowna alternatywa dla popularnej kostki brukowej. Ich zastosowanie, wbrew nazwie, nie ogranicza się jednak tylko do tarasu i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w innych ogrodowych aranżacjach, takich jak schody czy ścieżki. Szybko rosnąca popularność tego materiału sprawiła, że zmieniają się także sposoby jego montażu. Czasochłonna i wymagająca dużych nakładów pracy metoda, polegająca na wylewaniu podstawy z betonu, coraz częściej zastępowana jest przez zabudowę płyt na podłożu gruntowym.
geoPRODUCT: Układanie trawy z rolki
Jeżeli zależy nam na pięknym i zielonym trawniku w ekspresowym tempie, to idealnym rozwiązaniem jest tutaj trawa z rolki. O jej zaletach pisaliśmy na naszym blogu już wcześniej. Jednak aby prawidłowo założyć taką murawę trzeba pamiętać o kilku kwestiach.
PROGRESS ARCHITEKTURA
Progress Architektura: Czym wypełnić gabiony?
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
PROGRESS ARCHITEKTURA
PROGRESS ARCHITEKTURA: Czym wypełnić gabiony?
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
PROGRESS ARCHITEKTURA
Progress Architektura: Zalety ogrodzeń gabionowych
Spełniając marzenia o budowie domu, należy pamiętać, że istotną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym. Jakie ogrodzenie wybrać, żeby uchronić się od nieproszonych gości, a jednocześnie nadać wyjątkowy wygląd naszej przestrzeni? Ogrodzenia gabionowe to modne, trwałe i proste w utrzymaniu konstrukcje, które rozwiążą ten problem raz na zawsze.