Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ICA Polska marka Colorit Drewno
Colorit: Konstrukcja i ochrona drewna
Drewno, to niezwykle popularny i chętnie używany materiał. Doceniany za swoje walory estetyczne i przyjazne dla człowieka. Jednocześnie jest to materiał wymagający zabezpieczenia powierzchni, zwłaszcza w trudnych warunkach klimatycznych.
Grupa Pronicel S.A.
Dlaczego warto tapetować?
Pragniesz aby remont poszedł jak najszybciej? Nic prostszego, marka Pronicel jest już od ponad 40 lat na polskim rynku i pomaga swym Klientom w pracach remontowych. Opierając się na doskonałym doświadczeniu oraz na badaniach rozwinęliśmy pełną gamę produktów przygotowania ścian oraz do tapetowania. Jako eksperci możemy stwierdzić, że za stwierdzeniem "udany i szybki remont" stoją dwa czynniki: jakość użytych produktów i odpowiednie przygotowanie.
Cedat
Sposoby na pokruszoną i popękaną posadzkę
Jeżeli istniejący podkład posadzkowy jest kruchy i popękany to należałoby w pierwszej kolejności usunąć starą warstwę popękanego betonu i wykonać nową. Nowy podkład posadzkowy można wykonać stosując zaprawę wyrównująca CEKOL ZW-04. Jest to zaprawa, którą można stosować w grubości warstwy od 3 mm do 5 cm. Po wymieszaniu do odpowiedniej konsystencji z pomocą zaprawy można wykonać odpowiednie spadki na tarasie. Przed przystąpieniem do pracy należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Podłoże należy odkurzyć i oczyścić, wszelkie luźne elementy trwale z nim niezwiązane należy usunąć.
MAGNAT
4 triki, które ułatwią Ci malowanie ścian i sufitu wałkiem malarskim
Podczas malowania, podobnie jak podczas większości technik dekorowania wnętrz, liczy się detal. Precyzja prac malarskich, niezależnie od stylu i wielkości wnętrza, zawsze powinna być najwyższej jakości. Czyni to bowiem wnętrze komfortowym i samo w sobie podwyższa jego wartość estetyczną. Niekiedy jednak nawet wielką staranność i dokładność psuje nam tak zwana "złośliwość rzeczy martwych". Oto kilka sztuczek, które pomogą nam wyeliminować zagrożenia podczas malowania wałkiem i sprawią że każdy detal wnętrza będzie wyglądał perfekcyjnie.
PPG Deco Polska
Co może pójść nie tak? Najczęstsze błędy popełniane podczas malowania
Z pozoru malowanie wydaje się jednym z prostszych zadań remontowych. Często rezygnujemy z zatrudnienia profesjonalnej ekipy i próbujemy w pojedynkę podjąć się tej pracy. Nie wszyscy jednak wiemy, jak należy się przygotować. Ekspert marki Malfarb podpowiada, jakich błędów powinniśmy się wystrzegać, aby plan odświeżenia naszego mieszkania nie przeistoczył się w wyczerpującą batalię z wałkiem malarskim w ręku.
Zimowe wnętrza skąpane w bieli
W inspirowanych zimą wnętrzach nie może zabraknąć bieli. Króluje nie tylko w dodatkach, ale też i na ścianach, czyniąc pomieszczenie jaśniejszym i dodając mu przestronności. Stanowi też idealną bazę dla wystroju. Bardzo dobrze na jej tle będzie prezentował się praktycznie każdy mebel – zarówno nowoczesny i minimalistyczny, jak i bardziej klasyczny. Marka Jedynka podpowiada, jak wykorzystać biały kolor w zimowej aranżacji, by nie budził chłodnych skojarzeń.
Sopro Polska
Zimowe ciepło pod stopami, czyli kilka słów o montażu elektrycznych mat grzewczych w domowej łazience
Może się zdarzyć, że zimą zwykły grzejnik drabinkowy nie wystarcza – zwłaszcza w łazience – miejscu, w którym nasze odczuwanie temperatury może zmienić się w ciągu kilku chwil. W tej sytuacji potrzebujemy dodatkowego wsparcia np. w postaci ogrzewania podłogowego - optymalny rozkład temperatur, przyjemne ciepło pod stopami czy szersze możliwości aranżacyjne wynikające z braku tradycyjnych grzejników to argumenty, które skutecznie przemawiają do wielu. Jednak aby spełniało swoją rolę w sposób nienaganny, należy zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych niuansów wykonawczych. Jak się do tego zabrać?
Soudal
Metamorfozy domu w Nowym Roku
O ile długie grudniowe wieczory sprzyjały układaniu planów na nowy rok, o tyle wraz z początkiem stycznia przyszedł czas na ich realizację. Jeżeli na liście naszych postanowień znajduje się wykonanie drobnych napraw w domu lub lifting wnętrz – z pomocą przyjdą nam niezawodne i uniwersalne produkty DIY firmy Soudal.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Hydroizolacja pomieszczeń mokrych
Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia – przekonują eksperci Weber.
PPG Deco Polska
Dobre wejście ma znaczenie - pomysły na aranżację przedpokoju
Utęsknione powroty do domu czy serdeczne powitania gości mogą być jeszcze przyjemniejsze, jeśli zadbamy o odpowiednią aranżację przedpokoju. Ta część domu jest jego wizytówką i kształtuje wyobrażenie o całym wnętrzu, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na podstawową funkcję użytkową tej przestrzeni, ale także zadbać o aspekt estetyczny.
Sopro Polska
Jak za pomocą drobnego detalu odmienić wygląd płytek ceramicznych?
Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak odpowiednio dobrana barwa zaprawy fugowej może nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter – od bezpiecznej, eleganckiej klasyki w subtelnym i delikatnym wydaniu, aż po odważny, czasem ekstrawagancki wygląd pełen nieszablonowych połączeń i wyrazistych kontrastów. Dziś chętniej pozwalamy sobie na zapraszanie kolorów do naszych mieszkań, a niebanalne zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim stylizacji wielu pomieszczeń. Jak w najnowszych trendach projektowych i kolorystycznych odnajdują się fugi? Doskonale!
PPG Deco Polska
Przytulne domowe wnętrza na chłodniejsze wieczory
Szaruga za oknem zdecydowanie nie sprzyja wieczornym wyjściom. Dlatego w jesienno-zimowym okresie dużo chętniej zaszywamy się we własnych czterech kątach. Dzięki Tikkurila można wykreować przytulne wnętrze, które w chłodniejsze dni będzie dodatkowo zachęcać do błogiego wypoczynku w domowym zaciszu. Do tego puszysty koc, gorąca herbata lub czekolada oraz wygodna kanapa i udany wieczór gwarantowany.
Phoenix Distribution
Energooszczędne i ekologiczne farby, które poprawią klimat
Katastrofalne zanieczyszczenie środowiska, wyczerpanie źródeł wody słodkiej, wyginięcie wielu gatunków zwierząt czy tragiczne w skutkach susze i pożary – to tylko niewielka część długiej listy zagrożeń wynikających z trwającego od lat ocieplania klimatu. Proces ten można jednak znacznie spowolnić. Czy mogą się do tego przyczynić stosowane przez nas farby?
Sopro Polska
Jak zabezpieczyć kostkę brukową przed niską temperaturą i opadami atmosferycznymi?
Wybierając kostkę brukową, która będzie ozdobą strefy okołodomowej, kierujemy się zwykle względami estetycznymi, nie biorąc pod uwagę czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na jej stan techniczny i wizualny. O tym, że nie jest to w pełni dobre rozwiązanie przekonujemy się dość szybko – w przypadku przydomowego podjazdu czy brukowanej alei chwila refleksji przychodzi już po pierwszej zimie. Dziś podpowiadamy, jak zadbać o właściwą ochronę materiałów nawierzchniowych, by przywitać wiosnę nienagannym i estetycznym otoczeniem domu.
Sopro Polska
Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Zaprawy fugowe
Prace wykończeniowe w obszarach zewnętrznych wymagają zastosowania fugi, która z jednej strony dopełni estetycznie wybrany materiał okładzinowy, a z drugiej – zapewni wieloletnią trwałość i odporność na naturalne procesy eksploatacyjne. Tu nie ma miejsca na kompromisy, dlatego dziś podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru zaprawy fugowej do zastosowania na zewnątrz.