Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie stosować narożniki do tynków mokrych?
Wykonując tynki cementowo – wapienne stosujemy narożniki stalowe pokryte powłokami ochronnymi – najczęściej ocynkowane ogniowo lub w ostatnim czasie pokryte ogniowo powłoką cynkową o fabrycznej nazwie Magnelis. Tynki tego rodzaju szybko wysychają i rzadko dochodzi do rdzewienia narożnika.

Trwałe i zdrowe poddasze
Zabudowa poddasza w oparciu o system płyt gipsowo-włóknowych daje gwarancję szybkiego i estetycznego wykończenia wnętrz z zachowaniem wysokich parametrów użytkowych.

Jak obniżyć koszty ogrzewania?
Koszty ogrzewania budynku zależą w dużej mierze od docieplenia jakie zastosujemy. Ważne jest tu określenie współczynnika U. Producenci styropianu i wełny podają takie współczynniki na swoich produktach. Oczywiście ostateczny współczynnik U całej ściany będzie zależał nie tylko od samej termoizolacji, ale również od materiału zastosowanego do budowy ścian.

Kiedy można ocieplać budynek?
Do docieplenia budynku potrzebujemy odpowiednich warunków atmosferycznych. Zarówno zbyt niska (poniżej 5°C) i zbyt wysoka temperatura na zewnątrz może niekorzystnie wpłynąć na wykonanie elewacji. Przy zbyt niskiej temperaturze może wystąpić problem z wiązaniem kleju lub wyprawy tynkarskiej. Przy zbyt wysokiej temperaturze otoczenia wyprawa tynkarska zbyt szybko wiąże i może wystąpić problem z zacieraniem tynku.

Dlaczego ściany z płyt gipsowo-kartonowych?
W podjęciu decyzji o wykorzystaniu profili stalowych i płyt g-k pomoże wyliczenie wielu zalet, jakie posiada tego typu konstrukcja.

Jaka jest maksymalna wielkość otworu w profilu?
Podstawowym błędem popełnianym na budowach i prowadzącym do osłabienia konstrukcji ściany jest naruszanie ścian bocznych profili. W przypadku Maxi-Tec zalecamy nacięcie przęsła profili - wytworzenie okienka i przeprowadzenie przez niego rury.

Fasada System: Montaż płyt boniowanych
Fasada System prezentuje sposób montażu płyt boniowanych własnej produkcji. Przedstawia ona krok po kroku kolejne czynności jakie należy wykonać by cieszyć się wspaniałym efektem boniowanej fasady budynku.

Montaż płyt gipsowych na plackach gipsowych
W pomieszczeniach, gdzie przebudowa wnętrz ma nastąpić szybko, bez wykonywania prac mokrych, doskonale sprawdzają się okładziny z płyt gipsowo-kartonowych NIDA, które nadają się do pokrywania wewnętrznych i zewnętrznych (od wewnątrz) ścian nośnych i działowych.

Jak sprawdzić, ile kosztuje zabudowa poddasza?
Często zastanawiasz się jakim materiałem budowlanym wykończyć poddasze, pokój dzienny, łazienkę aby pomieszczenie było w pełni użytkowe, bezpieczne i przyjemne do zamieszkania i jaki będzie w związku z tym koszt zabudowy?

Poddasze z płyt gipsowo-włóknowych
Marek Piotrowski, Techniczny Konsultant Sprzedaży, Fermacell systemy suchej zabudowy radzi: Płyty gipsowo-włóknowe (w skrócie nazywane g-w) to bardzo niezawodny i sprawdzony materiał, dlatego inwestorzy chętnie się na niego decydują. Produkty te należą do lekkich materiałów budowlanych i w budownictwie mieszkaniowym głównie wykonuje się z nich ścianki działowe oraz zabudowę poddasza.

Nowa podłoga na starej podłodze z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli zajmujemy się adaptacją lub remontem starego obiektu z podłogami z desek na drewnianych stropach.

Fasada System: Jak montować listwy do boniowania?
Producent Fasada System prezentuje sposób montażu listew do boniowania. Przedstawia krok po kroku kolejne czynności jakie należy wykonać by cieszyć się wspaniałym efektem boniowanej fasady budynku.

Jak zbudować okładzinę ścienną z płyt g-k NIDA?
Okładzina ścienna z płyt gipsowo-kartonowych mocowana na plackach gipsowych, czyli tzw. suchy tynk, jest często stosowana w polskich mieszkaniach. To szybkie i skuteczne rozwiązanie, które pozwala na wyrównanie ścian nośnych.