Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy schody można wykonać ze szkła?
Tak, choć w schodach szklanych sama konstrukcja wykonana jest zazwyczaj ze stali, a szklane są tylko stopnie, czasami też balustrada.

7 typów schodów
Jaki kształt mogą mieć biegi? Firma Teko, producent schodów, wyróżniła kilka typów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze drewna na parkiet?
Bardzo duży wpływ na wygląd parkietu ma klasa drewna, z jakiego jest on wykonany.

Kiedy układać posadzki z drewna?
Z układaniem drewnianej podłogi w nowym domu nie warto się spieszyć. W pomieszczeniu muszą panować odpowiednie warunki, aby parkiet się nie odkształcił.

Jakie są zalety i wady parkietu drewnianego?
Parkiet ceniony jest przede wszystkim za naturalny wygląd. Każdy jego element ma niepowtarzalną strukturę i kolorystykę.

Jak układać okładziny z kamienia?
W salonie i w holu, znakomicie prezentują się okładziny z kamienia. Granit, marmur, trawertyn czy piaskowiec nadadzą dostojeństwa każdemu wnętrzu.

Czy konstrukcja ścian ma wpływ na wybór elewacji?
Tak, wybór materiału wykończeniowego na przegrody zewnętrzne w dużej mierze zależy od tego, jak wykonane są ściany. W naszym kraju aż ok. 90% z nich powstaje w technologii murowanej, jako jedno-, dwu- lub trójwarstwowe.

Jak urządzić pokój dla dziecka z alergią?
Pokój małego alergika powinien być miejscem radosnych zabaw, ale przede wszystkim oazą bezpieczeństwa. W walce z alergiami trzeba więc zadbać o przyjazne dziecku środowisko i wyeliminować do maksimum źródła ewentualnych uczuleń.

Podłogi warstwowe - dlaczego to dobre rozwiązanie?
Podłogi składające się z dwóch lub trzech warstw drewna to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. To właśnie dlatego wybór podłóg linii Deco Line lub Antique od DLH jest tak dobry!

W jakich warunkach tynkować?
Optymalna temperatura do tynkowania to 5–20°C. W niższej proces wiązania niektórych tynków wydłuża się, co może skutkować powstawaniem wykwitów na elewacji.

Jak zorganizować strefę przechowywania w domu?
Sekcja zapasów i przechowywania zazwyczaj zajmuje w kuchennej zabudowie najwięcej miejsca. Systemy wysuwne – jak cargo, szuflady, czy kornery pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię szafek, a zarazem umożliwią bezproblemowy dostęp nawet do produktów najgłębiej usytułowanych.

Z czego podbitka dachowa?
Okapy dachowe wystające niekiedy kilkadziesiąt centymetrów poza obrys ścian domu wymagają od spodu estetycznego wykończenia.

Jaką baterię nablatową wybrać do nowoczesnej łazienki?
Baterie nablatowe przybierają formy geometryczne, które doskonale współgrają z akcesoriami o prostokątnych i kwadratowych kształtach. Modele o zaoblonej linii wzorniczej pasują do okrągłych umywalek, wieszaków na ręczniki czy luster. Świetnie podkreślą styl każdej nowoczesnej łazienki.

Jak wybrać układ swojej kuchni?
W kształcie liter: I, L, U, G, a może z wyspą - to jak ustawimy w kuchni meble i urządzenia AGD ma niebagatelny wpływ na jej funkcjonalność. Tylko, którą konfigurację wybrać, by zapewnić sobie wygodę? I jakie wady i zalety mają poszczególne rozwiązania?

Renowacja podłogi - szybsza niż Ci się wydaje
Jak wynika z badań serwisu Fixly, w 2018 roku remont domu lub mieszkania przeprowadziło 46% Polaków, a 42% renowacji dotyczyło układania podłóg. Na ten rok remont zapowiedziało aż 75% z nas. Coraz częściej decydujemy się też na odnowienie starego domu, zamiast kupna nowego obiektu. Ten wybór wiąże się jednak z koniecznością wielu napraw, w tym zwykle z wymianą parkietu czy płytek. Dziś dowiesz się, że można przeprowadzić ją szybko i efektywnie.