Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Mira: Czyste powietrze w pomieszczeniu - produkty ze znakiem EMICODE® EC1PLUS
Higiena powietrza pomieszczeń jest ważnym kryterium przy wyborze materiałów budowlanych. Aby osiągnąć najlepszą możliwą jakość powietrza w pomieszczeniu, a tym samym ochronę zdrowia i środowiska należy zaufać materiałom ze znakiem jakości EMICODE® EC1PLUS .

Jak urządzić wspólne gniazdko na nowy początek?
Kreując wymarzoną przestrzeń dla dwojga warto skorzystać z podpowiedzi ekspertów - Beckers dzieli się kolorystycznymi poradami psychologa.

Jak odświeżyć wygląd kuchni?
Glazura i terakota w kuchni są wyjątkowo narażone na trudne do usunięcia zabrudzenia i zniszczenia. Podczas przygotowywania posiłków właściwie nie da się uniknąć plam.Higiena i czystość w miejscu, w którym przygotowujemy posiłki, ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego glazura czy terakota w kuchni, która jest często myta różnego rodzaju detergentami, na przestrzeni lat ulega zniszczeniu.

Typowe błędy związane z doborem i aplikacją tynków cienkowarstwowych
Jeżeli chcemy mieć pewność, że prace tynkarskie zostaną wykonane profesjonalnie i starannie, powierzmy to zadanie fachowcom. Zanim jednak zatrudnimy ekipę budowlaną z pewnością przydatna będzie choćby podstawowa wiedza na temat aplikacji i doboru tynków cienkowarstwowych a także typowych błędów popełnianych przez wykonawców. Pozwoli nam to móc kontrolować ich pracę oraz ocenić kompetencje a w ostateczności podjąć decyzję o zmianie ekipy.

Ceresit: Jak wybrać właściwy kolor fugi?
Ogrom możliwości zachęca do eksperymentowania, a kolorowe fugi kuszą, by to wykorzystać. Podczas ustalania barwy nie sprawdzi się jednak podejmowanie decyzji w pośpiechu czy dobieranie odcienia "na oko". Spontaniczność może zepsuć zaplanowany efekt.

Jak odnowić zniszczone ściany wokół okien?
Podczas wymiany okien ściany zazwyczaj nieco się niszczą. Wyjęcie starych futryn wiąże się z pękaniem, a często odpadaniem tynku. Ponadto zdarza się, że ściany w najbliższym sąsiedztwie okien po prostu brudzą się. To wszystko powoduje, że przed malowaniem musimy je odpowiednio przygotować: oczyścić, wyrównać i wygładzić. Dopiero wówczas będziemy mieli pewność, że farba będzie się długo i dobrze trzymać.

Triki, które ułatwią Ci malowanie ścian i sufitu wałkiem malarskim
Podczas malowania, podobnie jak podczas większości technik dekorowania wnętrz, liczy się detal. Precyzja prac malarskich, niezależnie od stylu i wielkości wnętrza, zawsze powinna być najwyższej jakości. Czyni to bowiem wnętrze komfortowym i samo w sobie podwyższa jego wartość estetyczną. Niekiedy jednak nawet wielką staranność i dokładność psuje nam tak zwana "złośliwość rzeczy martwych". Oto kilka sztuczek, które pomogą nam wyeliminować zagrożenia podczas malowania wałkiem i sprawią że każdy detal wnętrza będzie wyglądał perfekcyjnie.

Jak malować nowe ściany przy sypkim podłożu?
Zakup i odbiór nowego mieszkania należą do ważnych i bardzo emocjonujących momentów w życiu. Pozostaje tylko wykończenie i urządzenie wnętrz - nie obędzie się zapewne bez malowania. Tylko jak przygotować nowe ściany do malowania, gdy podłoże jest zbyt chłonne lub sypkie?

Ceresit: Gruntowanie powierzchni to dobry początek
"Spragnione" podłoże odciąga wodę z zaprawy, co w efekcie przekłada się na zmianę istotnych parametrów roboczych, takich jak czas naskórkowania czy czas korekty. Modyfikacji mogą ulec również docelowe parametry techniczne zaprawy, w tym tak istotne dla ostatecznego efektu prac: przyczepność i wytrzymałość. Profesjonalny wykonawca posadzek sprawdza więc chłonność podłoża zawsze, bez względu na to, o czym zapewnia nas niekiedy oszczędny z natury swej funkcji inwestor.

Domowa oaza dla rodziców z Beckers
Szukając ciszy, harmonii i ukojenia w natłoku rodzinnych obowiązków nie trzeba wcale wyjeżdżać w zaciszne miejsce. Dzięki odpowiedniej aranżacji można stworzyć oazę spokoju we własnym domu! Dobór odpowiednich barw sprawi, że każde pomieszczenie stanie się dla rodziców idealnym miejscem do wypoczynku.

Na co zwracać uwagę przy doborze farby do wnętrz?
Dzisiejsza oferta rynkowa może wręcz przytłoczyć przeciętnego człowieka, który planuje szybkie i bezproblemowe odświeżenie ścian. Oto siedem najważniejszych kryteriów, które możemy wziąć pod uwagę, by dokonać jak najlepszego wyboru.

Czym uzupełnić ubytki w ścianie?
Przed przystąpieniem do pracy należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. W miejscach ubytków podłoże trzeba dokładnie oczyścić i odkurzyć, wszelkie luźne elementy trwale niezwiązane z podłożem, a także stare powłoki malarskie należy usunąć.

Sopro: Fugi do zadań specjalnych w kuchni
Projektując kuchenną podłogę warto jednak pamiętać, że oprócz walorów estetycznych, posadzka musi posiadać szereg cech funkcjonalnych, bowiem charakter pomieszczenia naraża ją na zabrudzenia, uszkodzenia i naprawdę ciężką pracę. Dlatego wybór materiału okładzinowego jest równie ważny, co decyzja o odpowiedniej zaprawie fugowej.

Jak zwalczyć korozję biologiczną na elewacji?
Sąsiedztwo rzeki, lasu lub łąki jest marzeniem wielu osób planujących budowę własnego domu. Nic dziwnego – w takiej okolicy życie płynie w zupełnie innym tempie. Aby sielanka trwała nieprzerwanie, warto zawczasu sprawdzić, w jaki sposób akweny i sąsiedztwo dużej ilości roślin mogą oddziaływać na stan budynku, a konkretnie elewacji.

Colorit: Woskowanie powierzchni drewnianych - porady
Woskowanie powierzchni drewnianych jest jedną z tradycyjnych metod zabezpieczania drewna praktykowaną od setek lat. Dzięki stosowanym obecnie nowoczesnym technologiom produkcji ich jakość jest coraz lepsza, a stosowanie dużo łatwiejsze.